Celiakia a ciąża 2

Czyli najważniejsze i najczęściej poruszane tematy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
anakon
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 609
Rejestracja: czw 08 sty, 2004 12:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: anakon »

Mysle, ze nadzieja jest zawsze, zwlaszcza jesli sie w nia mocno wierzy i sprzyja w ten sposob psychice(mocno wierzy i podchodzi spokojnie i z dystansem) Znam osobe, ktora mimo tocznia ukladowego i usunietego jednego jajnika z powodu galopujacej endometriozy ciagle wierzy, ze zajdzie w ciaze i normalnie urodzi, wiec problemy zdrowia kobiety z celiakia to przy tym kalibrze na prawde pikus...(oczywiscie jesli ma tylko celiakie i jest na diecie).
Awatar użytkownika
Asia S.
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: ndz 20 mar, 2005 21:57
Lokalizacja: Radom

Post autor: Asia S. »

Gratulacje!!! :D Synuś śliczny! Niech się chowa zdrowo, to najważniejsze, faktycznie być może za szybko się poddałaś z tym karmieniem, ale nie przejmuj się, na sztucznym też dzieci rosną. Moja niunia wprawdzie na piersi od początku, a ma już skończone trzy miesiące, ależ ten czas leci. Życzę dużo siły i energii w wychowywaniu maluszka, to naprawdę duża radość patrzeć jak rośnie i co dzień się zmienia, jakby coś służę radą, :D jestem na bieżąco, pozdrowienia dla Ciebie i maluszka.
Obrazek
Awatar użytkownika
Patka
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 527
Rejestracja: ndz 28 lis, 2004 17:31
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Patka »

ja takze przesyła wielgaśne gratulacje :!:
Awatar użytkownika
tyqua
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 13:24
Lokalizacja: Gdańsk

Witaminy dla przyszłych i karmiących mam

Post autor: tyqua »

Uważajcie drogie mamy na Centrum Materna - zawiera maltodekstrynę i skrobię niewiadomego pochodzenia. Dzwoniłam do nich dwa razy, pisałam dwa razy (w odstępach miesięcznych, ostatni raz 2 grudnia) i żadnej odpowiedzi nie otrzymałam, nawet "s... dziadu". Od razu widać, że firma Wyeth dobro klienta stawia ponad wszystko...
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

Z tymi lekarzami to ciężko stwierdzić. Na początku powiedziałam, że mam celiakie i zapytałam czy wie co to za choroba.
Powiedział, że wie ale niestety pewności nie mam. Jednak sam wspominał, że muszę być na diecie (pytał czy jestem i jak długo) więc może trochę się orientuje.
W karcie ciąży oczywiście mam wpisane, że mam celiakie. Dziecko rozwija się prawidłowo.
Wczoraj miałam nagrywane badanie USG na płytę :D
Lekarz pomierzył wszystko, czy są prawidłowe wielkośc np. kość nosową. Dla mnie to szok ale wszystko na tym badaniu widać nawet czy ma zaćmę czy nie (jakby była to wskazuje na nieprawidłowości genetyczne w rozwoju).
Obrazek
Awatar użytkownika
silverka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 111
Rejestracja: czw 13 kwie, 2006 22:52
Lokalizacja: Szaflary

Post autor: silverka »

Mój mężczyzna któregoś pięknego dnia stwierdził, że jeśli nasze dzieci mają dużą szansę na życie bezglutenowe to on chce jedno.. a ja dwoje ! Ale przekonałam go argumentem, że gdy już będziemy mieć nawet to jedno to ja i tak będę gotować bezglutenowo, a to akurat nie jest największy problem zdrowotny jaki może spotkać człowieka i da się z tym żyć. Nie samym chlebem człowiek żyje :)
Na diecie od 19.01.2006. Prowokacja od 1.02.2007.
Awatar użytkownika
olcia13-61
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 70
Rejestracja: ndz 04 wrz, 2005 19:49
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: olcia13-61 »

Co do "charakterku" to mogę powiedzieć,że trochę zmienny ale nie najgorszy. <lala>
Ola.
Aleksandra
AgullkaO
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pt 30 cze, 2006 11:57
Lokalizacja: śląsk

Post autor: AgullkaO »

