Thermomix

Swobodne pogaduchy na temat pietruchy - Dyskusje.

Moderator: Moderatorzy

julia.m
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 52
Rejestracja: czw 19 cze, 2008 14:13
Lokalizacja: Poznań

Post autor: julia.m »

a czy ta ksiazke mozna gdzies kupic?
Awatar użytkownika
Cecylia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 368
Rejestracja: czw 05 cze, 2008 10:12
Lokalizacja: Wschowa

Post autor: Cecylia »

Tak na stronie vorwerku
Ostatnio zmieniony pt 12 lut, 2010 22:05 przez Cecylia, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
martini
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 738
Rejestracja: czw 10 wrz, 2009 14:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: martini »

Przepraszam za głupie pytanie, ale czym to się różni od lepszego robota kuchennego?Bo jak się różni zdecydowanie na plus, to może sobie kupię, od miesięcy noszę się z zamiarem zrobienia sobie podobnego prezentu i może padnie na to...
Awatar użytkownika
Cecylia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 368
Rejestracja: czw 05 cze, 2008 10:12
Lokalizacja: Wschowa

Post autor: Cecylia »

Thermomix to urządzenie, w którym możesz robić wszelkiego rodzaju napoje począwszy od gorących po wyskokowe jak również soki, gotujesz obiady, wyrabiasz ciasta itd.itd :D
Obrazek
krystna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 448
Rejestracja: sob 09 kwie, 2005 14:45
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: krystna »

O możliwościach Thermomixu można pisać i pisać.
Wyrobienie ciasta drożdżowego np. na bułeczki-wrzucasz wszystko do środka, wyrabiasz 2-3 min., i gotowe. potem sobie tylko rośnie , formułujesz bułki i do piekarnika.
Dodam iż urządzenie to posiada wagę elektroniczną.
Możesz mieć w jednym czasie wykonany cały obiad:warzywa na parze , mięsko, w koszyczku ryż lub ziemniaki, a na dole garnka sos.
Swoją kostkę rosołową, Vegetę pyszne pasty do chleba.
Jogurty, czekoladę na gorąco itd.
Mam to urządzenie półtora roku i nawet jednego dnia nie żałowałam.
Pierogi robię szybko, prosto i wychodzą mi rewelacyjne.
Oczywiście prowadzę kuchnię bezglutenową. Radość mojego syna kiedy uda mi się zrobić jakiś smakołyk, który dotychczas był dla niego niedostępny jest dla mnie największą nagrodą..Już sporo przepisów opracowałam sama.
Obrazek

Gazeta Internetowa "Małpia Gazeta" - Serwujemy bardzo dobre wiadomości!
Danuta Wojciechowska
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: śr 14 paź, 2009 21:55
Lokalizacja: Dęblin

Post autor: Danuta Wojciechowska »

Dzień dobry!
Zachęcające są wasze opinie o Termomixie,zamierzam sobie kupic.Narazie korzystam tylko z automatu do pieczenia chleba.Chce podziękować wszystkim, którzy dzielą sie opiniami.
martini
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 738
Rejestracja: czw 10 wrz, 2009 14:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: martini »

Czy dobrze wypatrzyłam, że to kosztuje około 4 000?
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

Z tego co wiem, to tak :D I jest to główny powód, dla którego nawet nie rozważam kupna tego urządzenia ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Cecylia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 368
Rejestracja: czw 05 cze, 2008 10:12
Lokalizacja: Wschowa

Post autor: Cecylia »

Tak martini ale zapytaj tych, którzy mają czy nie warto było zainwestować, jeśli zobaczyłam możliwości i czas wykonywania nie zawahałam się a zresztą niekiedy kupujemy takie błahostki na raty i nie żal nam pieniążków. Nikogo do niczego nie namawiam ale czasami warto pomyśleć o cenie naszego i rodziny zdrowia.
Obrazek
martini
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 738
Rejestracja: czw 10 wrz, 2009 14:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: martini »

Ja się zastanawiam nad kupnem podobnego urządzenia, które - no dobra - różni się tym, że nie gotuje, jest "zwykłym" robotem kuchennym. Ale jest piękne i jestem w nim zakochana:).
A do gotowania na parze thermomix mi niepotrzebny, od lat uskuteczniam je za pomocą garnka i durszlaka, bo z parownikiem jakoś tak za dużo paprania - a garnek po prostu wrzucam do zmywarki.

