Czy celiakia (dieta) bardzo utrudnia Wam życie ?

Czyli najważniejsze i najczęściej poruszane tematy.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Czy celiakia (dieta) bardzo utrudnia Wam życie ?

Post autor: pleomorfa »

U mnie termos trzymał nawet pomimo leżenia w samochodzie przy temperaturze w okolicach 0 stopni.

Tak, łyżką spokojnie da się jeść, bo otwór ma średnicę 8cm, a dodatkowo zakrętka robi za małą miseczkę, do której można przesypywać zawartość termosu, termos wtedy się zamyka taką drugą płaską zakrętką i Ty jesz, a w termosie Ci nie stygnie.
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
wicherek1989
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 147
Rejestracja: sob 25 paź, 2014 20:38

Re: Czy celiakia (dieta) bardzo utrudnia Wam życie ?

Post autor: wicherek1989 »

Pleomorfa, proszę wstawiłabyś link do takiego termosu jak Ty masz? Może być fotka, lub też opis jaka firma i typ i cena.
Ja właśnie popełniłam bułeczki z miksu bg, bo kiedyś kupiłam z ciekawości jak smakuje pieczywo z tego i zapasy w końcu trzeba wykończyć, nie będę tego woziła na Warszawę :P
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Czy celiakia (dieta) bardzo utrudnia Wam życie ?

Post autor: pleomorfa »

Kilka postów wyżej dałam link, tylko nie wiem czy czasem 1l-owego nie mam :).
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
wicherek1989
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 147
Rejestracja: sob 25 paź, 2014 20:38

Re: Czy celiakia (dieta) bardzo utrudnia Wam życie ?

Post autor: wicherek1989 »

Faktycznie, przepraszam za ślepotę idę po okulary już wiem czemu mnie oczka pieką - zapomniałam założyć :P
Esbit porządna firma, mamy z niej termos zwykły herbaciany :)
violla
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 285
Rejestracja: pt 10 paź, 2014 21:28

Re: Czy celiakia (dieta) bardzo utrudnia Wam życie ?

Post autor: violla »

W zasadzie niewiele mi już przeszkadza w mojej diecie. Nadużyłabym, gdybym napisała, ze bardzo utrudnia mi życie.... już nie bardzo. Czytałam na tym forum, że są osoby, którym nic nie brakuje ze starych nawyków żywieniowych. Na prawdę Wam kompletnie nic nie brakuje i nigdy nie brakowało? Pomijam ten aspekt zdrowotny, ze po zjedzeniu glutenu czuliście się źle. Mam na myśli aspekty typowo smakowe, a może i psychiczne ;).
Mi np. bardzo brakuje frytek. Nie jem teraz ziemniaków z powodu wysokiego IG. A kiedyś frytki były moją ulubioną potrawa. Nie musiałam mieć nic słodkiego, ale frytki zawsze musiałam mieć pod ręką. Były lekarstwem na całe zło (na zły humor, na brak apetytu, na szybkie wchłonięcie czegokolwiek itp). Jadłam ich na prawdę sporo. I to jest w tej chwili, chyba jedyna rzecz, której mi brakuje :( . Minie mi to kiedyś ;) ?
Nie jestem na diecie bezglutenowej. Nie jem cukru, drożdży i pszenicy (oprócz durum i orkisz) od 15.06.2014.
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Czy celiakia (dieta) bardzo utrudnia Wam życie ?

Post autor: Anula80 »

Odpowiem Ci szczerze violla nic mi nie brakuje. Zapach świeżego pieczywa mnie nie rusza, ale nie powiem, ostatnio jak poczułam zapach pizzy, to od razu ślinotoku prawie dostałam :D
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
wicherek1989
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 147
Rejestracja: sob 25 paź, 2014 20:38

Re: Czy celiakia (dieta) bardzo utrudnia Wam życie ?

