Dieta bezglutenowa - rady !

Na pytania dotyczące żywienia i diety bezglutenowej odpowiada Maja Łowińska, dietetyk

Moderator: Moderatorzy

cifek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz 01 kwie, 2012 18:44
Lokalizacja: Śląsk

Dieta bezglutenowa - rady !

Post autor: cifek »

Witam. Jeżeli nadal Państwo potrzebują rad oraz pomocy żywieniowej ja chętnie pomogę. Powiem jak jeść, co jeść.Proszę napisać na e-mail.: natabroz@gmail.com i postaram się pomóc.
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

cifek pisze:Powiem jak jeść, co jeść.
ale to już wiemy - "Antyalergiczny Koktajl Odżywczy", prawda? :)
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
kerima_82
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 179
Rejestracja: wt 07 maja, 2013 22:16
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: kerima_82 »

Potrzebuję rady moje dziecko jest na diecie od trzech tygodni nie podaję jej nic z glutenem,jednak mimo to często boli ją brzuszek.Ma problemy z kupką ,wzdęcia brzuszka.Czy to reakcja na zmianę żywienia .Czy ktoś miał podobny problem z dzieckiem kiedy nastąpi poprawa? Wiem że niektóre dzieci przybierają na wadze po dwóch tygodniach moja ma 2,5 roku i waży 9,800kg.wzrost 86cm.
kerima_28
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8118
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Post autor: Leeloo »

każdy dochodzi do siebie w swoim czasie,

czy jesteś pewna, że WSZYSTKIE produkty, które podajesz dziecku są wolne od glutenu?

może napisz tu co je. przyjmuje jakieś leki?
kerima_82
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 179
Rejestracja: wt 07 maja, 2013 22:16
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: kerima_82 »

Leków nie przyjmuje tylko wit.D3
Na sniadanko paróweczki(Żywiec lub ze Starej wędzarni),chlebek lub tost(Schar) z dżemem (bezglutenowy)wędlinka(świat drobiu lub z indyka bezglutenowa) z pomidorkiem,jajko na miękko ,obiad:ryż, ziemniaczki kasza gryczana ,mięsko z kurczaka,potrawka z indyka,pulpety, warzywa gotowane marchewka z jabłuszkiem, makaron(Schar),nalesniki z serem,zupka warzywna(przyprawy bezglutenowe) ,kolacja:chleb bułeczki(Schar) z serkiem (Piątnicy,Almette śmietankowy,miód) tost z dżemem,wędlinka z pomidorkiem.
kerima_28
kerima_82
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 179
Rejestracja: wt 07 maja, 2013 22:16
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: kerima_82 »

Pomiędzy posiłkami owoce,soki,herbatka ,kisie,jogurtl DANONEK,ciasteczka,biszkopty (Schar),czasami kosteczka czekolady(bezglutenowej )lizaczki bezglutenowe.Zupy doprawiam bezglutenową przyprawą,sosy zagęszczam mąką ziemniaczaną,śmietane kupuję z Piątnicy.
Czy ryż może być zanieczyszczony glutenem kupuję w supermarkecie?
kerima_28
kerima_82
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 179
Rejestracja: wt 07 maja, 2013 22:16
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: kerima_82 »

Czy mleko modyfikowane zawiera gluten?Mała pije BEBIKO4 nie ma informacji o glutenie,ale może to jest przyczyna bolu brzuszka?
kerima_28
anikam
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 255
Rejestracja: pn 14 maja, 2012 11:35
Lokalizacja: Polska

Post autor: anikam »

kerima_82 pisze:soki,herbatka ,kisie,jogurtl DANONEK,
jakie soki, skąd? jakie herbatki - tam są atomaty( ja po nich mma akcje), kisiele, jogutry- jakiej firmy? i skąd pomysł na danonki? w hiszpani wszystkie produkty firmy danne są bg, ale w polsce nie sądze?
przepraszam, że się czepiam
Obrazek
kerima_82
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 179
Rejestracja: wt 07 maja, 2013 22:16
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: kerima_82 »

Kisiel CELIKO(przekreslony klos).herbatka Bobovita(przekreślony kłos),soki wyłącznie Bobofrut(przekreślony kłos)Ziołowe herbatki bo i takie dziecko pije kupuję w Aptece w Niemczech(Sidroga Bio)lub w sklepie ze zdrową żywnością.Danonki przeczytałam informacje o produkcie na forum Stowarzyszenia.Mleko modyfikowane bezglutenowe.
kerima_28
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8118
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Post autor: Leeloo »

kasza gryczana- czy przesiewasz ją przed ugotowaniem?

lizaki- jakie? był wątek o lizakach Nimm2, które u niektórych wywoływały silne bóle brzucha

nie spożywam produktów mlecznych, więc nie znam tematu- co mają w składzie serki, które podajesz córce?

i czy masz pewność, że dziecko gdzieś nie dojada/ nie jest dokarmiane przez inną osobę? dziadkowie lubią wykręcać takie numery :P

co do BEBIKO, niestety nie mam pewności, mogę popytać na uczelni
Frezja
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: śr 14 lis, 2012 12:03
Lokalizacja: Wiśniowa Góra

Post autor: Frezja »

Mój syn gdy był mały też dostawał BEBIKO brzuszek bolał go bardzo więc lekarz wprowadził mu HUMANE MCT bóle ustąpiły i pięknie przybierał na wadze do czasu gdy zaczął dostawać coraz więcej pokarmów glutenowych.Wówczas jeszcze nie wiedziałam że jest chory na celiakie.
Ostatnio zmieniony pn 13 maja, 2013 10:32 przez Frezja, łącznie zmieniany 1 raz.
Mam chorego syna na celiakię
Obrazek
kerima_82
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 179
Rejestracja: wt 07 maja, 2013 22:16
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: kerima_82 »

Czy to mleko dla alergikow?Jaki ma smak?
kerima_28
kerima_82
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 179
Rejestracja: wt 07 maja, 2013 22:16
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: kerima_82 »

Kasze gryczaną zwyczajnie gotuję,ale teraz na pewno jej nie podam kupię w sklepie Bio,lizaczki,są bezglutenowe Bio,serek Piątnicy śmiatankowy jest zagęszczany(mączką chleba świętojańskiego)Almette nie mam pewności.Jej diata jest bardzo ograniczona jeśli chodzi o jogurty i sery.
kerima_28
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8118
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Post autor: Leeloo »

ok to wyklucz zwykłą kaszę, w tym tygodniu powinnam być w markecie, popatrzę sobie na almette - może miec gluten jako nośnik aromatu, może ma białka roślinne, skrobię pszenną itd.

być może układ pokarmowy musi sie odzwyczaić od starej diety, cierpliwości.

czy używasz mąki kukurydzianej?
Nalewka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 351
Rejestracja: sob 23 kwie, 2011 09:27
Lokalizacja: W-wa Ursynów

Post autor: Nalewka »

Kup kaszę gryczaną niepaloną. jest lżejsza do strawienia.
Nie smaż dziecku, tylko gotuj, piecz, paruj, duś i trzyj na surowo.
Strasznie dużo pieczywa i w ogóle produktów gotowych Schar, może lepiej przyrządzać takie rzeczy samodzielnie? Może jakiś składnik tak działa na twoje dziecko?
Nietolerancja? Jasne, nazywa się Hashimoto...
ODPOWIEDZ