Celiakia a ciąża 2

Czyli najważniejsze i najczęściej poruszane tematy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Milonia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: śr 23 lip, 2008 22:45
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Milonia »

Właśnie we środę jedziemy do Gdańska do lekarki(dermatolog),może ona odniesie się inaczej do moich sugestii,żeby zrobić testy na przeciwciała.
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
krystna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 448
Rejestracja: sob 09 kwie, 2005 14:45
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: krystna »

Warto sprawdzić tę możliwość.
Obrazek

Gazeta Internetowa "Małpia Gazeta" - Serwujemy bardzo dobre wiadomości!
beela
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: ndz 30 wrz, 2007 13:42
Lokalizacja: koło

Post autor: beela »

Anitko tak bardzo ci gratuluje.Na pewno bedzie dobrze i bede trzymala za Was kciuki :D
_hania_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: sob 08 wrz, 2007 12:02
Lokalizacja: Opole (prawie)

Post autor: _hania_ »

witam!

jestem mama 3-letniego bezglutka (nie ma celiakii). mlody jest od 1,5 roku na diecie bezglutenowej i bezmlecznej. teraz jestem w 14 tygodniu ciazy i zastanawiam sie czy jesli zastosuje diete bezglutenowa juz teraz to zmniejsze ryzyko uczulenia na gluten u dziecka? w zasadzie nie byloby to tak wielkim problemem, bo poza pieczywem glutenu praktycznie nie wcinam (obiady jen z Jaskiem, w lodowce tez raczej staram sie miec bezpieczne produkty). niestety moj ginekolog i internista nie potrafia mi pomoc a alergolog jest raczej pulmunologiem wiec nie wiem czy pomoze mi w sprawach zywieniowych...

bede wdzieczna za jakakolwiek odpowiedz!

pozdrawiam ;-)
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

Jeśli można spytać - jak zostało stwierdzone uczulenie na gluten u twoich dzieci? To jest bardzo, bardzo rzadka przypadłość, zdecydowanie częściej występuje celiakia albo uczulenie na pszenicę (wg prof. Karczewskiej częstość wystąpienia uczulenia na gluten wynosi 1:400 wśród dzieci z celiakią!, czyli już wśród "wybrańców").

Jest taki program "Zapobiec celiakii - Prevent CD", tu link do opisu programu. Może warto się do nich zgłosić z dziećmi właśnie teraz, kiedy jesteś w ciąży, i porozmawiać o celiakii, może pomogą?
Obrazek
_hania_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: sob 08 wrz, 2007 12:02
Lokalizacja: Opole (prawie)

Post autor: _hania_ »

Sheep - dzieki za odpowiedz!

na razie mam jedno dziecko, drugie w drodze ;-)

alergie na gluten Jasiek ma stwierdzona na podstawie testow - najpierw skornych a potem z krwi. pytalam alergologa czy to celiakia ale stanowczo powiedzial ze NIE - ze jasiek ma uczulenie, ktore z czasem moze zniknac i bedzie mogl jesc wszystko...

czytalam o programie i chyba sie tam zglosze - wielkie dzieki jeszcze raz!!!

pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Wilow
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr 13 lut, 2008 17:17
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wilow »

Witajcie,

Szymek urodził się 4 tygodnie za wcześnie ale zdążyliśmy z programem i krew pępowinowa została pobrana. Już są wyniki pierwszego etapu i ma 15% że będzie miał celiakię. W kwietniu jedziemy na pierwsze pobranie krwi na Działdowską.

Pozdrawiam wszystkich
Ostatnio zmieniony śr 18 lut, 2009 20:16 przez Wilow, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
dagma7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: sob 18 kwie, 2009 17:14
Lokalizacja: śląskie

Post autor: dagma7 »

Mam bardzo pilne pytanie o FEMINATAL. Otóż przygotowuję się do ciąży i zaczęłam brać Feminatal Metafolin. Biorę go już tydzień i od tygodnia mam wzdęcia, a już ich nie miałam. W składzie jest skrobia kukurydziana i maltodekstryna. Te dwa składniki w innym wątku są podane jako podejrzane. Przygotowuję się do ciąży i boję się, że coś jest nie tak z tym lekiem. Może ktoś na forum mnie uspokoi, że ten lek jest na stówę ok, bo wie to od lekarza.
Dzięki z góry.
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Uspokoić może Cię jedynie producent, lekarz nie ma nic do tego, z czego zrobiono lek.
dagma7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: sob 18 kwie, 2009 17:14
Lokalizacja: śląskie

