cukrzyca

Rozmowy o wszystkim i o niczym. Tematyka dowolna: sztuka, kultura, rozrywka i co wam jeszcze przyjdzie do głowy, a co nie dotyczy głównej tematyki forum.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
smerfetka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 227
Rejestracja: ndz 02 lip, 2006 13:44
Lokalizacja: Zabrze

cukrzyca

Post autor: smerfetka »

Codziennie jestem senna, spie popoludniami .Czy to moze byc objaw cukrzycy? czy przez moje niskie cisnienie?
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Zbadaj cukier we krwi na czczo. Jeśli wyjdzie w normie, to państwowej cukrzycy nie masz :). Ale senna nadal jesteś. Senność może być wywoływana miriadami przyczyn. Zwracaj uwagę, czy po czymś, co możesz kontrolować, senność nie robi się większa.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
Awatar użytkownika
Malia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 301
Rejestracja: śr 10 lut, 2010 18:51
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Malia »

titrant pisze:Zbadaj cukier we krwi na czczo. Jeśli wyjdzie w normie, to państwowej cukrzycy nie masz :) .
Spróbuj może najpierw zapytać lekarza czy da skierowanie.
Jest jeszcze krzywa glikemiczna czy cóś takiego...
"Lekarze ignorują fakt, że różne osoby różnią się między sobą molekularną strukturą
i stosują schematyczne leczenie, nie uwzględniając tych różnic.
"
Linus Pauling
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Hehe, mi lekarka 1. kontaktu powiedziała, że nie zrobią mi krzywej glikemicznej, jeśli mam cukier na czczo w normie :/.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
Awatar użytkownika
smerfetka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 227
Rejestracja: ndz 02 lip, 2006 13:44
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: smerfetka »

No bo cisnienie mam nie najgorsze , zawsze w granicy 100/70 . A to nie mozliwe codziennie spie w dzien, a w nocy sie wysypiam.Teraz przed chwila wstalam , bo rodzice mnie obudzili i caly czas jestem senna. Zbadam ten cukier. W tym tygodniu zaczynam praktyki i spac im bede na zakladzie :< Panstwowo raczej nie pojde . Jedna lekarka mojej mamy za 70 zl bada cukier, cisnienie i ekg . Tylko musze zas pozyczac na tego lekarza :/
Ostatnio zmieniony ndz 01 sie, 2010 17:37 przez smerfetka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

ZBadaj, zbadaj. Bądź jednak przygotowana, że poziom cukru niczego nie wyjaśni. A 100/70 to bardzo niskie ciśnienie. Ja ciągle śpię z ciśnieniem 125/85.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
Awatar użytkownika
smerfetka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 227
Rejestracja: ndz 02 lip, 2006 13:44
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: smerfetka »

To moze faktycznie przez te cisnienie tyle spie. Nigdy tak nie mialam. Zeby to tylko cukrzyca nie byla. Rodzice juz wiedza to im powiem ze chce isc do tej lekarki to zbadac. Kilka lat temu badalam cukier i minimalnie przekroczylo wtedy , ale powiedzili ze nie musze sie tym martwic.
Ostatnio zmieniony ndz 01 sie, 2010 17:48 przez smerfetka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Cecylia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 368
Rejestracja: czw 05 cze, 2008 10:12
Lokalizacja: Wschowa

Post autor: Cecylia »

Ja żyłam przez długi czas z bardzo niskim ciśnieniem norma to u mnie było 90/50 góra 60 ale i nawet ciśnienie mi podeszło na około 110/80 kiedy jestem na diecie(tak mi się wydaje). Owszem przy spadku ciśnienia odczuwam pewne dolegliwości a przede wszystkim powieki ciężkie jak ołów ale nie jest to już tak uciążliwe jak kiedyś.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomkus
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 615
Rejestracja: pn 08 gru, 2008 12:38
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tomkus »

U mnie jest podobnie - setka rzadko się pojawia, senność obejmuje, jakaś taka ospałość pojawia się w środku dnia, ale cukrzycy tymczasem nie stwierdzono.
O, nie chcieć, o i nie móc umrzeć chociaż nieco!
Wszystko wypite! Ty tam, nie śmiej się z mych żali!
Wszystko, wszystko wypite! zjedzone! - Cóż dalej?

/Paul Verlaine/
Awatar użytkownika
smerfetka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 227
Rejestracja: ndz 02 lip, 2006 13:44
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: smerfetka »

Zbadałam dziś cukier i jestem zdrowa :D Miałam 74 ;) To czyli ta senność przez te niskie ciśnienie
Awatar użytkownika
Cecylia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 368
Rejestracja: czw 05 cze, 2008 10:12
Lokalizacja: Wschowa

Post autor: Cecylia »

Smerfetko a może to zupełnie coś innego ;)
Obrazek
Basiar
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 240
Rejestracja: wt 27 paź, 2009 15:19
Lokalizacja: gdynia

Post autor: Basiar »

Smerfetko, a badania nerek? Senność jest też przy chorobach nerek.
Awatar użytkownika
smerfetka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 227
Rejestracja: ndz 02 lip, 2006 13:44
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: smerfetka »

Nerki mnie nie bolą :) dziś sprawdziłam ciśnienie i mam 90/62 z pulsem 80, to chyba przez te ciśnienie ta senność.
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Spróbuj jakoś zwiększyć ciśnienie i zobacz, czy dalej drzemiesz (kofeina, intensywny ruch czy co tam jeszcze).

Niemal każda choroba, zwłaszcza wyniszczająca przewlekle, może dawać podobne objawy. Stąd różne choroby, do których się pasuje. Senność jest jednym z takich objawów.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
Awatar użytkownika
smerfetka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 227
Rejestracja: ndz 02 lip, 2006 13:44
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: smerfetka »

Udało mi sę dziś zwiekszyc mam 114/70 :D mialam dzis praktyke to tak troche sie zmeczylam , senna nie jestem , bardziej nie wyspana boo musialam wstac o 6.30 , to chyba te cisnienie tak mnie dobijalo
ODPOWIEDZ