Artykuły w prasie

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kfiatek
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 824
Rejestracja: czw 22 lip, 2004 11:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kfiatek »

Małgorzata pisze:Nie zapominajmy, że Mariusz również włożył sporo serca i czasu w powstanie artykułu do "Trendy Food", należy mu się miłe słowo :D
To jest nasz wspólny "sukces" :D
A to sorry, nie wiedziałam :D No to duże brawa dla Mariusza :=D>:

Małgorzato, może po prostu, informując o sukcesach Fundacji, zaznaczaj od razu, kto się przyczynił - chyba Ty jedna, ze zrozumiałych względów, orientujesz się w tym najlepiej, a w ten sposób my będziemy wiedzieć, kogo należy oklaskiwać :wink:
Wiadomo, że pochwała jak Red Bull - dodaje skrzyyyydeł :lol:

Sheep, masz rację z tymi tytułami :D Ciekawe, czy oni tak specjalnie, czy niechcący im wyszło? Też chyba poszukam tego pisma w kiosku...
Ostatnio zmieniony sob 06 maja, 2006 13:54 przez kfiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
"Denerwować się - to karać własne ciało za głupotę innych"
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Dziś rano (około 8.00) w TVP 1 był program o celiakii!!!
Czy ktoś z Was go oglądał?
Ostatnio zmieniony pn 19 cze, 2006 22:27 przez Małgorzata, łącznie zmieniany 1 raz.
bogusia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 243
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 14:26
Lokalizacja: Katowice

Post autor: bogusia »

Słyszałam o nim od sąsiadki,ale nie oglądałam .Niestety sąsiadka nie zadzwoniła do mnie(myślala ,że spię, a ja od 6.00 rano na nogach).To było chyba w programie - Kawa czy herbata?Były wypowiedzi lekarzy,głównie na temat powikłań.Moja sąsiadka jest tak "uswiadomiona "( za moją przyczyną),że stwierdziła ,iż wszystko o czym mówili wie.
Dobrze,że mówili,tylko pora trochę za wczesna.
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

no niestety :( nie widziałam - strasznie żałuję - zawsze dowiaduję się po czasie lub przypadkiem włączam na koniec programu :frown:
Awatar użytkownika
Ana
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 176
Rejestracja: czw 18 maja, 2006 14:25
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Post autor: Ana »

to tak jak ja...no i nie mam mozliwości oglądać tv w dzień (nawet urlop spędze w pracy - innej :P )
Jest miłość wariatka egoistka gapa
Awatar użytkownika
anakon
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 609
Rejestracja: czw 08 sty, 2004 12:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: anakon »

Tego nie ogladalam, ale wiem, ze jakis czas temu w programie kawa, czy herbata jakas dumna z siebie pani mowila o przepisie na ciasto bezglutenowe, podawala skladniki, w ktorych byla m.in. bulka tarta...(oczywiscie bez wspomnienia, ze musi byc specjalna, bezglutenowa) czyli kompletne niezrozumienie tematu i byc moze wprowadzenie sporej grupy nieswiadomych konsumentow w blad...(zwlaszcza, ze czesto diete bezglutenowa stosuje sie przejsciowo i ludzie niezbyt dokladnie wnikaja w szczegoly skladnikow produktow, maka to maka i koniec...)
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

anakon pisze:kompletne niezrozumienie tematu
masz rację kiedyś oglądałam program w pytaniu na śniadanie i nawet zadzwoniłam bo takie tam bzdury wygadywali - zresztą nawet lekarze, między innymi że jest to choroba wieku dziecięcego. Jak zadzwoniłam to telefonistka która odbiera i łączy do studia powiedziała że mnie nie połączy bo nie będę na antenie kwestionować zdania lekarzy których oni zaprosili. TOTALNA AMATORSZCZYZNA I IGNORANCJA.
"...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi - bo nie jesteś sam. Niech dobry Bóg zawsze cię za rękę trzyma..."
Awatar użytkownika
Ana
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 176
Rejestracja: czw 18 maja, 2006 14:25
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Post autor: Ana »

Nie wiem czy znacie taką gazetę wydawaną w aptekach - miesięcznik "Moda na zdrowie". Dwa miesiące temu napisałam do nich i poprosiłam o zwrócenie uwagi i nagłośnienie problemu celiakii i alergii na gluten - właśnie ukazał się numer sierpniowy i JEST artykuł "Gdy dziecko ma alergię na gluten" :=D>:
Fakt, że po praz kolejny celiakia omawiana jest w kontekście dzieci, ale wyraźnie zwracają uwagę na dietę do końca życia w przypadku celiakii...

