Komunia święta - przyjmowanie.

Czyli najważniejsze i najczęściej poruszane tematy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mlobko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: ndz 27 sty, 2008 19:38
Lokalizacja: Płońsk

Post autor: mlobko »

Chętnie zakupię zapowiadane przez Małgorzatę (pierwsza komunia w br.) komunikanty, jak również napiszę na swojej stronie o już prawie załatwinej sprawie.
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

Shima pisze:tak naprawdę nie wiem nawet co mojemu dziecku jest...podobno nie ma celiakii...a co ma to nie wiem.
Shima, znalazłam jeden z twoich pierwszych postów, w którym piszesz:
Shima pisze:Ja mam Crohna a córka..no cóż makroskopowo stany zapalne w jelitach, zanik kosmków IIIst, podwyższone AGA i poziom transaminazy tkankowej i ma zaleconą dietę bezglutenowa na razie na pół roku....dodam że mąż ma cukrzycę insulinozależną.
Zanik kosmków trzeciego stopnia plus dodatnie przeciwciała dwóch rodzajów to jest wręcz idealny, książkowy przykład poprawnej diagnozy celiakii!
Co powiedział lekarz? Dlaczego nie celiakia, czemu dieta na pół roku? W sensie jak on to uzasadniał, bo to bardzo zastanawiające.

Zresztą wydaje się, że całą rodziną macie skłonności do chorób autoimmunologicznych... Podejrzewam, że dieta bezglutenowa mogła by wam wszystkim jedynie pomóc.
Obrazek
Shima
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn 02 mar, 2009 13:35
Lokalizacja: Zduńska Wola

Post autor: Shima »

darciak90 pisze:odsyłam do funkcji: szukaj.
Funkcję "Szukaj" znam doskonale..używam jej na tym forum niemalże codziennie.
Wyraziłam tylko swoje rozterki...jeśli to niestosowne tutaj to przepraszam.

Z lekrzem kontaktowałam sie podczas tej wizyty jedynie telefonicznie(leżałam wówczas w szpitalu w Warszawie a z córką był mąż)
Lekarka powiedziała mi jedynie że "dieta bezglutenowa na pół roku"...
na moje pytanie "dlaczego" odpowiedziała "bo są podwyższone p/ciała"...
na moje pytanie" ile" odpowiedziała "są podwyższone"...
na moje pytanie "czy córka ma celiakię" odpowiedziała "NIE"

i tyle się wtedy dowiedziałam.
Dopiero niedawno udało mi się wyrwać wyniki stamtąd
Ostatnio zmieniony pn 06 kwie, 2009 21:37 przez Shima, łącznie zmieniany 1 raz.
Córka na diecie bezglutenowej-początki
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Rozterki to nasza specjalność.
Pokręcone to wszystko, co mówi lekarka... Jeśli potwierdzasz to, co zacytowała Sheep, to gdzie tu w ogóle sens diety na pół roku? Po takim czasie to córka może dopiero zacząć wracać do siebie, ale przeciwciała i zanik kosmków w III. stopniu to przecież jasny dowód celiakii. A to oznacza, że tylko ścisła dieta BG jest w stanie pomóc Twojemu dziecku. Zwykła hostia na pewno odpada...
Co było w tych badaniach? Może warto je pokazać innemu gastrologowi?
Shima
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn 02 mar, 2009 13:35
Lokalizacja: Zduńska Wola

Post autor: Shima »

Rafal_tata pisze:Jeśli potwierdzasz to, co zacytowała Sheep
tak-oczywiście, że tak

IgA - 20,9
IgG - 35,5
transglutaminaza tkan.IgA - 0,1
Córka na diecie bezglutenowej-początki
Awatar użytkownika
Manga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 264
Rejestracja: pt 11 lip, 2008 15:00
Lokalizacja: :)

Post autor: Manga »

Ja wczoraj spotkałam swojego proboszcza na spacerku i wiecie co mi powiedział : Pani Małgosiu niedługo rocznica komunii Matiego ale niech się Pani nie martwi wino juz dla niego kupiłem :053: :053: i czeka
To się nazywa miec szczęście :D
Ostatnio zmieniony wt 07 kwie, 2009 12:24 przez Manga, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Wniebowziety
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 65
Rejestracja: sob 09 cze, 2007 20:15
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wniebowziety »

