"120 przepisów bezglutenowych"

Swobodne pogaduchy na temat pietruchy - Dyskusje.

Moderator: Moderatorzy

NoSuGlu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pt 24 wrz, 2010 20:27
Lokalizacja: Kraków

"120 przepisów bezglutenowych"

Post autor: NoSuGlu »

Kilka dni temu kupiłam książkę "120 przepisów bezglutenowych" i jestem wniebowzięta!!!Przepisy są raczej proste, muszę je tylko modyfikować jeżeli chodzi cukier, którego nie toleruję.
Ostatnio upiekłam chleb gryczany z przepisu z tej właśnie książki...nie wiedziałam, że tak może smakować chleb bezglutenowy :043:
nie wyszedł mi oczywiście taki, jak na zdjęciu, ale wyrósł, nie jest gumowaty, nie jest suchy, NIE ROZPADA SIĘ na drobne okruszki w godzinę po upieczeniu, ma chrupiącą skórkę...niebo w gębie!Śmiało mogę powiedzieć, że osoba na zwykłej diecie w ogóle się nie zorientuje, że ten chleb nie ma nic wspólnego z mąką pszenną czy żytnią.
Trzymałam się dokładnie przepisu poza tym, że zamiast żelatyny dałam agar.
Ktoś ma jeszcze może jakieś inne doświadczenia w pieczeniu chleba czy bułek wg przepisów z tej książki??
Ostatnio zmieniony ndz 04 gru, 2011 10:18 przez NoSuGlu, łącznie zmieniany 2 razy.
krystna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 448
Rejestracja: sob 09 kwie, 2005 14:45
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: krystna »

Wypróbowałam lazanie. Wyszła superowsko.Polecam.
Obrazek

Gazeta Internetowa "Małpia Gazeta" - Serwujemy bardzo dobre wiadomości!
Awatar użytkownika
BeataS
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 152
Rejestracja: czw 30 gru, 2010 13:15
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: BeataS »

A możecie podzielić się przepisami? :)
Beata
___________
Colitis Ulcerosa, Celiakia, PSC
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Myślę, że warto sobie po prostu kupić tę książkę, fajnych przepisów jest więcej. Taki mały prezencik dla siebie :)
Jest w sklepie internetowym Bezglutenu.
Obrazek
krystna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 448
Rejestracja: sob 09 kwie, 2005 14:45
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: krystna »

Przepisy są rewelacyjne, książka pięknie wydana, a cena według mnie przystępna.Polecam.
Obrazek

Gazeta Internetowa "Małpia Gazeta" - Serwujemy bardzo dobre wiadomości!
Justyna1982
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 520
Rejestracja: śr 20 paź, 2010 16:47
Lokalizacja: Rydułtowy

Post autor: Justyna1982 »

Ja piekłam chlebek ziemniaczany i ... klapa totalna a w wypieku chleba nie jestem laik bo raz w tygodniu piekę. -Pierwszy chleb co nie wyszedł. Robiliście go? Nie wiem gdzie popełniłam błąd bo normalnie to chlebki mi wyrastają, że hej i są pyszne (robię różniste na mixach z bezglutenu).
Za to pyszny był żurek (trochę go zmodyfikowałam bo biała kiełbasa mi tam nie pasowała i zrobiłam na śląską nutę z boczkiem i puree ziemniaczanym jak robiła moja babcia) i krupniczek. Robiłam też ciasteczka kruche ale dodałam do nich cynamonu i posmarowałam stopioną czekoladą. Tylko słyszałam jak puszka się w kuchni otwiera.
Muszę wziąć się za ten chlebek gryczany skoro wychodzi tylko mąkę muszę kupić
Dwa bezglutki - mama i syn :) Kocham Cię Tymeczku. Dziękuję za każdy dzień bycia razem.
M
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 87
Rejestracja: pt 15 maja, 2009 13:04
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: M »

Ja upiekłam drożdżowe rogaliki z jabłkiem. Wyszły rewelacyjnie. Wszystkim polecam :P
Mama Ani zdiagnozowanej w 2008r.
Awatar użytkownika
GUTEK
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 276
Rejestracja: ndz 24 wrz, 2006 17:12
Lokalizacja: SIERADZ