http://www.modanazdrowie.pl/
Jest miłość wariatka egoistka gapa
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Ana pisze:JEST artykuł "Gdy dziecko ma alergię na gluten"
Ana pisze:wyraźnie zwracają uwagę na dietę do końca życia w przypadku celiakii...
No, może wyjdę na taką, co się czepia, ale alergia na gluten i celiakia to dwie zupełnie różne bajki... :-k Dobrze jednak, że w ogóle coś napisali.
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ana
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 176
Rejestracja: czw 18 maja, 2006 14:25
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Post autor: Ana »

Kabran, w artykule celiakia i alergia na gluten są rozdzielone. Ogólnie rzecz biorąc artykuł to tylko pokazanie ludziom, ze takie choroby istnieją i jeśli dziecko źle reaguje na produkty zawierające gluten to trzeba je zbadac pod tym kątem...

Myślę, że to pomocny artykuł dla kogoś, kto boryka się z objawami i nie może zdiagnozować choroby.

W żadnym razie nie jest to publikacja naukowa.

A tak przy okazji to polecam gazetkę - mnóstwo ciekawych informacji co miesiąc. Osobiście zbieram wszystkie numery od ponad roku
Jest miłość wariatka egoistka gapa
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

zawsze czytam tą gazetkę - jest bardzo dużych ciekawych artykułów...polecam
"...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi - bo nie jesteś sam. Niech dobry Bóg zawsze cię za rękę trzyma..."
Awatar użytkownika
krzys22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw 02 cze, 2005 15:17
Lokalizacja: Dobrzyca

Prośba o pomoc przy pisaniu artykułu

Post autor: krzys22 »

Witam wszystkich. Sprawa jest prosta, jestem pracownikiem lokalnej gazety. Myślę, że nie będę miał większych z przekonaniem naczelnej do zamieszczenia artykułu o naszej chorobie. Jest jednak inny problem. Nie chcę przekonwać dziennikarzy (ja jestem grafikiem) do napisania takiego artykułu, gdzyż osoba, która nie siedzi w diecie na co dzień, nie ujmie dobrze naszych problemów. Więc proszę o pomoc w wyborze najważniejszych dla nas spraw, które powinien artykuł poruszać.
Mówcie więc co mam napisać!

P.S. Proszę również o kontakt celiaków z okolic Pleszewa, którzy chciecliby pomóc w powstaniu materiału.
Jest super, jest super :)
Awatar użytkownika
zielonka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pn 23 paź, 2006 21:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: zielonka »

ietny pomysł. Ja co prawda nie jestem dobra w pisaniu, ale uważam, że powinien oczywiście zawierać opis tej choroby, na czym polega oraz gdzie ludzie z mniejszych miejscowości mogliby znaleźć pomoc. Poza tym, że nie można lekceważyć choroby i koniecznie trzeba iść na badania, potem o tym co można czego nie można jeść, ewentualnie polecić jakieś książki z przepisami. Nom, to chyba tyle co mi na razie przyszlo do głowy.
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
Awatar użytkownika
Marko Ramius
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: wt 29 sie, 2006 10:02
Lokalizacja: Kościan

Post autor: Marko Ramius »

Artykuł w gazecie, świetny pomysł. Myśle , że bardzo pomocna a wręcz niezbędna może byc informacja, że gluten to nie tylko mąka i produkty, których jest składnikiem. Sprawa jest troszke bardziej skąplikowana i na to w szczegolności powinno się zwrocić uwagę. Nie wymieniać tylko samych produktów, ale istotne dla nas skladniki. I myślę, żę inforamcje o ewentualnych powikłaniach spowodowanych nieprzestrzeganiem diety, tak ku przestrodze lekkoduchów, też artykuł powinien zawierać.
Awatar użytkownika
Ola*
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 441
Rejestracja: śr 15 lut, 2006 10:41
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Ola* »

Jeśli można jeszcze ode mnie parę słów - napisałabym, że celiakia to nie tylko choroba wieku dziecięcego. Że niezdiagnozowani ludzie żyją przez lata i wyniszczają swój organizm. Przede wszystkim zawarłabym informację o wszystkich skutkach ubocznych nieprzestrzegania diety - żeby uświadomić czytelnikom, że dieta to nie jest jakiś wymysł z kosmosu, tylko codzienna konieczność. Dodałabym, że gdyby tylko świdomość społeczeństwa była większa, o wiele bardziej poprawiłaby się jakość życia chorych. Że (nie znaczyna się zdania od "że" :wink:) przez brak informacji i świadomości - również producentów - musimy rezygnować z wielu przyjemności. I - tak jak pisał Marko - gluten to nie tylko mąka i produkty ją zawierające. Że gluten może się znaleźć na przykład w jogurcie, w lodach, itp. A na końcu rzuciłabym przykładową ceną chlebka bezglutenowego...
ODPOWIEDZ