Well_Digested: o celiakii i diecie bezglutenowej w szkołach

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 7879
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Well_Digested: o celiakii i diecie bezglutenowej w szkołach

Post autor: Leeloo »

Zostaliśmy zaproszeni do wzięcia udziału w bardzo ciekawym projekcie społecznym o nazwie Well Digested. Projekt realizuje 7-osobowa grupa licealistek z Zamościa. A dotyczy on układu trawiennego i skupia się na trzech chorobach, w tym celiakii. Jest skierowany do uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych oraz szkół średnich.

Celem projektu Well_Digested jest przybliżenie tematu chorób układu trawiennego poprzez warsztaty w szkołach, podczas których specjaliści opowiadają o konkretnych przypadłościach. My opowiedzieliśmy o celiakii i różnych aspektach życia na diecie bezglutenowej. A przygotowany z naszym udziałem materiał zostanie umieszczony w filmie edukacyjnym projektu oraz w prezentacji podczas warsztatów edukacyjnych prowadzonych w szkołach.

To ważne, aby budować świadomość na temat specyfiki różnych schorzeń także wśród nastolatków, edukować na temat profilaktyki i badań. Młodzież zazwyczaj „nie przejmuje się” chorobami, dlatego warto zwiększać jej świadomość zdrowotną. A szanse powodzenia są większe, jeśli to młodzi edukują młodych swoimi kanałami (TikTok, Facebook i Instagram).

Hasło projektu: ,,Twoje trawienie ma znaczenie!” bardzo wpisuje się w obszar działalności naszego Stowarzyszenia, tym chętniej zdecydowaliśmy się zostać jego częścią.

TikTok: @well_digested

Instagram: @well_digested

Facebook: @welldigested

https://celiakia.pl/well-digested-o-cel ... -szkolach/
Jest taka cierpienia granica, za którą się uśmiech pogodny zaczyna.

Obrazek
ODPOWIEDZ