Celiakia a ciąża 2

Czyli najważniejsze i najczęściej poruszane tematy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Lidka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr 13 sie, 2014 11:49

Re: Celiakia a ciąża 2

Post autor: Lidka »

Witam
Mam pytanie (nie ukrywam że nie czytałam wszystkich postów w tym temacie) Spodziewam się chłopaczka i jestem w 20 tygodniu ciąży. Ostatnio jak byłam na połówkowym usg to wyszło że synuś ma za krótką kość udową o 6 dni. Czy ktoś z Was tak miał?? Nie chce czytać całego netu i się niepotrzebnie denerwować. Ale lekarz kazał przyjść za dwa tygodnie z zobaczymy czy rośnie czy tylko wolniej. Ale to są dwa mega stresowe tygodnie czekania, w których nic nie mogę zrobić.
pozdrawiam
Lidka
Magda79
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 527
Rejestracja: pn 17 cze, 2013 15:12

Re: Celiakia a ciąża 2

Post autor: Magda79 »

Lidka a jak reszta wymiarów - wszystkie co do dnia są równe ? TYlko ta kość udowa odstaje ?

Ja na swoim usg też mam rozpiętość różnych narządów do 7 dni, miałam usg połówkowe u 2 lekarzy, wyniki podobne ale żaden nie powiedział że to źle. Dzieci są różne - jedna małe i grubsze, drugie dłuższe, na tym etapie ciąży takie różnice już stają się widoczne.

Ja nei jestem lekarzem ale na twoim miejscu nie martwiłabym się na zapas. Poczekaj spokojnie na kolejne badanie i tyle, szukaniem głupot po necie niczego nie poprawisz a tylko się nakręcisz niepotrzebnie ;) , wiem że łatwo mówić ;)

Gosia to gratuluje wyników
ja idę na badanie w czwartek, w przyszłym tygodniu czeka mnie endo i 2 ginów, zobaczymy co tam wyjdzie. Zaczynam odczuwać że bąk jest już spory - potrafi się rozciągać tak że czuję go pod żebrami i w samym dole :)
zaczęłam powoli rozglądać się za wyprawką :okulary: , po tych wizytach chyba wybiorę się do rodziców na strych i odgrzebię bambetle sprzed 10 lat, zobaczymy czy mi myszy czegoś nei zjadły ;)
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Celiakia a ciąża 2

Post autor: Anula80 »

Uważam podobnie jak Magda, nie nakręcaj się niepotrzebnie. Raz, że może się to wyrównać, a dwa że lekarze też się mylą. Mojej szwagierce lekarka chciała szwy zakładać i miało ją czekać leżenie plackiem przez 4 miesiące. Wysłała ja do szpitala i po badaniu przez 2 lekarzy, a później jeszcze trzeciego w innym miejscu, okazało się, że jest wszystko w porządku i to w górnych granicach normy :/
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Lidka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr 13 sie, 2014 11:49

Re: Celiakia a ciąża 2

Post autor: Lidka »

Reszta wymiarów dzidziusia jest w normach jedynie te kości udowe za małe o 6 dni. Nie nakręcam się przesadnie ale pomyślałam, że może ma to związek z celiakią i brakiem jakiś wartości odżywczych.
Lidka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr 13 sie, 2014 11:49

Re: Celiakia a ciąża 2

Post autor: Lidka »

Ale powiem że strach jest tym bardziej że to pierwszy dzidziuś bardzo długo wyczekiwany po długiej drodze walki z chorobami
Magda79
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 527
Rejestracja: pn 17 cze, 2013 15:12

Re: Celiakia a ciąża 2

Post autor: Magda79 »

Z celiakią to na 100 % nie ma nic wspólnego - jeśli miałabyś aż takie niedobory to
a - nie zaszłabyś w ciążę
b - organizm sam by ciążę odrzucił
c - wszystkie kości byłyby za krótkie

takie jest moje zdanie ;)

wszystko będzie dobrze :!: Synek na pewno jest zdrowy :!:
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8151
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Celiakia a ciąża 2