Post autor: dagma7 »

Napisałam do nich i czekam już parę dni na odpowiedź. Zobaczymy, narazie to odstawiłam, uczucie skrętu kiszek minęło.. ale to może zbieg okoliczności. A znacie może taki ciążowy suplement co ma zamiast skrobi kukurydzianej ziemniaczaną? W końcu to lek, który mam brać codziennie przez 3 miesiące, chcę być pewna.
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Ja bym się bardziej przyczepił do maltodekstryny, niż do skrobi kukurydzianej. Ale oczywiście dobrze by było, aby obydwa składniki miały deklaracje alergenów.
dagma7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: sob 18 kwie, 2009 17:14
Lokalizacja: śląskie

Post autor: dagma7 »

Dzięki za pomoc.
A jak panie-przyszłe i obecne mamy? Wiem, że brałyście feminatal. Czy ktoś po długim stosowaniu robił badania, czy zauważył coś niepokojącego?
Już przejrzałam wszystkie leki jakie udało mi się znaleźć. Wszystkie mają skrobię kukurydzianą.
nie wszystkie maltodekstrynę. Biorę teraz folik. Ma też w składzie kukurydzianą, ale jest na liście z forum jako bg
dagma7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: sob 18 kwie, 2009 17:14
Lokalizacja: śląskie

Post autor: dagma7 »

czekam prawie dwa tygodnie na maila od firmy MERCK Polska w sprawie Feminatalu. Dzwoniłam do nich już z dwadzieścia razy. Pani mnie przełącza, czekam słuchając muzyczki i rozmowa się na tym kończy. Poprosiłam tę panią o nazwisko osoby, z którą mam rozmawiać i telefon bezpośredni co by mnie nie musiała przełączać za każdym razem. Dzwonię do p. Agaty Kalinowskiej, i zaś ta sama pani co za pierwszym razem i znowu mnie przełącza mimo że myślałam że dzwonię bezpośrednio. Durnia z człowieka robią jestem wściekła!
Awatar użytkownika
Angy
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 55
Rejestracja: śr 08 kwie, 2009 17:40
Lokalizacja: bydgoszcz

Post autor: Angy »

a ja mam takie pytanie... nie do końca na temat, ale powiązane.. skoro celiakia ma wpływ na płodność kobiet, to na mężczyzn też?? czy to tylko chodzi o sam fakt noszenia i żywienie małego człowieczka w sobie ?? <:>>
Ostatnio zmieniony pn 24 sie, 2009 14:00 przez Angy, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną- jedynie dawka decyduje o tym. - Paracelsus
keyt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: ndz 20 maja, 2007 22:13
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: keyt »

witajcie kochani...dawno mnie nie było na forum...a to dlatego ze jakos nie mialam sił ...jak wiecie juz dwa lata temu urodziłam swoje 1 dziecko(dokładnie w Noc Bozego narodzenia..)..synek- Dawidek był martwy(okazało się ze chory)...od tego czasu miałam depresję..jescze nadal zazywam antydepresanty ale juz jest duzo duzo lepiej .....zmieniłam prace...i myśle o nastepnej ciązy...choc tak bardzo się boję...o dziecko...o depresje ...o leki...o celiakię....zeby spokojnie przenosic ciąze i wkoncu urodzic to upragnione ZDROWE malenstwo!!!!!!Boże tak bardzo tego pragnę..moj mąz tez....rozmawialam z lekarzami ..mowili ze celiakia nie ma nic wspolnego z płodem(jak sie ma diete)...hmmm,juz sama niewiem co o tym myslec...niewiem tez co z antydepresantem jak zajde w ciąze...ponoc sie nie bierze wtedy...czy jest ktos na tym forum kto mial podobny problem z antydepresantami w ciązy...????????pozdrawiam wszystkich ...bede czekac na jakies odpowiedzi...pa kochani.
ODPOWIEDZ