BADANIA PRODUKTÓW - akcja konsumencka Stowarzyszenia

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
sia
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 59
Rejestracja: śr 08 lut, 2012 11:00
Lokalizacja: Wawa

Post autor: sia »

Mam jedynie nadzieję, że zwłoka w opublikowaniu wyników nie jest spowodowana oczekiwaniem na oficjalne stanowisko z dementi któregoś z producentów produktów bezglutenowych w związku z wykryciem wpadki...
pozdrawiam, Magda
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Jeszcze chwilę cierpliwości poproszę....
Musieliśmy zlecić coś dodatkowo i dlatego trwa to trochę dłużej.

W poniedziałek wyniki będą na stronie na 100% i wtedy wszystko dokładnie wyjaśnimy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Wyniki są na już stronie. Musieliśmy wykonać dodatkowe badanie jednego produktu, bo jego wynik wyszedł powyżej normy i potrzebne było dokładne sprecyzowanie ilościowe. Sami zobaczcie dlaczego i co w związku z tym zrobiliśmy.

wyniki badań - V tura

Przypominamy - badania są możliwe dzięki wpływom z 1%, bardzo Was prosimy o przekazywanie Stowarzyszeniu 1 % podatku.
Obrazek
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Czy znak większości w pozycji 6. to literówka?

Już wiem, doczytałem do końca. Między 3 a 5 ppm.
Ostatnio zmieniony pn 05 mar, 2012 15:06 przez titrant, łącznie zmieniany 1 raz.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

To jest tzw. "niepewność rozszerzona", podawana przez laboratorium.
Obrazek
sia
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 59
Rejestracja: śr 08 lut, 2012 11:00
Lokalizacja: Wawa

Post autor: sia »

Bardzo smutny jest ten wynik :(

Zastanawiam się teraz, czy wiśniowa Galaretka w czekoladzie Glutenexu, którą uwielbia moje dziecko, a po zjedzeniu zgłaszało problemy jak przed rozpoczęciem diety, ma ten sam problem, co mąka...
Niefrasobliwość ludzka nie zna granic :(
pozdrawiam, Magda
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Ten wynik jest dramatyczny!
Zgłosiliśmy wszystko do odpowiednich instytucji. Będziemy Was na bieżąco informować co dalej się dzieje w tej sprawie.

W tym wątku pojawiały się uwagi, że nie ma sensu badać "naszych" firm, tych stricte bezglutenowych, bo to strata pieniędzy... Ale jak widać to MA sens!
Obrazek
Reah
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 74
Rejestracja: wt 04 sty, 2011 10:17
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Reah »

Mnie jednak bardzo cieszą wyniki przypraw :)
A niestety wynik mąki kukurydzianej ciężko nawet skomentować, zwłaszcza że chyba nikt nie spodziewał się, że w tym przypadku normy będą przekroczone choćby w minimalnym stopniu
:(
sia
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 59
Rejestracja: śr 08 lut, 2012 11:00
Lokalizacja: Wawa

Post autor: sia »

Największym problemem jest to, że Glutenex po raz kolejny przekroczył normę.
pozdrawiam, Magda
aniadyrek
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 89
Rejestracja: wt 07 gru, 2010 15:56
Lokalizacja: Chełmiec/ NS

Post autor: aniadyrek »

no cóż tragedia z Glutenexem i ich mąką kukurydzianą czyżby kupowali tanią mąkę kukurydzianą zanieczyszczoną i tylko przesypywali do swoich opakowań?? :(
super z przyprawami wyszło - czyli producenci tylko się asekurują :)
Rodzina bezglutków ja brat i wujek :) zapraszamy do Chełmca :)
Obrazek
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

Niestety Glutenex do swoich mąk "dodaje" nie tylko gluten.
Niedawno odesłałam im mąkę gryczaną - w której, jak im napisałam - chyba wolę nie wiedzieć, co było. Chrzęściło owo "coś" w zębach jak garść piachu (a że ciasto upieczone z tej mąki było z burakami, myślałam, że to nie dość dokładnie umyte warzywo), ale jak potem zrobiłam placki i chrzęściły tak samo - upewniłam się, że to mąka, a nie moja niedokładność.
Odpowiedź była taka, że to.... "za grubo ustawiona maszyna do mielenia, a to, co chrzęści, to kawałki kaszy"...?!??
Jak wcześniej powiedziałam - chyba wolę nie dociekać, co faktycznie było w tej mące, ale tłumaczenie mnie powaliło. Sama mielę kaszę gryczaną, i to grubiej - bo drobniej się nie da w moim młynku i dobrze wiem, że grubo zmielona kasza nie ma prawa się tak zachowywać.
Glutenex oczywiście bardzo mnie przeprosił i zapytał, którą makę mógłby mi wysłać w ramach rekompensaty - bo gryczanej na razie nie ma "z powodu braku surowca". Odpisałam, że może być m.in. kukurydziana... Niewykluczone, że paczka jest już w drodze...:) No nic - oddam ją mamie :/
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
Awatar użytkownika
agacia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 138
Rejestracja: pn 09 sie, 2010 21:26
Lokalizacja: Marki

Post autor: agacia »

po prostu szok !!!! ręce opadają ! co oni sobie myślą ?! jak firma "bezglutenowa" może nas robić w konia ?!

a poza tym niezmiernie się cieszę że przyprawy wypadły tak dobrze, no i kakao ! świetnie !!! :D
Awatar użytkownika
Tomkus
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 615
Rejestracja: pn 08 gru, 2008 12:38
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tomkus »

Glutenex, jeden ze znaczących producentów artykułów bezglutenowych, zaczyna być coraz bardziej niepewny. Przez taką wtopę firmy, wpadają odbiorcy i konsumenci ich produktów, czyli w przybliżeniu, ponad 50 procent osób będących na diecie, nabywających paczkowane jedzenie. Bo też nie wiadomo do końca, co się przypuszczalnie może kryć w innych "glutenexowych" wyrobach.
O, nie chcieć, o i nie móc umrzeć chociaż nieco!
Wszystko wypite! Ty tam, nie śmiej się z mych żali!
Wszystko, wszystko wypite! zjedzone! - Cóż dalej?

/Paul Verlaine/
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

Kto inny robi certyfikowaną mąkę kukurydzianą? Bo w sklepie, gdzie się zaopatruję, jest tylko ta z Gluteneksu.
A zaniechałam samodzielnej "produkcji" mąki z kukurydzy, bo szkoda mi było młynka, a cenowo wychodziło niemal tak samo.
Przydaje się czasem trochę kukurydzy dodać, na razie mam zapas z Gluteneksu, którego już nie ruszę :(
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
sia
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 59
Rejestracja: śr 08 lut, 2012 11:00
Lokalizacja: Wawa

Post autor: sia »

to znalazłam gdzieś w sieci.
badają każdą partię swoich wyrobów i chyba wszystkie składniki.
http://www.probio.cz/vyrobky/bezlepkove-biopotraviny
pozdrawiam, Magda
ODPOWIEDZ