BADANIA PRODUKTÓW - akcja konsumencka Stowarzyszenia

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Marmaja
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt 15 lis, 2011 22:02
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: Marmaja »

Witam,

Ja również proponowałabym przetestować któreś z przypraw: oregano, bazylia, czerwona papryka np: firmy >:"Kamis"... a tak na marginesie, to właśnie sobie uświadomiłam, że i takie produkty mogą zawierać gluten - do głowy by mi nie przyszło, gdyby nie forum... mój staż z dietą jest niedługi...ile to trzeba jeszcze się nauczyć :/ .
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Przyprawy to dobry trop. Np. bazylia.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
sunshine
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 53
Rejestracja: czw 24 lut, 2011 21:56
Lokalizacja: Poznań

Post autor: sunshine »

Nie proponowałabym przypraw np. Kamisa, który na każdym opakowaniu ma dopisek o śladowych ilościach glutenu. Co z tego, że w badaniu wyszłoby, że go nie ma, skoro może się zdarzyć, a producent o tym uprzedza?
Marmaja
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt 15 lis, 2011 22:02
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: Marmaja »

Słuszna uwaga, może w takim razie "Dary Natury" Na diecie nie jestem długo i szczerze mówiąc jak już wcześniej pisałam, nawet do głowy by mi nie przyszło, że np: majeranek może zawierać śladowe ilości glutenu :029: ale jak widać na wszystko trzeba uważać.
gosia.p
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: wt 28 wrz, 2010 22:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: gosia.p »

Ja bym proponowała jeszcze jakieś popularne jogurty np bakoma lub jogobella
Awatar użytkownika
Blackout
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt 14 lut, 2012 17:41
Lokalizacja: z internetu.

Post autor: Blackout »

Z tytułu, że bardzo lubię pichcić od początku diety musiałem uważać na przyprawy. Niestety jest to pole minowe. Zgadzam się z przedmówcami w sprawie testów firm zajmujących się "smakiem" potraw.
Cynamon, bazylia, majeranek, oregano etc.
Awatar użytkownika
zofia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 135
Rejestracja: pt 09 gru, 2011 13:29
Lokalizacja: Kępno/wielkopolska

Post autor: zofia »

Marmaja pisze:Witam,

Ja również proponowałabym przetestować któreś z przypraw: oregano, bazylia, czerwona papryka np: firmy >:"Kamis"... a tak na marginesie, to właśnie sobie uświadomiłam, że i takie produkty mogą zawierać gluten - do głowy by mi nie przyszło, gdyby nie forum... mój staż z dietą jest niedługi...ile to trzeba jeszcze się nauczyć :/ .
Przyprawy to dobry trop :) Używam póki co z Appetity- zawierają tylko śladowe ilości selera i gorczycy :)
Obrazek
Małgorzata Majchrzyk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw 16 lut, 2012 16:09
Lokalizacja: Suchedniów

Post autor: Małgorzata Majchrzyk »

Witam, cieszę się, że badacie produkty, u mojego dziecka dopiero zdiagnozowano celiakię i od miesiąca mam w głowie mętlik, co mogę mu w ogóle kupować w "normalnym" sklepie. Jak najbardziej jestem za przyprawami tymi z Darów Natury(co prawda nie są dostępne w normalnym sklepie ;) , jogurty już były badane, ale zawsze można jeszcze sprawdzić, czy dalej są czyste, szczególnie te z owocami, bo dzieci nie chcą jeść naturalnych...a może Actimel owocowy? Danio to też dobry pomysł, bo wszędzie można kupić. Przyszło mi też do głowy masło roślinne, bo jak ktoś np. nie może jeść produktów mlecznych, to może sprawdzić kilka takich alternatywnych? Acha, i bardzo jestem zawiedziona mąką kukurydzianą Kupca, bo jest b.dobra do zaprawiania wszelkich sosów, panierowania itp., a nie jest droga, więc może teraz zbadać mąkę kukurydzianą innego producenta, chyba jest z Celiko, albo Glutenexu nie pamiętam... To tylko sugestie, jak są ważniejsze rzeczy, to nie ma sprawy :)
Gosia, mama Andrzejka
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Klamka zapadła, produkty poszły do badań :D

Uwzględniliśmy Wasze sugestie - badamy głównie przyprawy, kakao i parę produktów specjalistycznych producentów, w tym mąkę kukurydzianą.

Nie zdradzę na razie jakie to produkty, wyniki w przyszłym tygodniu :)
Obrazek
Joanna Struzik
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 110
Rejestracja: śr 18 sty, 2012 14:46
Lokalizacja: Pionki

Post autor: Joanna Struzik »

Jogurty Muller Gracja są bezglutenowe. Pozdrawiam smakoszy jogurtów owocowych; ;)
sia
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 59
Rejestracja: śr 08 lut, 2012 11:00
Lokalizacja: Wawa

Post autor: sia »

Małgorzata Majchrzyk w opisie masz mleko, a rozglądasz się za jogurtami i Actimelem? To jest tylko propozycja do badań, czy niedopatrzenie w diecie?
Małgorzata Majchrzyk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw 16 lut, 2012 16:09
Lokalizacja: Suchedniów

Post autor: Małgorzata Majchrzyk »

To ogólna propozycja do badań, a z tą alergią to jest tak, że jeszcze rok temu w testach nic nie wyszło, a dopiero jak się dowiedzieliśmy o celiakii, to w styczniu b.r. alergolog powtórzyła testy i okazało się, że jest uczulony w niewielkim stopniu, ale nigdy nie miał żadnych objawów i jadł produkty mleczne do woli, więc ja w końcu zgłupiałam i zapytałam p.gastrolog, co mam zrobić z tym mlekiem i ona stwierdziła, że alergie mogły się pojawić w wyniku zniszczenia kosmków, na których jest wiele enzymów m.in. trawiących mleko, więc jeśli nic się dziecku nie dzieje, to co jakiś czas mogę mu dać coś mlecznego. Więc chyba tak zrobię i będę synka obserwować.
Gosia, mama Andrzejka
kinga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 490
Rejestracja: pn 14 mar, 2005 11:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kinga »

Super już się cieszę na nowe produkty w naszej diecie :)
Jajciarz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: śr 08 cze, 2011 17:47
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Jajciarz »

hmm no i jak z tymi wynikami ?? miały być w tamtym tygodniu a dalej nie ma :P zżera mnie ciekawość :)
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Prosimy o jeszcze chwilkę cierpliwości :)
Obrazek
ODPOWIEDZ