Oj dziewczyny, jak ja Wam zazdroszczę :oops:
A mnie we wtorek czeka laparoskopia, tyle już inseminacji za mną i nadal jesteśmy tylko we dwójkę :(
Tracę nadzieję, że może byc inaczej ;(
Awatar użytkownika
edyta
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 212
Rejestracja: wt 27 gru, 2005 22:25
Lokalizacja: Żagań/Warszawa

Post autor: edyta »

Ja choćbym nie chciała się zdecydować na dziecko w przypadku diety to i tak nic by mi nie dało, bo zapadła dopiero po ciaży. A tak swoją drogą co by to zmieniło? praktycznie nic, bo jest masa ludzi bez problemów a ich dzieci tez są chore, po drugie dzięki swojej chorobie szybciej zwróciłam uwagę że u małego to to. A po trzecie wiadomo zawsze łatwiej jak się ma jakieś pojęcie.
mamuśka Mariuszka
Coyotek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt 24 mar, 2006 01:13
Lokalizacja: Lublin:)

Post autor: Coyotek »

ale w czasie ciązy możesz uchronić swoje dziecko przed celiakią :) moja bratowa tak zrobiła bo moj brat mial zespól zlego wchłaniania, a ja mam celiakie i też w czasie ciazy poprostu bede rygorystycznie przestrzegała diety bezglutenowej i dziecko do roku czasu moje tez bedzie na diecie bezglutenowej.
Nio bo Kubuś :D
Awatar użytkownika
GUTEK
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 276
Rejestracja: ndz 24 wrz, 2006 17:12
Lokalizacja: SIERADZ

Post autor: GUTEK »

Moim zdaniem nie można uchronić jeszcze nienarodzonego dziecka -a już poczętego - od choroby zwanej celiakią, ponieważ jak obecnie wiadomo celiakia to choroba dziedziczna, a więc zapisana w genach. A zestaw genów dziedziczymy w chwili poczęcia. To tak jak z płcią dziecka. Jest ona już ustalona przez geny i cokolwiek przyszła mama by jadła płeć i tak się nie zmieni. Można natomiast uchronić potencjalnego celiaczka przed skutkami celiakii jeszcze nie wykrytej. I myślę, że o to Ci właśnie chodziło Coyotek. Prawda?
Na diecie od 15.03.2011
Gosiuuunia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 363
Rejestracja: pn 17 lip, 2006 00:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Gosiuuunia »

albo dziedziczymy albo nie... bo jak wiadomo podczas przepisywania kodu genetycznego łańcuch dna dzieli sie na introny i eksony. eksony są przepisywane, natomiast introny "dziedziczymy". jest poprostu szansa że celiakia może zostać zapisane w intronie i nie zostanie przekazana dalej :)
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

No niby masz rację, ale to przy założeniu, że celiakia dziedziczyłaby się jednogenowo. A tak nie jest. To nie hemofilia ani grupa krwi, że można zrobić krzyżówkę na kartce papieru i obliczyć procent prawdopodobieństwa. No i jeszcze swobodne mutacje... To u osób zupełnie nieobciążonych celiakią w rodzinie. Genetyka to nie jest niestety jedna reguła, którą można dopasować do wszystkich zjawisk. A szkoda... Ale tok myślenia ładny. Ciekawe to wszystko, prawda? :D
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
aneczka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: śr 26 kwie, 2006 17:43
Lokalizacja: Opole

Post autor: aneczka »

hej wszystkim mam pytanie
czy któraś z Was -mamusie celiaczki, gdy była w ciąży miała bóle brzucha po zjedzeniu czegokolwiek? może trochę dziwne to pytanie ale jestem w 6 m-cu ciąży i nie wiem czy to jedzenie mi szkodzi czy może maluch naciska na jelita, oczywiście przestrzegam ścisłej diety bezglutenowej.Pozdrawiam :)
Maciuś jest z nami od 3 września!!!
Obrazek
Awatar użytkownika
Patka
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 527
Rejestracja: ndz 28 lis, 2004 17:31
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Patka »

bóle i twardnienia w podbrzuszu są normalne (byle nie za często) ja potrafię odróżnić kiedy coś mi zaszkodzi lub mam brzydką przypadłość wzdęcie, a kiedy maluszek napiera i ciągną więzadła ;)
jednak kiedy dlugo lub bez przerwy utrzymują sie takie bóle powinnaś niezwłocznie zgłosić sie do lekarza ...
ja w czasie ciazy stałam sie bardzo wrażliwa na gluten i chemikalia w różnych pokarmach ...
ODPOWIEDZ