wilczy głód

Rozmowy o wszystkim i o niczym. Tematyka dowolna: sztuka, kultura, rozrywka i co wam jeszcze przyjdzie do głowy, a co nie dotyczy głównej tematyki forum.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
violla
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 285
Rejestracja: pt 10 paź, 2014 21:28

Re: wilczy głód

Post autor: violla »

To ja trochę z innej beczki.
Jestem na diecie ale nie jak większość z Was bezglutenowej. Walczę z kandydoza, to tez wiem o niej niemalże wszystko.
Też kiedyś miewałam wilcze apetyty, cyklicznie, najczęściej w połowie cyklu (niektórzy podobno przed miesiączką lub w trakcie). Chciało mi się jeść choć nie byłam głodna, stale bym podgryzała cokolwiek.... a najlepiej słodkie i czym więcej słodkiego jadłam, tym większy miałam apetyt. Dziś wiem, że to był jeden z objawów kandydozy właśnie. Grzyby candida rozwijają się cyklicznie i do rozwoju potrzebują dużo węglowodanów i cukru. Mają zdolności do produkowania apetytu na słodkie. I im więcej go dostarczamy, tym one bardziej rosną w siłę ... i tak w kółko.

Nie twierdze, że każdy z wilczym apetytem ma kandydoze, ale podobno dużo bezglutenowców ma kandydoze nie zdając sobie z tego sprawy. Podobno (tak czytałam) po wyleczeniu kandydozy wielu pacjentom bezglutenowym poprawiały się wyniki badań i podobno znane są przypadki, że po wyleczeniu kandydozy mogli jeść gluten.
Nie jestem na diecie bezglutenowej. Nie jem cukru, drożdży i pszenicy (oprócz durum i orkisz) od 15.06.2014.
Awatar użytkownika
sandyy
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2561
Rejestracja: ndz 27 lip, 2014 22:30

Re: wilczy głód

Post autor: sandyy »

violla pisze:podobno znane są przypadki, że po wyleczeniu kandydozy mogli jeść gluten.

Hmmm jakos nie chce mi sie wierzyc w cudowne niepojawianie sie przeciwcial...
A w przypadku obecnosci wczesniej genu nagle jego znikniecia...
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: wilczy głód

Post autor: Leeloo »

że celiacy mogli jeść gluten?! no way.
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Re: wilczy głód

Post autor: titrant »

Ok 2000 r. były w recenzowanej prasie artykuły, w których pisano, że to Candida wywołuje celiakię. Można pomyśleć, że po zniknięciu Candida zniknie i reakcja na gluten, ale to chyba mało prawdopodobne?
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: wilczy głód

Post autor: Anula80 »

Dla mnie słodycze mogą prawie nie istnieć, ale ok 2 dni przed do 2 dni w trakcie miesiączki mogę je jeść garściami i o każdej porze. Czy to znaczy, że powinnam się zbadać? Serio pytam
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
violla
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 285
Rejestracja: pt 10 paź, 2014 21:28

Re: wilczy głód

Post autor: violla »

Zbadać pytasz? Trudno coś doradzić, bo badan refundowanych na candide w Polsce chyba nie ma. Chyba, ze prywatnie dość drogo, a potem dalej leczyć się w prywatnych gabinetach, bo polscy lekarze z przychodni nie mają nawet dostatecznej wiedzy i możliwości na temat leczenia candidy. Inaczej kierowaliby na to badanie co drugiego pacjenta ;) (symbolicznie mówię).
Nie jestem na diecie bezglutenowej. Nie jem cukru, drożdży i pszenicy (oprócz durum i orkisz) od 15.06.2014.
Awatar użytkownika
sandyy
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2561
Rejestracja: ndz 27 lip, 2014 22:30

Re: wilczy głód

Post autor: sandyy »

Patrzylam po labo, znalazlam wiarygodna metode rt pcr, 350zl.
Inne metody, obarczone bledem oceny wyniku - kolo 100zl

Badz co badz ciezko byloby, zeby ktos sobie ot tak wprowadzil na 2-3 lata diete na kandydoze tylko dlatego, ze wzmozona chec na slodycze przed miesiaczka
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: wilczy głód

Post autor: pleomorfa »

Przed miesiączką smaki są normalne.
Jakbyś miała kandydozę to miałabyś nieodpartą chęć na owoce, słodycze niezależnie od czasu.
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
Awatar użytkownika
sandyy
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2561
Rejestracja: ndz 27 lip, 2014 22:30

Re: wilczy głód

Post autor: sandyy »

To ja to mam :P
Uuuups
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: wilczy głód

Post autor: Leeloo »

Ja tak samo :D
Awatar użytkownika
sandyy
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2561
Rejestracja: ndz 27 lip, 2014 22:30

Re: wilczy głód

Post autor: sandyy »

Ale muchomorow nie masz nie?

Kurcze mi sie tlumaczenie: chce mi sie slodkie to na pewno grzyb wydaje irracjonalne. Od malego uwielbiam slodycze, znaczyloby to, ze od kiedy pamietam to niby mam miec grzyba?!
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: wilczy głód

Post autor: Leeloo »

Czy mam to nie wiem, myślę, że wszyscy je mamy, kwestia tego jak bardzo przerosły i nami zapanowały.
violla
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 285
Rejestracja: pt 10 paź, 2014 21:28

Re: wilczy głód

Post autor: violla »

pleomorfa pisze:Przed miesiączką smaki są normalne.
Jakbyś miała kandydozę to miałabyś nieodpartą chęć na owoce, słodycze niezależnie od czasu.
Sorki, ze głupio zapytam; a skąd wiesz?

Leeloo> drożdżaki mają wszyscy-to prawda. Tylko u niektórych przeradzają się w grzyby. Obecnie znanych jest ok. 196 gatunków grzybów candida, z czego chorobotwórczych jest tylko 15 ( sandyy > może wśród nich są i muchomory ;) ).
A zamiłowanie do słodyczy, to przecież nie to samo co wilczy apetyt :D . Natomiast wilczy apetyt, zwłaszcza w II fazie cyklu, faktycznie nie musi świadczyć o kandydozie, to zaledwie jeden jej objaw... z prawie 70 ;) :P .
Nie jestem na diecie bezglutenowej. Nie jem cukru, drożdży i pszenicy (oprócz durum i orkisz) od 15.06.2014.
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: wilczy głód

Post autor: pleomorfa »

Sorki, ze głupio zapytam; a skąd wiesz?
Głupio odpowiem, z doświadczenia. Na szczęście układówki nie miałam, za to przewlekłą i owszem. Nie chodzi o ochotę na słodkie, ale spróbuj odstawić cukry proste i wtedy zaobserwować, co się z Tobą dzieje. Poza tym dochodzą oczywiście inne objawy, chociażby "gazy i wzdęcia" po spożyciu cukrów i inne. Wiadomo, że nie po samej chęci od razu się kandydozę diagnozuje ;)

Wszechwiedząca też nie jestem, takie jest tylko moje zdanie.
Przerost drożdżaków - grzybów to nic miłego. Dopóki są w jakiś sposób pożyteczne to super, gorzej jak przestają być sympatyczne.
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
Awatar użytkownika
sandyy
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2561
Rejestracja: ndz 27 lip, 2014 22:30

Re: wilczy głód

Post autor: sandyy »

Cukry proste - w jakich produktach?
Bo w necie znajduje tylko definicje cukrow, a to nie o to cho :P
ODPOWIEDZ