Produkty do przebadania - propozycje

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Adrian »

Proponuję przebadać gumę do żucia firmy Orbit.
dorota6d
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: wt 03 maja, 2011 15:54
Lokalizacja: Nisko

Post autor: dorota6d »

jestem za!!!!!!!!!!! gumy orbit!!!
barbieri
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 215
Rejestracja: wt 22 lis, 2011 22:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: barbieri »

czekolada MILKA, oczywiście taka, która w składzie nie ma glutenu, a jest podana informacja o możliwości zanieczyszczenia w zakładzie
http://akstheauthor.blogspot.com/ Nowy post o miejscach w autobusie, czyli co komu się należy. Zapraszam do dyskusji.
Awatar użytkownika
Rudi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pt 07 gru, 2012 12:00
Lokalizacja: Warka

Post autor: Rudi »

Adrian pisze:Proponuję przebadać gumę do żucia firmy Orbit.
A ja dostałam informację od naszego dietetyka, że miętowe gumy orbit (te w pastylkach, nie w listkach) są dozwolone. Hmmm...
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Adrian »

Dlaczego tylko w pastylkach :?:
Awatar użytkownika
Rudi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pt 07 gru, 2012 12:00
Lokalizacja: Warka

Post autor: Rudi »

Bo te w listkach mogą być przesypywane mąką/skrobią (podobnie jak niektóre landryny), żeby się nie sklejały.
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Adrian »

Moim zdaniem, dopóki ta guma do żucia nie zostanie przebadana na obecność glutenu, to lepiej jej nie jeść...
Awatar użytkownika
herbatnick
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: czw 18 paź, 2007 22:28
Lokalizacja: Głogów/Wrocław/Opole

Gin Lubuski

Post autor: herbatnick »

Jak wyczytałem na forum i nie tylko - pod kątem zawartości glutenu przebadanych zostało kilka alkoholi i ogólnie można powiedzieć, że możemy spokojnie pić wino, a piwa zdecydowanie musimy unikać.

Alkohole destylowane generalnie też można pić, jednak dużo wątpliwości na forum, z tego co widzę, mamy co do ginu. W zasadzie ilu producentów, tyle receptur tego szlachetnego trunku :okulary: więc może przy następnej turze badań dorzucić najpopularniejszy chyba w Polsce - Gin Lubuski.

Osobiście jestem tym tematem/produktem bardzo zainteresowany :D
Ostatnio zmieniony śr 16 sty, 2013 14:25 przez herbatnick, łącznie zmieniany 1 raz.
MariaAnna
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pn 12 lis, 2012 19:19
Lokalizacja: Katowice

Post autor: MariaAnna »

to jeśli chodzi o gin to proponuję Seagrams...bo Lubuskim zostaje w ustach posmak ściółki leśnej i szyszek ... ;)
"Days go on and on... " :)))
EdwardV
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 51
Rejestracja: pt 11 sty, 2013 19:06
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: EdwardV »

anikam pisze:dzwoniłam do nich jeszcze Pan wydawał się bardzo kompetenty- powiedział prawdę: że nie da sie całkowiecie wyeliminować glutenu, walka jest tylko o to aby jak najmnniej tego glutenu spożyć
pytałam wtedy o mąkę kukurydzianą - też mi mówi że jest ok
wysłałąm tego maila do stowarzyrzenia i pani Grażyna napisąła mi że w takim razie zaproponują im Nasz certyfikat- oby byli chętni
na pytanie o płatki błyskawiczne gryczane uzyskałem podobną odpowiedż:

W naszym zakładzie konfekcjonujemy głównie przetwory zbożowe, dlatego też stale badamy w akredytowanym zewnętrznym laboratorium poziom glutenu w produktach z natury bezglutenowych. Uzyskujemy wyniki poniżej 20mg/kg (od 5 mg/kg maksymalnie do 10mg/kg) zgodnie z obowiązującymi przepisami rozporządzenia UE. Nie mniej produkt nie jest w 100% wolny od glutenu


Koordynator ds. jakości
Michał Szczubełek

MELVIT S.A.

po ich spożyciu nie zauważyłem niepokąjących objawów, jednak codziennie ich nie jadam (a są wskazane przy cukrzycy z którą też mam problem)
wieczorynka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 432
Rejestracja: pt 25 lut, 2011 11:30
Lokalizacja: Żory

Post autor: wieczorynka »

Ostatnio bardzo popularne są gotowe mieszanki przypraw. Dobrze byłoby wiedzieć z jakiej firmy są dla nas. Przyprawa knorr chili con carne - ostatnio właśnie na to mnie zaciekawiło. Oczywiście to nie musi być ta firma.
EdwardV
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 51
Rejestracja: pt 11 sty, 2013 19:06
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: EdwardV »

Beata76 pisze:Ostatnio bardzo popularne są gotowe mieszanki przypraw. Dobrze byłoby wiedzieć z jakiej firmy są dla nas. Przyprawa knorr chili con carne - ostatnio właśnie na to mnie zaciekawiło. Oczywiście to nie musi być ta firma.
ostatnio używam "Przyprawy warzywnej do potraw bezglutenowej" z Balvitenu, do zup, sosów, rosołu, nie zawiera glutaminianu sodu.
wieczorynka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 432
Rejestracja: pt 25 lut, 2011 11:30
Lokalizacja: Żory

Post autor: wieczorynka »

z balvitenu, bezglutenu itp zawsze są pewne mi chodzi o te na rynku dostępne
Awatar użytkownika
uniaczek
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 507
Rejestracja: sob 19 sty, 2013 17:25
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: uniaczek »

Bardzo zależy mi na przebadaniu gum do żucia. :053: W tej sytuacji chyba jedynie na gumę Orbit można by liczyć. Jednak obawiam się,że chociaż Orbit amerykańska jest glutenfree, to nasza w Polsce jest produkowana z innych komponentów.
Dla 14-letniego syna chociaż jedna ogólnodostępna guma byłaby bardzo ważna <lala>
PUMA
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 247
Rejestracja: pt 12 lis, 2010 10:33
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: PUMA »

Mąkę gryczną firmy Melvit
http://blog-alergia.bloog.pl
KUKURYDZA
NERKOWCE
ODPOWIEDZ