Alkohole...

Czyli najważniejsze i najczęściej poruszane tematy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Izol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob 26 wrz, 2009 19:49
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Izol »

Witam. Jestem nowa, próbowałam przeczytać wszystkie posty, ale jednak nie dam rady. Nic nie wiem o diecie, dopiero się dowiaduję, stąd moje pytanie: pisaliście o martini bianko, że jest bezpieczne. A co z "kolorowymi" martini (rosso i rose)? Gdzieś wyczytałam, żeby unikać kolorowych alkoholi, to jak to jest? A co do piwa - ja po piwie po kilku godzinach ląduję w WC, nie wiązałam tego z nieodpowiednią dietą (bo nie wiedziałam, że jestem chora), ale teraz "ładnie" mi się to sprawdza. Mnie piwo - prawie każde - szkodzi.
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Izol pisze:Witam. Jestem nowa, próbowałam przeczytać wszystkie posty, ale jednak nie dam rady.
Przeczytaj krok po kroku. Może zacznij od strony http://www.celiakia.pl/, gdzie wiadomości są usystematyzowane.

Generalnie oddziel to co jest zawiera gluten (i czego absolutnie nie powinnaś jeść) i to co jest ciężkostrawne i czego powinnaś unikać w pierwszym okresie diety, zanim Twoje jelito się zregeneruje. I tak piwo, gin, whisky - wyrzucasz z diety na dobre, a inne alkohole ograniczasz chwilowo do minimum.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Awatar użytkownika
mr.kwiatek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 142
Rejestracja: czw 18 sty, 2007 23:54
Lokalizacja: Opole/Wrocław

Post autor: mr.kwiatek »

Lepiej jeśli chcesz wiedzieć jakie alkohole są bezpieczne znajdź chwile i przeczytaj jednak ten wątek bo informacje typu
Magdalaena pisze:I tak ... gin, whisky - wyrzucasz z diety na dobre...
nie są 100% pewne - raczej jest to bardzo asekuracyjne podejście. Chcąc posłuchać tej rady powinnaś też zapomnieć o praktycznie każdym innym kolorowym alkoholu czy nawet occie, a co za tym idzie musztardzie, ketchupie itd ;) Jest kilkanaście postów z dewagacjami na temat destylacji i różne za i przeciw które jednak jak widać nie przekonują wszystkich do jednej z racji. Faktycznie alkohol nie pomaga jelitom w regenaracji choć nie zawsze ma to związek z glutenem ;) Powodzenia w przeszukiwaniu forum i wyrabianiu sobie własnego zdania, bo w jednym poście nikt Ci nie streści 17sto stronnego wątku ;)
Kamila01
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt 27 lis, 2007 13:03
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kamila01 »

w Niemczech są piwa bezglutenowe , czy macie namiary na jakieś sklepy w Polsce, które mają takie piwa w swojej ofercie ?
Kama
pawelski
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 160
Rejestracja: wt 16 lut, 2010 19:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: pawelski »

jeśli chodzi o Kraków nie znalazłem...
Szukałem tylko w Almie i Organice, po czym brakło mi pomysłów
"Prawda jest tylko jedna i prawda zawsze leży... tam, gdzie leży "
rain6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pt 30 kwie, 2010 11:40
Lokalizacja: Lublin

Post autor: rain6 »

Witam.Jestem nowy.
Wy też macie (mieliście) takie potworne objawy na drugi dzień po wypiciu powyżej 3-4 piw, tzn wymioty, dreszczę , jakieś niedotlenienie, zaburzenia krążenia, rozwolnienie, wszystko najczęściej po jakiejs godzinie od obudzenia się? U mnie po dłuższym, paru dniowym piciu pojawia się anemia. Po wódce, nawet dużej nic, jak młody bóg z rana.
Ostatnio zmieniony pt 30 kwie, 2010 14:57 przez rain6, łącznie zmieniany 1 raz.
martini
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 738
Rejestracja: czw 10 wrz, 2009 14:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: martini »

Boże, poczułam się jak w poradni przeciwalko czy czymś takim. Po co tyle pijesz, jak masz takie objawy? Biegunka biegunką, jest nieprzyjemna, ale , cholera, zaburzenia krążenia i niedotlenienie???[/list]
Awatar użytkownika
ES
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 159
Rejestracja: śr 16 gru, 2009 17:35
Lokalizacja: woj.Mazowieckie

Post autor: ES »

