Alergeny w żywności, e-konferencja z udziałem Stowarzyszenia

Organizowane przez Stowarzyszenie i inne.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8102
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Alergeny w żywności, e-konferencja z udziałem Stowarzyszenia

Post autor: Leeloo »

Każdy produkt zawiera alergen w określonej ilości lub go nie zawiera – nie ma innej możliwości. Dlatego niejasność ostrzeżeń typu „może zawierać…” coraz częściej kwestionują sami konsumenci, ale też inspekcje i odbiorcy surowców i półproduktów. Tymczasem obecność alergenów w żywności jest jednym z najczęściej występujących powodów wycofywania produktów z rynku.

Portal Food Fakty w dniach 17-18 maja 2023 r. organizuje e-konferencję poświęconą tematyce analizy ryzyka występowania alergenów w żywności w kontekście najnowszych osiągnięć nauki i standardów rekomendowanych przez największe organizacje producentów żywności. Nasze Stowarzyszenie jest Partnerem wydarzenia. Podczas konferencji Paulina Sabak-Huzior, wiceprezes Stowarzyszenia, będzie mówić o tym, co dla osoby na diecie bezglutenowej oznacza informacja na etykiecie: „może zawierać gluten”.

Wydarzenie skierowane jest do osób, które zajmują się analizą ryzyka, HACCP, zarządzaniem i nadzorem nad produkcją. Do wszystkich odpowiedzialnych za oznaczanie produktów, weryfikowanie zgodności informacji na etykietach. Także do managerów szczebla wyższego zainteresowanych światowymi trendami w zarządzaniu ryzykiem występowania alergenów w żywności i informowaniem o tym ryzyku konsumentów.

Uregulowanie podejścia do analizy ryzyka i informowania konsumentów jest coraz częściej wskazywane jako priorytet legislacji. Analiza ilościowa ryzyka stanowi podstawę takiego podejścia. Już obecnie przemysł może korzystać z szeregu narzędzi wskazujących dobre praktyki w tej dziedzinie.

To wszystko będzie przedmiotem 2-dniowej konferencji szkoleniowej w formule eFORUM z udziałem światowych i krajowych ekspertów.

W imieniu organizatora serdecznie zapraszamy zainteresowane osoby. Link do rejestracji i szczegółowego programu:
https://foodfakty.pl/ekonferencja-szkol ... ym-dzien-2
ODPOWIEDZ