temat tabu, czyli ile komu idzie na życie? a oszczędzanie

Rozmowy o wszystkim i o niczym. Tematyka dowolna: sztuka, kultura, rozrywka i co wam jeszcze przyjdzie do głowy, a co nie dotyczy głównej tematyki forum.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8102
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: temat tabu, czyli ile komu idzie na życie? a oszczędzani

Post autor: Leeloo »

Kania, może tu Cię coś zainspiruje:

viewtopic.php?f=42&t=4891


Zapraszam też do działów: Kogel Mogel, Sałatki, Ciasta słone i słodkie - coś prostego, taniego i pożywnego na śniadanie na pewno znajdziesz
Awatar użytkownika
Kania78
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 86
Rejestracja: śr 08 paź, 2014 11:32
Lokalizacja: Południowy wschód

Re: temat tabu, czyli ile komu idzie na życie? a oszczędzani

Post autor: Kania78 »

Leeloo pisze:Kania, może tu Cię coś zainspiruje:
viewtopic.php?f=42&t=4891
Zapraszam też do działów: Kogel Mogel, Sałatki, Ciasta słone i słodkie - coś prostego, taniego i pożywnego na śniadanie na pewno znajdziesz
Dzięki za podpowiedź :-)
"...zbudujmy enklawę przed codziennym stresem, i jak dzieci cieszmy się każdym sukcesem..."
justek625
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 436
Rejestracja: śr 13 sie, 2014 20:42

Re: temat tabu, czyli ile komu idzie na życie? a oszczędzani

Post autor: justek625 »

Wydatki na zakupy przy diecie bg wzrastają przynajmniej podwójnie, za moje płaci mój partner, ale widzę różnicę. Mam często zniżki z racji pracowania po parę godzin dodatkowo w sklepach i wyszukiwania namiętnie promocji, ale np. zaniechalam kupowania chleba bg dla wszystkich, bo jest dużo droższy, a oni wcale nie muszą go jeść (i szczerze im nie smakuje). Koleżanki też często przynoszą mi swoje krajowe jedzenie (np. Z Macedonii, Pakistanu itd., nie są to moje ulubione smaki...).
pozdrawiam :D
violla
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 285
Rejestracja: pt 10 paź, 2014 21:28

Re: temat tabu, czyli ile komu idzie na życie? a oszczędzani

Post autor: violla »

To gratuluję ;) , ja mam samych opłat 1300-1600, a gdzie jedzenie, ubrania itp. Rzadko zdołam odłożyć 100 zł.
Nie jestem na diecie bezglutenowej. Nie jem cukru, drożdży i pszenicy (oprócz durum i orkisz) od 15.06.2014.
Daria82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: śr 09 wrz, 2015 21:31

Re: temat tabu, czyli ile komu idzie na życie? a oszczędzani

Post autor: Daria82 »

Niestety oszczędzanie nie jest moją mocną stroną, a to dlatego, że nie lubię oszczędzać. Na szczęście mieszkam jeszcze u rodziców, co zmieni się dopiero po ślubie. Czyli dość szybko. Nie studiuję, uczę się w szkole policealnej. Pracuję na umowę zlecenie, ale zarobki to nawet nie najniższa krajowa, więc nie bardzo mam na czym oszczędzić, bo co miesiąc dokładam się do jedzenia, do paliwa, swoje wydatki i już wypłaty nie ma. Dodatkowo soczewki kontaktowe, które noszę też są bardzo drogie.
ODPOWIEDZ