Post autor: Leeloo »

podbijam moje dziewczyny. badaj się regularnie, DBAJ O DIETĘ, suplementuj co trzeba i RE-LA-KSIK. g:D
Lidka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr 13 sie, 2014 11:49

Re: Celiakia a ciąża 2

Post autor: Lidka »

dzięki chyba najbardziej potrzeba mi dobrego słowa
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Celiakia a ciąża 2

Post autor: Anula80 »

My trzymamy kciuki :)
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8151
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Celiakia a ciąża 2

Post autor: Leeloo »

my tu mamy czirliderską grupę wsparcia dla błogosławionych, z różowymi pomponami i innymi bajerami. :bunny:
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Celiakia a ciąża 2

Post autor: Anula80 »

Tak, i moc jest z nami :gitara:
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
GOSIASIT
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 129
Rejestracja: wt 28 sty, 2014 02:08
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Celiakia a ciąża 2

Post autor: GOSIASIT »

Hej laski,czekam dziś na skurcze albo odejście wód,bo w południe wyleciał mi czop śluzowy,więc myślę,że maks dwie doby i będę po,no ile można czekać,to już nudne.jutro wizytę,we wtorek mija termin...

Lidka,ja też nie przyjmowała bym się tym za barażowym bardziej że kilka dni w wymiarach to nie wiele,w tygodniach to już coś się można zastanawiać.myślę że na zapas nie ma co.w pierwszej ciąży córce ciągle wychodziły dużo dłuższa kość udowa i to o 3 tyg,teraz ma 4 lata i jest wysoka,ma wzrost 6latki.może twój synuś będzie niski i tyle,myślę że 6 dni to niewiele.
Są ludzie i ludziska,tych drugich niestety jest jakby więcej...
Magda79
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 527
Rejestracja: pn 17 cze, 2013 15:12

Re: Celiakia a ciąża 2

Post autor: Magda79 »

Gosia to wielka chwila się zbliża :)
trzymam kciuki żeby było szybko ;)
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8151
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Celiakia a ciąża 2

Post autor: Leeloo »

Gosia, do boju! :bunny:
Neti_77
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: ndz 02 lis, 2014 21:16

Re: Celiakia a ciąża 2

Post autor: Neti_77 »

Melduje się Neti g:) wybaczcie grobową ciszę, ale miałam netowy odwyk, zero kompa/mejla itp. – taka ciążowa zachcianka – tych w ciąży to nie zrozumiesz ;) teraz nadrabiam zaległości i wątki Gosiowe – miejscami thrillerowe! bardzo trzymam piąstki za happy end :043: a Magdę to gonię i gonię… ;) i jestem w 26. tc. Dla mnie to wciąż jedno wielkie NIE DO WIARY! Jestem kobitą po przejściach (długie lata starań o Dziecko) i pewnie temu czasem po prostu nie dowierzam, że w brzuchu jest Prawdziwy Ludzik… czy to aby nie sen? Nie, to nie sen, to Syn!! :053: i w dodatku rusza się! ;) a odkąd jestem pewna, że to On - to ledwie dotykam ziemi, wcześniej chyba też smyrał ale brałam to za nadaktywność jelit :P w poniedziałek mam usg i bardzo nie mogę się doczekać… i jeszcze rozbujała mi się ta moja Ciążka trochę bo na wadze wskoczyło 56kg, a dotąd przybywało mnie bardzo nieznacznie (startowałam od 50kg - rozmiar bardzo XS);
się wyspowiadałam deko :oops: i moce pozdrowień przesyłam :)



...o rety, Gosik trzymaj się i niech Moc będzie z Wami!!!
jeśli nie możesz mówić co myślisz, to po co myśleć?
ODPOWIEDZ