Artykuły w prasie

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Artykuły w prasie

Post autor: Małgorzata »

Magazyn Trendy Food zamieści artykuły o celiakii i diecie bezglutenowej, mam nadzieję, że to będzie dobry początek naszych działań! Byłoby mi miło, gdybyście okazali trochę duchowego wsparcia
:wink:
Piotr Kowalski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: śr 28 kwie, 2004 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Piotr Kowalski »

Popieram z całej siły!!!!!!!
Jak mogę pomóc? :))))
elola
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 214
Rejestracja: pn 24 paź, 2005 17:38
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: elola »

:=D>: To chyba dobry kierunek - trafić z naszymi problemami - przede wszystkim na szeroki rynek producentów. Może ktoś zauważy jaka jest nisza. A potem drugi ktoś :wink: A jeszcze później rozwinie się taka konkurencja, że ceny zaczną spadać. I będzie w czym przebierać. Ale się rozmarzyłam... :lol:

Dziękuję Małgorzato bo robisz to także dla mojego syna. Tak trzymaj:!:
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Cóż, pismo wydaje się opiniotwórcze, pomysł super. Jeśli tylko mogłabym pomóc - jestem gotowa i trzymam kciuki! :D
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Dzięki wszystkim! Mam nadzieję, że jak się rozkręcimy znajdą się pomysły na zajęcie dla wielu osób, chciałabym zjednoczyć nasze środowisko wokół wspólnych celów i przekonać, że możemy jednak coś razem zdziałać - spójrzcie na cukrzyków czy chorych na mukowiscydozę. Może nie mamy wsparcia koncernów farmaceutycznych, ale są producenci żywności, a nas jest coraz więcej. Wszystko zależy od determinacji :)
Awatar użytkownika
MariuszO
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 236
Rejestracja: ndz 04 sty, 2004 17:55
Lokalizacja: obywatel świata

Post autor: MariuszO »

Może założyć jakieś subforum typu: Celiakia w mediach, Napisali o nas czy cuś?
Wrzucalibyśmy tam wszystkie informacje o pojawieniu się wiadomgo tematu w mediach.
Co wy na to?

Aha, dla zainteresowanych adres strony tego periodyku: http://www.trendyfood.pl/onas.htm
Piotr Kowalski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: śr 28 kwie, 2004 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Piotr Kowalski »

Popieram!
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Poczekajmy aż napiszą...
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Napisali :D Można powiedzieć, że tym sposobem rozpoczęliśmy naszą medialną misję w narodzie :D Miejmy nadzieję, że artykuł przeczyta choć kilku producentów (do nich pismo jest skierowane) i jeśli chociaż chwilę się nad nim zastanowią to już będzie coś...

Żałuję, że nie możemy tu przytoczyć tekstu, a sama gazeta jest dostępna tylko e Empikach, ale poniżej link do zajawki:
http://www.trendyfood.pl/?m=23&PHPSESSI ... 15edf6145a
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

no powiem szczerze że mało tych informacji o celiaczkach i diecie w mediach...czyżbyśmy byli mało medialni ?m :D nie sądzę...
Awatar użytkownika
kfiatek
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 824
Rejestracja: czw 22 lip, 2004 11:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kfiatek »

Vixi, o planach powstania tego artykłu było przecież na forum? Przynajmniej ja z forum wiem, dzięki czyim kontaktom i czyim wysiłkom ten artykuł w ogóle się ukazał. Znaczy, jeśli Małgorzata chwali się pierwszym, ciężko wywalczonym sukcesem Fundacji, to może należałoby ją pochwalić, a nie pisać, że wciąż mało o nas w mediach? Przecież Fundacja o tym doskonale wie i właśnie walczy, żeby to zmienić.
Małgorzato, Andrew, oby tak dalej!
"Denerwować się - to karać własne ciało za głupotę innych"
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

ale to nie był brak pochwały dla małgorzaty tylko stwierdzenie faktu, no bo nie powiesz że w mediach jesteśmy często. ale to przecież nie wina małgorzaty nic takiego nie twierdzę...jej zasługi są przecież widoczne
Awatar użytkownika
MariuszO
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 236
Rejestracja: ndz 04 sty, 2004 17:55
Lokalizacja: obywatel świata

Post autor: MariuszO »

Mało? Proszę bardzo:

"Pani Domu" Wydanie specjalne
Dodatek "Małe Dziecko" Wszystko o prawidłowym karmieniu
Nr 6/2006, Cena 4,95 (z bajką)

Strona 40
Artykuł: "Celiakię leczy się dietą"


Zwróćcie uwagę na info obok zdjęcia naleśników bezglutenowych...
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Nie zapominajmy, że Mariusz również włożył sporo serca i czasu w powstanie artykułu do "Trendy Food", należy mu się miłe słowo :D
To jest nasz wspólny "sukces" :D
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

tak myślę, czy by z ciekawości nie kupić sobie tego numeru Trendy Food... może będę trendy wtedy? :lol:
ciekawy jest dobór artykułów w tym numerze, wklejam tytuły i abstrakty:

Mąka - podstawa wypieku :=D>:
Najprawdopodobniej wyrabiano ją wcześniej niż zboża. Najpierw przecierano ziarno ręcznie, między kamieniami, potem na żarnach, aż wreszcie tę pracę wzięły na siebie młyny. Mąka jest więc rezultatem mielenia ziarna zbóż, przede wszystkim pszenicy i żyta, ale także wielu innych, np. jęczmienia, kukurydzy, ryżu, gryki i grochu (to ich ratuje ;) )

Sposób na otyłość
Jak rozumieć pojęcie "produkty pełnoziarniste"? Jakie są ich zalety? Jaki wpływ mają na nasze zdrowie i, czy rzeczywiście wspomagają odchudzanie? Spróbujmy odpowiedzieć na te oraz szereg innych, ważnych pytań.

i wreszcie... Sztuka życia w glutenowym świecie
Rodzice po ostatecznym usłyszeniu diagnozy: celiakia, zazwyczaj są przerażeni i zdezorientowani. Co dać dziecku jeść, aby nie zrobić mu krzywdy? Jak sobie radzić w świecie pełnym glutenu? Na szczęście sytuacja osób na diecie bezglutenowej nie jest już tak trudna, jak w latach 80., kiedy to mąka, wypieki i inne bezglutenowe artykuły spożywcze dostępne były wyłącznie w ramach darów spoza żelaznej kurtyny.
ODPOWIEDZ