Wczorajszy reportaż z głównego wydania Faktów:
http://www.tvn24.pl/28377,1596316,0,1,k ... omosc.html
Ostatnio zmieniony pn 20 kwie, 2009 10:51 przez Wniebowziety, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Karolcia6
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 304
Rejestracja: pt 16 maja, 2008 08:38
Lokalizacja: Skórcz

Post autor: Karolcia6 »

Brawo <brawo> tylko dlaczego znowu "problem dzieci z celiakią"? (dobra czepiam się może, ale widać, że jeszcze wiele osób uważa, że celiakia to choroba dziecięca).
Obrazek
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Bo chodzi też o pierwszą komunię, czego prowadzący nie dodał, a która niedługo będzie miała miejsce w całym kraju. Problem dotyczy wszystkich, ale dzieci wstydzą się takiej oryginalności, czują się wytykane palcami, co w tym wieku jest dla nich okropne i upokarzające.

Oczywiście można to było powiedzieć jasno, ale w trakcie reportażu jest też mowa ogólnie o chorych.
Ostatnio zmieniony pn 20 kwie, 2009 14:44 przez Rafal_tata, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
renatka84
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 52
Rejestracja: pt 11 cze, 2004 22:58

Post autor: renatka84 »

Słuchajcie... jestem tak szczęśliwa po zobaczeniu materiału na stronie tvn24.. !!
Fakt na początku mówili o dzieciach, tamt miał jak zrozumiałam dotyczyć właśnie pierwszej komunii. Ale w dalszej części padło zdanie, że wywalczyły to osoby na diecie bezglutenowej.
30 maja biorę ślub i byłam przerażona .. jak nie przyjmę komunii to sama będe sie dziwnie czuć przed sobą a i przed innymi, a jak przyjmę to bedę siedzieć jak na szpilkach, żebym tylko nie wymiotowała :/
Teraz żeby tylko wszystko udało się załatwic z księdzem !!!! :))))))))
Awatar użytkownika
Manga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 264
Rejestracja: pt 11 lip, 2008 15:00
Lokalizacja: :)

Post autor: Manga »

Witam
Właśnie wróciłam ze spotkania (mamy rocznice komunii ;) ) i nasz proboszcz podszedł do mnie i mówi " że są juz opłatki bg i myślałem o Matim aby mu szybciutko je sprowadzić :053: "
Jak miło było to usłyszeć :D :D
Jednak my zostajemy przy winie,bo niestety młody opłatka nie weźmie :diabelek:

Ale liczą się dobre chęci :D

Napomknęlam proboszczowi również,że nie wszyscy chcą udzielać komunni pod postacią wina i wiecie co był bardzo zdziwiony :galy: :galy: bo jak powiedział" przecież to jest również ciało chrystusa"
Shima
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn 02 mar, 2009 13:35
Lokalizacja: Zduńska Wola

Post autor: Shima »

W mojej parafii jak się okazało nie ma żadnych problemów...no może tylko kwestia dogadania się czy Karola pierwsza czy ostatnia...ostatnio czatowałam na księdza celebranta bo nie wiedziałam czy zapomniał czy ma inny plan.
Córka na diecie bezglutenowej-początki
Olusia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob 28 lut, 2009 21:17
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Olusia »

U nas też nie ma problemu. :D
Awatar użytkownika
gabinia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: pn 09 lip, 2007 16:16
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Post autor: gabinia »

Cieszę się bardzo ,że biskupi dostrzegli potrzebę chorych na celiakię .

Moja córka I -szą Komunię przyjęła pod postacią wina. I tak było przez ok 2 lata.

Proboszcz sam z własnej inicjatywy sprowadził dla Julki z Francji bezglutenowe komunikanty. Bardzo nas tym zaskoczył. :)

Teraz Julka podchodzi jako pierwsza do komunii. Oczywiście ciekawość ludzka jest wielka. Wypytywano księdza dlaczego ta dziewczynka zawsze pierwsza .
Proboszcz na koniec jednej z mszy zaspokoił ich ciekawość. Pięknie powiedział " różne są w życiu choroby. Bogu dziękujmy ,że o nich wiemy " potem wyjaśnił co jak i dlaczego :)I ,że Julka w naszej wspólnocie zawsze będzie jako pierwsza przyjmować komunię.
martini
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 738
Rejestracja: czw 10 wrz, 2009 14:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: martini »

gabinia pisze:różne są w życiu choroby. Bogu dziękujmy ,że o nich wiemy
Mądry człowiek. Oby więcej takich.
ODPOWIEDZ