„Celiakia. Życie bez glutenu”- nowa książka!

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8087
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

„Celiakia. Życie bez glutenu”- nowa książka!

Post autor: Leeloo »

Dominika Musiałowska, współautorka bestsellerowych książek o insulinooporności, zmagająca się także z celiakią, tym razem zajęła się podstępną chorobą trzewną, a do pomocy zaprosiła ekspertów: cenionego gastrologa dr Wojciecha Marlicza i znaną dietetyczkę Magdalenę Makarowską. Właśnie dziś, 23 marca swoją premierę ma jej najnowsza książka: „Celiakia. Życie bez glutenu”.

Niezależnie od tego, czy rozpoznano u ciebie celiakię, czy tylko podejrzewasz, że na nią cierpisz, a może problem dotyczy twojego dziecka – ta książka jest źródłem praktycznej pomocy. Zebrano tu nie tylko wiedzę o samej celiakii i wymogach diety, lecz także m.in. na temat radzenia sobie ze stresem czy mikrobioty jelitowej. Jest w niej mnóstwo praktycznych informacji i wskazówek. Stowarzyszenie objęło książkę swoim patronatem, gorąco ją polecamy.

Czy co jakiś czas czujesz się źle po jedzeniu?
Dolegliwości żołądkowe utrudniają ci codzienne funkcjonowanie?
Odczuwasz zmęczenie i spadek nastroju?
W kółko łapiesz infekcje?
Dokuczają ci różne objawy, które mimo leczenia nie ustępują lub co jakiś czas nawracają?
Winowajcą może być gluten, a ty możesz znajdować się wśród ludzi w Polsce chorych na celiakię.

Z książki dowiesz się:
- jak diagnozować i leczyć celiakię,
- jak radzić sobie na co dzień z chorobą,
- jak dbać o swój emocjonalny dobrostan,
- jak przyrządzić pyszne i naturalne ciasta, ciasteczka, chleby, tarty, pizzę i pierogi.

„Ponad dziesięć lat temu dowiedziałam się, że jestem chora na celiakię. Różne dolegliwości odczuwałam jednak już kilka lat wcześniej. Diagnostyka trwała długie miesiące, a w zasadzie lata, podczas których odwiedziłam wielu różnych specjalistów. To był naprawdę trudny czas. A przecież sama diagnoza nie rozwiązała problemu. Musiałam się na nowo nauczyć żyć – bez glutenu. Początki nie były łatwe, ale z czasem zrozumiałam mechanizm choroby, zmierzyłam się ze swoimi trudnościami i zaczęłam powoli wychodzić na prostą. Choć celiakia wciąż od czasu do czasu przypomina mi o sobie, to dziś mnie już nie ogranicza. Rozwijam swoje pasje, realizuję się zawodowo i w macierzyństwie. Łapię życie garściami i pokazuję innym, że nawet z chorobą można żyć pełnią życia”. Dominika Musiałowska.

Link do zakupu książki:
https://celiakia.pl/celiakia-zycie-bez- ... a-ksiazka/
Jest taka cierpienia granica, za którą się uśmiech pogodny zaczyna.

Obrazek
ODPOWIEDZ