Zgadzam się całkowicie z martini! Ja po alkoholu :wcześniej po piwie przeważnie zawsze miałam biegunki i straszne bóle nóg.. wiec przestałam pić... co do wódki to raczej nie pije ale jak juz to bóle i lekkie rewolucje wszystko zależy od ilości...ale skoro masz takie objawy to po co w ogóle je pijesz? Sam sobie szkodzisz i to świadomie...
Może zedrzesz sobie łokcie i kolana,
ale warto jeśli uda się trafić w dziesiątkę...
-Mia Hamm-
-Na diecie od Kwietnia 2010- Października 2010
Awatar użytkownika
Candy
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 55
Rejestracja: pn 16 mar, 2009 11:15
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Candy »

W zeszłym miesiącu zapytałam mojego lekarza o alkohol ze zboża - wódka, piwo...ZABRONIŁ!
Mogę delektować się winem.
pawelski
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 160
Rejestracja: wt 16 lut, 2010 19:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: pawelski »

Candy pisze:W zeszłym miesiącu zapytałam mojego lekarza o alkohol ze zboża - wódka, piwo...ZABRONIŁ!
po wódce ani po whisky nie czulem zadnych dolegliwosci - wg wszelkich informacji dostepnych na forum i celiakia.pl - te alkohole wysokoprocentowe sa destylowane, a proces destylacji eliminuje gluten.
Wyjatkiem ponoc jest burbon, który destylowany jest "bylejak" :) ale dla nas Polaków to chyba zaden problem ;)
"Prawda jest tylko jedna i prawda zawsze leży... tam, gdzie leży "
Awatar użytkownika
Candy
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 55
Rejestracja: pn 16 mar, 2009 11:15
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Candy »

Problem w tym, ze nie mam uczulenia na gluten tylko na pszenicę i żyto. Wódeczka to zostaje tylko z ziemniaka Potato Vodka np luksusowa
Awatar użytkownika
Natko_
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 298
Rejestracja: wt 12 gru, 2006 22:07
Lokalizacja: Wodzisław

Post autor: Natko_ »

PIWO - bezglutenowe oczywiście :) - ma w swojej ofercie sieć delikatesów "DELIMA" (np w Rybniku w CH Plaza)

Piwo marki Estrella Damm DAURA - butelki 0,33l w cenie niespełna 8zł.
Piwo smakuje jak..... p i w o..... mniammmmm :) :) :) polecam... :D
Nati mama Madzi '03, Maćka '05 i Mileny '13
Celiakia '07
Awatar użytkownika
miszczPZ
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 175
Rejestracja: śr 07 sty, 2004 16:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: miszczPZ »

Natko_ pisze: Piwo marki Estrella Damm DAURA - butelki 0,33l w cenie niespełna 8zł.
Piwo smakuje jak..... p i w o..... mniammmmm :) :) :) polecam... :D
Tylko trzeba uważać, bo "normalne" piwo marki Estrella wygląda praktycznie tak samo - tylko bez informacji o bezglutenowości.
wszędzie w domu, ale dobrze najlepiej!
Awatar użytkownika
Natko_
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 298
Rejestracja: wt 12 gru, 2006 22:07
Lokalizacja: Wodzisław

Post autor: Natko_ »

Masz rację, z tym, że na DAURA jest kłos przekreślony, butelka w porównaniu z tą zwykłą 0,5 jest mikra no i cena - to glutenowe kosztuje połowę, za większą pojemność ;)
No - ale jest, dla mnie to po prostu odkrycie roku :) :) :)
Matulu ponad 2 lata piwa nie piłam, a te 2 lata temu to ofiarowane przez Dagmara było :) no a teraz poszlam do sklepu i sobie kupiłam - jaka frajda ;)
Nati mama Madzi '03, Maćka '05 i Mileny '13
Celiakia '07
Dagmara85
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: śr 16 wrz, 2009 17:04

Post autor: Dagmara85 »

Hej
Mam pytanie, wczoraj byłam w Lidlu i w oczy rzucił mi się drink Rachmaninoff. Przeczytałam skład i niby nic podejrzanego nie widziałam, ale ja zawsze wolę się upewnić i Was zapytać. Może wiecie, czy można je spożywać? Widzieliście je kiedys w Lidlu?
Skład jaki znalazłam w internecie:
Składniki: alkohol, cukier, sok owocowy, kwas cytrynowy, aromat, emulsja cytrusowa (z barwnikiem E124).
Przejdę się na dniach do Lidla i sprawdzę dokładnie co oni tam napisali.
ODPOWIEDZ