T. jest sprzedawany przez dystrybutorów, czy można go gdzieś obejrzeć - w jakimś Saturnie czy Euro AGD?
Awatar użytkownika
Malia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 301
Rejestracja: śr 10 lut, 2010 18:51
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Malia »

martini pisze:A do gotowania na parze thermomix mi niepotrzebny, od lat uskuteczniam je za pomocą garnka i durszlaka,
A to bardzo ciekawe. A jak to dokładnie robisz?
"Lekarze ignorują fakt, że różne osoby różnią się między sobą molekularną strukturą
i stosują schematyczne leczenie, nie uwzględniając tych różnic.
"
Linus Pauling
martini
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 738
Rejestracja: czw 10 wrz, 2009 14:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: martini »

Malia pisze:
martini pisze:A do gotowania na parze thermomix mi niepotrzebny, od lat uskuteczniam je za pomocą garnka i durszlaka,
A to bardzo ciekawe. A jak to dokładnie robisz?

Yyyyy ciekawe :zdziw: ? Bym powiedziała, że prymitywne:)
W domu mama miała taki osobny sprzęt na prąd. Kiedy się wyprowadziłam i zamieszkałam z koleżankami i powiedziałam, że mi brakuje gotowania na parze, bo nie mam sprzętu, to mnie wyśmiały. Wzięły garnek, do garnka nalały wrzącej wody, do garnka wstawiły durszlak o trochę większym obwodzie (coby wystawał i nie było szpary, bo cała para wyleci bokiem), do durszlaka nasypały warzyw i wszystko przykryły pasującą do obwodu durszlaka pokrywką. I na piec. Trzeba tylko kontrolować ilość wyparowywującej wody, żeby się garnek nie przypalił. Tak jak w Thermomiksie można gotować koło siebie różne warzywa i nie przejdą nawzajem swoim zapachem - to jest istota gotowania na parze w każdym naczyniu:)
Awatar użytkownika
Malia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 301
Rejestracja: śr 10 lut, 2010 18:51
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Malia »

Martini - może i prymitywne, ale gotowanie na parze zawsze mi się kojarzyło z wielkim, niewygodnym i drogim urządzeniem. I sama bym nie wpadła na to, że to tak prosto można sobie zorganizować. Więc dziękuję, bo na pewno skorzystam (chociaż jeszcze nie wiem, kiedy).
"Lekarze ignorują fakt, że różne osoby różnią się między sobą molekularną strukturą
i stosują schematyczne leczenie, nie uwzględniając tych różnic.
"
Linus Pauling
martini
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 738
Rejestracja: czw 10 wrz, 2009 14:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: martini »

Nie ma za co, a korzystaj od juta, bo różnica w smaku i konsystencji jest znaczna. Ja warzywa z wody nie tykam, póki nie muszę.
Poza tym, witaminy mają fantastyczną rozpuszczalność w wodzie, jak w niej trochę poleżą:)
Awatar użytkownika
Malia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 301
Rejestracja: śr 10 lut, 2010 18:51
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Malia »

Do jutra się nie zorganizuję. :D Jutro to latam po świecie od rana, może nawet do 23?
Ale dzięki za cenne wskazówki.
"Lekarze ignorują fakt, że różne osoby różnią się między sobą molekularną strukturą
i stosują schematyczne leczenie, nie uwzględniając tych różnic.
"
Linus Pauling
ODPOWIEDZ