Alkohole...

Czyli najważniejsze i najczęściej poruszane tematy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
rainbowka
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 68
Rejestracja: śr 06 kwie, 2011 22:19
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: rainbowka »

dostałam piwko Daura dzisiaj w jednym z olsztyńskich Rastów - myślałam, że uściskam tamtejsze pracownice jak je zobaczyłam ;P co tu dużo gadać - wspaniałe!!! jak miło znów poczuć smak zimnego piwka... :)
Obrazek
aniadyrek
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 89
Rejestracja: wt 07 gru, 2010 15:56
Lokalizacja: Chełmiec/ NS

Post autor: aniadyrek »

ja osobiście uściskałam pana Krystiana właściciela sklepu Żyj Zdrowo w Nowym Saczu ul.b.joselewicza 3 kiedy zobaczyłam, że można u niego kupić piwo bezglutenowe bio NEUMARKTER LAMMSBRAU 330 ml za ok.9 zł :) :) grillowanie w te wakacje będzie lepsze :)
Rodzina bezglutków ja brat i wujek :) zapraszamy do Chełmca :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Jaśmina
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pn 13 lut, 2012 09:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jaśmina »

Ja puchnę i mam duszności po każdym produkcie alkoholowym. Czasami pozwalam obie na luksusową ale tez w niewielkich ilościach.
Awatar użytkownika
agacia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 138
Rejestracja: pn 09 sie, 2010 21:26
Lokalizacja: Marki

Post autor: agacia »

w sobotę w Piotrze i Pawle na Targówku w Warszawie dojrzałam piwko Estrella Damm DAURA !!! z pięknym dobrze widocznym znaczkiem przekreślonego kłosa !!! :D autentycznie z wrażenia otworzyłam usta co mi się nie zdarza :oops: ;) od razu zakupiłam buteleczkę w cenie 7,49zł. chyba nie muszę tłumaczyć, jakaż radość moja była podczas kosztowania piwa po ponad dwóch latach ;-) :D brawa dla Piotra i Pawła :564:

p.s. tak swoją drogą, to ten PiP jest dobrze nastawiony na BG ponieważ zgłosiłam im potrzebę koncentratu mąki bg Bezglutenu i teraz stoi na półkach :D
Awatar użytkownika
Blackout
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt 14 lut, 2012 17:41
Lokalizacja: z internetu.

Post autor: Blackout »

Czy macie jakieś doświadczenia z alkoholem Capitan Morgan Spiced Gold lub ogólnie z marką Capitan Morgan?
Zdążyłem wyczytać, że producent nie jest pewny zawartości glutenu ponieważ trunek ten jest "przyprawiany".
elokwentny
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn 15 lis, 2010 21:11
Lokalizacja: PL

Post autor: elokwentny »

agacia pisze:autentycznie z wrażenia otworzyłam usta co mi się nie zdarza :oops: ;) od razu zakupiłam buteleczkę w cenie 7,49zł. chyba nie muszę tłumaczyć, jakaż radość moja była podczas kosztowania piwa po ponad dwóch latach ;-) :D brawa dla Piotra i Pawła :564:
cenowo wręcz bajecznie. z tego powodu też się cieszyłaś ?
aniadyrek
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 89
Rejestracja: wt 07 gru, 2010 15:56
Lokalizacja: Chełmiec/ NS

Post autor: aniadyrek »

cenowo nigdy nie jest bajecznie, ale jak się np. od 10 lat piwa nie piło to można te 8-10 zł wyciągnąć ze skarbonki ;)
Rodzina bezglutków ja brat i wujek :) zapraszamy do Chełmca :)
Obrazek
Awatar użytkownika
agacia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 138
Rejestracja: pn 09 sie, 2010 21:26
Lokalizacja: Marki

Post autor: agacia »

elokwentny pisze:
agacia pisze:autentycznie z wrażenia otworzyłam usta co mi się nie zdarza :oops: ;) od razu zakupiłam buteleczkę w cenie 7,49zł. chyba nie muszę tłumaczyć, jakaż radość moja była podczas kosztowania piwa po ponad dwóch latach ;-) :D brawa dla Piotra i Pawła :564:
cenowo wręcz bajecznie. z tego powodu też się cieszyłaś ?
wiadomo, że zawsze mogłoby być taniej ;) ale nie narzekam, czasem sobie pozwolę :D
Awatar użytkownika
Jaśmina
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pn 13 lut, 2012 09:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jaśmina »

Przetestowałam wczoraj piwo Estrella i było wszystko ok po jednej buteleczce 0.33 l.
Awatar użytkownika
Olciak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pn 17 kwie, 2006 00:36
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Olciak »

Kupiłam dziś piwo Estrella Damm, te z czerwoną etykietą i gwiazdką, przeszczęśliwa w domu znalazłam, że piszą też skład po polsku i jakież było moje rozczarowanie jak przeczytałam SŁÓD JĘCZMIENNY ?! Prócz tego woda, ryż, kukurydza, chmiel, stabilizator E405. Wie ktoś o co chodzi? :029:
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

Olciak pisze:Wie ktoś o co chodzi?
Może o to, że jest też jak najbardziej tradycyjne, glutenowe piwo Estrella z taką samą gwiazdką - o wiele łatwiej dostępne, niż te bezglutenowe.
Kluczowe jest, czy piwo ma znak przekreślonego kłosa. A właściwie to nie wiem, czy ten przekreślony kłos nie powinien być właśnie w miejscu owej gwiazdki - nie wiem, bo na żywo widziałam tylko piwo glutenowe - właśnie z gwiazdką.
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
Awatar użytkownika
Olciak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pn 17 kwie, 2006 00:36
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Olciak »

Myślałam, że zajmują się produkcją jednego piwa - które przy okazji jest B/G :( Szkoda... będę szukać dalej
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

Mnie sie wydaje ze ten slod jeczmienny jest na tej samej zasadzie, na ktorej produkty bg moga miec dodatek skrobii pszennej bg. Calosc wyrobu musi sie zmiescic ponizej 20ppm.
Ostatnio zmieniony pt 23 mar, 2012 11:47 przez Sheep, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

Obrazek

chyba tak powinno wyglądać bezglutenowe,

a glutenowe tak:
Obrazek
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Sheep pisze:Mnie sie wydaje ze ten slod jeczmienny jest na tej samej zasadzie, na ktorej produkty bg moga miec dodatek skrobii pszennej bg. Calosc wyrobu musi sie zmiescic ponizej 20ppm.
Ale to przecież byłoby niepomiernie mało. Bo co byłby w takim razie dodawany? Różnica jest taka, że skrobię, przynajmniej w koncepcji, można z glutenu oczyścić, bo to inne związki chemiczne. A słód jęczmienny to zmielone ziarno jęczmienia?

Na stronie podają, że piwo zawiera nie więcej niż 6 ppm glutenu.
Ostatnio zmieniony pt 23 mar, 2012 13:03 przez titrant, łącznie zmieniany 1 raz.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
ODPOWIEDZ