Post autor: GUTEK »

Mnie niestety potrawy nie wychodziły z tych przepisów. Największym rozczarowaniem były bułeczki ryżowe. Totalna klapa. A jestem z tych co to dokładnie odmierzają składniki i sprawdzają po kilka razy czy wszystko zgodnie z przepisem.
Na diecie od 15.03.2011
Awatar użytkownika
misia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 110
Rejestracja: ndz 03 paź, 2004 14:26
Lokalizacja: Zawiercie/Kraków

Post autor: misia »

Mnie też się książka podoba, kupiłam właśnie przez neta w Bezglutenie ale widziałam ją też w sklepie ze zdrową żywnością na Zamenhofa w KRK.
Ogólnie proste przepisy, co lubię i bardzo apetyczne zdjęcia inspirują mnie do ciągłego pichcenia ;) z reguły opieram się na przepisach ale ciągle coś zmieniam po swojemu. Robiłam pierogi i kluski leniwe, pyycha, jeszcze mam w zamrażarce porcyjkę.
Muszę wypróbować ten chlebek gryczany, właśnie kupiłam mąkę ... mmniam
Justyna1982
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 520
Rejestracja: śr 20 paź, 2010 16:47
Lokalizacja: Rydułtowy

Post autor: Justyna1982 »

Ja jakoś ciągle nie umiem się zmobilizować do wypieku tego chlebka gryczanego po tej klapie z chlebem ziemniaczanym. Może ktoś próbował robić ten ziemniaczany? Może tylko ja miałam zły dzień?
Pierogi mi wyszły pyszne... Nawet lepsze niż te gotowe z bezglutenu - tak nieskromnie dodam :)
Dwa bezglutki - mama i syn :) Kocham Cię Tymeczku. Dziękuję za każdy dzień bycia razem.
Awatar użytkownika
misia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 110
Rejestracja: ndz 03 paź, 2004 14:26
Lokalizacja: Zawiercie/Kraków

Post autor: misia »

Ja też jakoś za ten chleb nie mogę się zabrać, hmm

Zrobiłam za to kokoski ;) tylko, że moje pieką się ok 35 min i są nadal dość "mokre" w środku i tylko nieco przyrumienione (ciekawe??), nie tak jak na zdjęciu, 20 minut piec to zdecydowanie za mało. Dodatkowo dorzuciłam ostatnio garść poppingu z amarantusa do kokosu a cukier zastąpiłam rozpuszczonym miodem (ok 3 -4 łyżki + łyżka brązowego cukru) kokoski nie były takie słodkie, ilość cukru z przepisu jest dla mnie zbyt duża.
Wczoraj piekłam biszkopt z jabłkami ale też wg swojego przepisu bo bałam się że mi nie wyjdzie a nie mogłam sobie akurat pozwolić na klapę wobec faktu rychłego przybycia rodzinki, hahha. Tak więc o ile nie korzystam z przepisów to książka mnie inspiruje.
Monisiaczka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 135
Rejestracja: ndz 19 wrz, 2010 09:26
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Monisiaczka »

Upiekłam chleb wieloziarnisty nie wyrósł tak jak na zdjęciu ale smakowo bardzo dobry:)
wieczorynka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 432
Rejestracja: pt 25 lut, 2011 11:30
Lokalizacja: Żory

Post autor: wieczorynka »

Ja robiłam maślany chlebek oczywiście klapa potem gryczany ten mi wcale nie wyrósł! wcale i nie mam pojęcia zrobiłam wszystko zgodnie z przepisem :)
Monisiaczka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 135
Rejestracja: ndz 19 wrz, 2010 09:26
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Monisiaczka »

Dzisiaj zrobiłam sobie biszkopt dla odmiany z jagodami z połowy porcji.Prosty przepis który zawsze wychodzi:)
Monisiaczka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 135
Rejestracja: ndz 19 wrz, 2010 09:26
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Monisiaczka »

Zapiekanka wyszła bardzo dobra taka inna lekka.Szkoda że nie napisali jakich ziół użyć bo przyznam szczerze że mi ich brakowało.Użyłam samej soli i pieprzu.Może ktoś robił tą zapiekankę i się podzieli co do niej dosypał ;)
ODPOWIEDZ