Międzynarodowy Dzień Celiakii - 21 maja, Warszawa

Organizowane przez Stowarzyszenie i inne.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Na razie godziny nie są jeszcze ustalone, myślę, że między 12 a 18 na pewno, więc możne przyjść też po południu.
Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Nastka »

To wspaniała informacja. Gratuluję podjęcia organizacji. Ja też postaram się być. Mam 4 godziny drogi do was, ale służe pomocą na miejscu w razie potrzeby. Fajnie będzie się w końcu spotkać..
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

juuupi

Post autor: vixi »

no wreszcie!

Piękny majowy dzień i zatrzęsienie celiaczków na warszawskiej ziemi. Tak serio to oczywiście przyłączam się i zrobie wszystko żeby tam być choć to będzie tuż przed moją obroną ale w końcu to nasz pierwszy raz. Jesteśmy silniejsi razem. Służe pomocą jakąkolwiek. Całuski kochani.
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

Mam propozycję aby o „Międzynarodowym Dniu....” powiadomić większą liczbę bezglutenków.
Wpadłam na pomysł aby w sklepach, w których zaopatrujemy się w żywność bezglutenowa powiesić informacje o takim dniu i o spotkaniu.
Przecież nie wszyscy wiedzą o istnieniu naszej strony, a tym bardziej o tym, że mamy swoje "święto".
Aby zamieścić informację o spotkaniu, trzeba by ustalić konkretną godzinę i miejsce.

Gdy już to będziemy znali można napisać: 20 i 21 maja obchodzony jest "Międzynarodowy Dzień Celiakii". Spotkanie 21 maja w Warszawie o godz. …. na placu ……
szczegóły na www.celiakia.pl
Obrazek
Awatar użytkownika
little-angel
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: pn 26 gru, 2005 22:35
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: little-angel »

bardzo dobry pomysł :) jakby co to ja mogę takie coś wywiesić u siebie w mieście ;)
Welcome to Broken Hearted Airways. Thank you for crashing and burning with us today.
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Agniesia pisze:aby w sklepach, w których zaopatrujemy się w żywność bezglutenowa powiesić informacje o takim dniu i o spotkaniu.
Ponieważ w Lublinie namierzyłam 1 taki sklep, to się nie napracuję... Proponuję, żeby ulotki rozkładać również w przychodniach.
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Awatar użytkownika
little-angel
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: pn 26 gru, 2005 22:35
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: little-angel »

ale jak zrobimy z tymi ulotkami żeby każdy mógł je roznieść?
Welcome to Broken Hearted Airways. Thank you for crashing and burning with us today.
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Może opracować szablon, który każdy mógłby sobie wydrukować? Drukujemy, ewentualnie kserujemy i roznosimy. Koszt w sumie niewielki. To nie musi być chyba format A4. Tak myślę...
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

Ja dzisiaj pytałam w moim sklepie czy nie będą mieli nic przeciwko powieszeniu informacji o naszym dniu i kobieta powiedziała, że jak najbardziej mogę powiesić :D
A co do wielkości to jeśli chcemy powiesić info np. między półkami to mniejszy format niż A4 chyba nie wchodzi w grę. Taką sama treść można umieścić na 1/4 formatu A4 i będzie w sam raz na ulotki pozostawiana przy kasie lub w przychodni :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Ola*
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 441
Rejestracja: śr 15 lut, 2006 10:41
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Ola* »

jeśli chodzi o mnie - moge w Katowicach pochodzić po sklepach ze zdrową żywnością, odwiedzieć też kilka przychodni i popytać czy nie będą mieć nic preciwko.
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Brawo dziewczyny!
Co prawda to jest właśnie nasz pierwszy pomysł, jaki się pojawił, na to jak najprościej dotrzeć do wszystkich zainteresowanych, ale oddolna inicjatywa jest super :D
Zrobimy taki szablon i każdy powiesi informację tam gdzie może.
Agniesiu, Kabran, Olu - jeśli możecie bardzo Was proszę, przygotujcie każda taki krótki tekst (ew. razem to zredagujemy jak mi podeślecie szkice:)
Co trzy głowy to nie jedna, prawda?
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Agniesia pisze:Aby zamieścić informację o spotkaniu, trzeba by ustalić konkretną godzinę i miejsce.
Gdy już to będziemy znali można napisać: 20 i 21 maja obchodzony jest "Międzynarodowy Dzień Celiakii". Spotkanie 21 maja w Warszawie o godz. …. na placu ……
szczegóły na www.celiakia.pl
Trudno mi wymyślić coś lepszego, zwłaszcze, że nie znam szczegółów :D . Dopisałabym tylko, jakie są przewidziane atrakcje, kto ma być (z Ważnych Osób, wystawców), żeby jakoś zachęcić. Ale generalnie chyba nie ma się co rozpisywać, ważny jest klarowny przekaz - co, gdzie i kiedy.
Awatar użytkownika
Ola*
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 441
Rejestracja: śr 15 lut, 2006 10:41
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Ola* »

A mnie się wydaje, że warto zamieścić kilka informacji o tym, co to za dziwna choroba - ta celiakia. Sami narzekamy, że ludzie najgorszym naszym problemem jest niewiedza innych - a tu mamy okazję przekazać podstawowe informacje - nie rezygnujemy z tej okazji!
W przychodniach często ludzie się nudzą, czytają co popadnie - co wisi na ścianach (przynajmniej ja tak mam :wink:). A przecież do poradni gastroenterlogicznych nie chodzą tylko celiacy.
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Nie wszystko naraz! :D Jeśli mamy opracować ulotkę zawiadamiającą o spotkaniu w Międzynarodowym Dniu Celiakii, to nie możemy zapełnić jej informacjami, bo stanie się nieczytelna. Na temat ulotek informacyjnych, może nawet plakatów do powieszenia w przychodniach czy oddziałach szpitalnych też musimy podyskutować. Ale jeśli wszystkie informacje wepchniemy na 1 kartkę, to stanie się to nieczytelne i mało komu będzie się chciało to czytać. To ma wisieć np. w sklepie i przyciągać wzrok. Mamy napisać ogłoszenie, a nie edukować... "A jeśli chcesz dowiedzieć się więcej: przyjdź koniecznie! Ten problem może dotyczyć także Ciebie!". Czy coś w tym stylu. I koniecznie link do naszej strony.
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ola*
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 441
Rejestracja: śr 15 lut, 2006 10:41
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Ola* »

karban - oczywiście że ultoka czy plakat nie może być nieczytelna czy zawalona informacjami.
Tylko tak realnie patrząc - raczej niewielu ludzi z (na przykład) Katowic zbierze się pojedzie do Warszawy na parę godzin. Nie jest to - niestety :( - rodzinny spacer po obiedzie na Stare Miasto, tylko wyprawa na cały dzień.
Co nie zmienia faktu, że z okazji Międzynarodowego Dnia Celiakii warto sprobówać dotrzeć z informacją do większej ilości ludzi niż tylko Warszawiaków ;)
ODPOWIEDZ