Jaki deser?

Swobodne pogaduchy na temat pietruchy - Dyskusje.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Maja Anuszkiewicz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz 17 lip, 2005 21:51

Jaki deser?

Post autor: Maja Anuszkiewicz »

Może poradzicie jak zrobić tort na 1 urodziny mojej córki bez jajek, mąki i mleka? bo ja nie mam pomysłu. Nowa Majka
Awatar użytkownika
Beata Bylina
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 214
Rejestracja: wt 31 sie, 2004 14:42
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Beata Bylina »

Ja nie robiłam tortu.Przygotowywałam galaretkę z owocami ,na które moje dziecko nie było uczulone.Wraz ze świeczkami i innymi elementami dekoracyjnymi wyglądała efektownie.
Awatar użytkownika
Patka
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 527
Rejestracja: ndz 28 lis, 2004 17:31
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Patka »

TO PRAWDA MOZNA ZROBIC NAPRWDE EFEKTOWYN DESR Z RÓŻNOKOLROWYCH GALAREKEK I OWOCÓW, CHYBA NIE MASZ INNEGO WYJSCIA ...
Geshu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn 03 kwie, 2006 10:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Geshu »

Mam przepis na tort makowy nie posiada w składzie żadnej mąki i mleka (z wyjątkiem kremu)ale posiada bardzo dużo jajek jest bardzo czasochłonny wkrótce go zamieszcze
Na diecie od 1979r
justyna5
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn 17 kwie, 2006 11:45
Lokalizacja: Z kuchni :)

Post autor: justyna5 »

:P a ja mam przepis na torcik truskawkowy .. może być z biszkoptem lub bez... :) podać przepis :) naprawde pyszny
Jestem nowa , mam 13 lat , wciąga mnie gotowanie :)
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

justyna5 pisze::P a ja mam przepis na torcik truskawkowy .. może być z biszkoptem lub bez... :) podać przepis :) naprawde pyszny
Przepisów nigdy nie jest za wiele, nawet nie musisz pytać tylko go podaj.
Ale w nowym wątku proszę :)
Obrazek
violla
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 285
Rejestracja: pt 10 paź, 2014 21:28

Re: Jaki deser?

Post autor: violla »

Ciasto z galaretek moze świetnie posłużyć jako tort. Jako pierwsza warstwa najciemniejsza i najgęstsza: masa galaretkowa truskawkowa. Drugie warstwy to same galaretki w różnych kolorach.

Masa owocowa (np. truskawkowa) na okrągłą blachę 18-20 cm

1/2 kg mrożonych truskawek lub innych owoców
1 galaretka o smaku tychże owoców

Owoce rozmrozić i razem z sokiem zmiksować. włożyć do garnka i zagotować. Kiedy owoce sie zagotują, rozpuszczamy w nich galaretkę i odstawiamy do ostygnięcia.
W momencie wlewania do formy masa powinna być stosunkowo gęsta.

Następnie czekamy aż stężeje jeszcze bardziej i wlewamy ostudzona stężałą galaretkę innego koloru, i znów czekamy aż stężeje jeszcze bardziej i następny kolor galaretki itp. chodzi o to by się galaretki nie zlały w jedną całość, tylko miały różne warstwy, takie pietra.


Inna wersja to po prostu pokrojone w większe kawałki owoce, do formy i zalane tężejąca galaretką.
Nie jestem na diecie bezglutenowej. Nie jem cukru, drożdży i pszenicy (oprócz durum i orkisz) od 15.06.2014.
ODPOWIEDZ