Post autor: wicherek1989 »

Mi teraz utrudniać zacznie na budowie, tylko że ja od roku na diecie silnie ograniczającej gluten z powodów trądzikowych i wzdęć i tycia w brzuch, przeszły mi też migreny. Na forum namawiają mnie na badania, ale tu trzeba wrócić chyba do całkowitej diety glutenowej? Czy np obiady na budowie z glutenem już wystarczą aby jakiekolwiek badanie było miarodajne? Bo zjadłam już 2 razy i bułkę grahamkę dla próby i mam parę krostek na twarzy świeżych :/
Natalii3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz 06 lip, 2014 08:26
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy celiakia (dieta) bardzo utrudnia Wam życie ?

Post autor: Natalii3 »

Mam pytanie do Was wszystkich. Wiem, że z celiakią jest związane osłabienie mięśni, jednak czy celiacy nie mogą dobrze umięśnić swojego ciała? Moja siostra wczoraj podzieliła się ze mną informacją, którą wyczytała w jakiejś podobno "mądrej" książce, że celiacy nie mogą tak ukształtować swojej sylwetki, jak ludzie na zwykłej diecie, ponieważ nie posiadamy odpowiedniej tkanki tłuszczowej(?). Pobuszowałam w necie, jednak nie znalazłam podobnych informacji. Sama szczerze w to powątpiewam. A w następnym miesiącu chcę się zapisać na siłownię i udowodnić, że jednak jest to możliwe - dla siebie samej, siostry i mądrego autora tej książki :). Zastanawia mnie tylko, czy ktoś z Was wie na ten temat.

Pomyślności w Nowym Roku ! :)
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8102
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Czy celiakia (dieta) bardzo utrudnia Wam życie ?

Post autor: Leeloo »

Leć na siłownię i pracuj nad sobą. Efekty będą jak u wszystkich konsekwentnych.

Zapomniałabym o tej 'informacji' jak najszybciej, aczkolwiek poprawiła mi humor g:)
Natalii3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz 06 lip, 2014 08:26
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy celiakia (dieta) bardzo utrudnia Wam życie ?

Post autor: Natalii3 »

Dzięki :). I cieszę się, że poprawiłam humor :D, chętnie dowiem się co to za książka :P.
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Czy celiakia (dieta) bardzo utrudnia Wam życie ?

Post autor: pleomorfa »

I powodzenia Natalii! :)
Zapewniam Cię, że to bzdury :D
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
violla
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 285
Rejestracja: pt 10 paź, 2014 21:28

Re: Czy celiakia (dieta) bardzo utrudnia Wam życie ?

Post autor: violla »

Powiedzcie mi proszę, do czego używacie pasty sezamowej lub słonecznikowej? Smaruje się je zamiast masła pod wędlinę czy w inny sposób?
Nie jestem na diecie bezglutenowej. Nie jem cukru, drożdży i pszenicy (oprócz durum i orkisz) od 15.06.2014.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8102
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Czy celiakia (dieta) bardzo utrudnia Wam życie ?

Post autor: Leeloo »

w sumie do wszystkiego- na pieczywo, wafle, do sałatek, zup, ciast, puree, panierek, wypieków :burger:
violla
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 285
Rejestracja: pt 10 paź, 2014 21:28

Re: Czy celiakia (dieta) bardzo utrudnia Wam życie ?

Post autor: violla »

Na wafle? A są bezpszenne wafle-w ogóle? Szukałam takich od dawna i już przestałam będąc przekonana, ze takich na rynku brak.
Do zup- jako zagęszczacz? Jako panierki sobie nie wyobrażam... smaruje kotleta tą pastą, tak po prostu? Przepraszam za te głupie pytania, ale nie natrafiłam jeszcze na żaden przepis z użyciem takiej pasty.
Nie jestem na diecie bezglutenowej. Nie jem cukru, drożdży i pszenicy (oprócz durum i orkisz) od 15.06.2014.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8102
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Czy celiakia (dieta) bardzo utrudnia Wam życie ?

Post autor: Leeloo »

Wafle ryżowe, kukurydziane..pieczywo chrupkie BG (schar i polskie firmy, schnitzee, czy nawet habżyki)
Jest tez papier ryżowy.

Tak, smarujesz kotleta pastą i obtaczasz np. w sezamie/maku, mielonych orzechach czy otrębach. Potem do piekarnika.

Do zup do smaku, tak jak sie daje masło.

Wystarczy wpisać w net: przepisy z tahini itd.
ODPOWIEDZ