BADANIA PRODUKTÓW - akcja konsumencka Stowarzyszenia

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
sia
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 59
Rejestracja: śr 08 lut, 2012 11:00
Lokalizacja: Wawa

Post autor: sia »

Świetni są, nie ma co.
Bardzo jestem ciekawa jakie to certyfikaty wyślą do Stowarzyszenia skoro nie mieli świadomości, że sprzedają zanieczyszczone wyroby...
Swoją drogą mają tupet - dostawca ich olał, a oni walili jego mąkę do swoich produktów i najwyraźniej nie robiąc badań ani surowca, ani wyrobu opisywali je jako bezglutenowe. I raptem dzisiaj zapadła decyzja o wycofaniu CZEGOŚ z obrotu, a jakieś problemy mieli do października, czyli co najmniej 5 miesięcy wciskania kitu....
Czy Stowarzyszenie mogłoby zwrócić się do Glutenexu o numery zanieczyszczonych partii produkcyjnych najlepiej w rozbiciu na poszczególne wyroby?
pozdrawiam, Magda
Awatar użytkownika
mamadwójki
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 356
Rejestracja: śr 14 cze, 2006 15:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mamadwójki »

sia pisze:Świetni są, nie ma co.
Bardzo jestem ciekawa jakie to certyfikaty wyślą do Stowarzyszenia skoro nie mieli świadomości, że sprzedają zanieczyszczone wyroby...
Swoją drogą mają tupet - dostawca ich olał, a oni walili jego mąkę do swoich produktów i najwyraźniej nie robiąc badań ani surowca, ani wyrobu opisywali je jako bezglutenowe. I raptem dzisiaj zapadła decyzja o wycofaniu CZEGOŚ z obrotu, a jakieś problemy mieli do października, czyli co najmniej 5 miesięcy wciskania kitu....
Czy Stowarzyszenie mogłoby zwrócić się do Glutenexu o numery zanieczyszczonych partii produkcyjnych najlepiej w rozbiciu na poszczególne wyroby?
właśnie o tym pisałam - w moim przekonaniu są niefrasobliwi, a tu chodzi o nasze zdrowie..... ja straciłam do nich zaufanie, niestety....`
Asia
Awatar użytkownika
mamadwójki
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 356
Rejestracja: śr 14 cze, 2006 15:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mamadwójki »

nula pisze:A mnie zabrakło w tym oświadczeniu słowa PRZEPRASZAM!
zgadzam się z Tobą w pełni.....

tak sobie myslę - czy można na nich wymóc (mam na mysli Stowrzyszenie) żeby przedstawiali do publicznej wiadomości badania o ilości glutenu w ich produktach?

A skoro nie mieli zaufania do dostawy i go zmienili na innego to dlaczego jeszcze przez pół roku karmili swoick konsumentów produktami wątpliwej jakości?????

Nazywam to niefrasobliwością , bo nie chcę dosadniej.......
Asia
mama Mateusza
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 72
Rejestracja: czw 30 gru, 2004 21:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mama Mateusza »

nula pisze:A mnie zabrakło w tym oświadczeniu słowa PRZEPRASZAM!
Dokładnie tak!

Poza tym już w badaniu z listopada 2010 roku chleb miał prawie 32 ppm i trzeba było już wtedy zastanawiać się nad tym, że coś z mąką lub innym składnikiem jest nie tak.

No i ciekawe, czy faktycznie produkty zostaną wycofane ze sklepów. Spytam się o to w sklepie, w którym czasem robię zakupy i Wam to również polecam.
Obrazek
Awatar użytkownika
GUTEK
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 276
Rejestracja: ndz 24 wrz, 2006 17:12
Lokalizacja: SIERADZ

Post autor: GUTEK »

Mnie też to oświadczenie nie uspokoiło. ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;(
Na diecie od 15.03.2011
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Teraz pozostaje nam czekać na to co zrobią inspekcje państwowe, będziemy o tym informować, a także o wszelkich innych wydarzeniach.

Jedno jest pewne - Stowarzyszenie nadal będzie badać produkty, także te specjalistycznych firm bezglutenowych.

Proszę - wspierajcie nas w każdy możliwy sposób, choćby akcją przekazywania 1 procenta - wszystko co robimy jest dla naszego wspólnego dobra.
Obrazek
Awatar użytkownika
mamakubusia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 215
Rejestracja: wt 07 cze, 2011 22:00
Lokalizacja: Lublin

Post autor: mamakubusia »

Ja rezygnuje z tej firmy...nie mam ochoty ani sie domyslac ani martwic czy przypadkiem nie szkodze synkowi!Nie przekonali mnie zupelnie tym oswiadczeniem.Szkoda tylko ze tyle produktow musze wymienic....tyle pieniedzy moge sobie wsadzic....ale pewnie nie ja jedna.....
Moje Małe Niebo:-)
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

mama Mateusza pisze:No i ciekawe, czy faktycznie produkty zostaną wycofane ze sklepów. Spytam się o to w sklepie, w którym czasem robię zakupy i Wam to również polecam.
Ja już napisałam do sklepu, gdzie kupowałam do tej pory mąki Gluteneksu i poprosiłam, żeby przerzucili ciężar zamówień na Bezgluten, bo i tak pewnie Glutenex będzie omijany szerokim łukiem, i to nie tylko przeze mnie. Na razie się nie odezwali, ale jestem tam regularnie i zawsze odwiedzam regał bezglutenowy. Więc się okaże, czy zareagowali.
Tzw. "głosowanie widelcami" bywa skuteczniejsze od wielu innych metod.
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
Awatar użytkownika
agacia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 138
Rejestracja: pn 09 sie, 2010 21:26
Lokalizacja: Marki

Post autor: agacia »

jak dla mnie są skreśleni.
ich "oświadczenie" pokazuje ich klasę. a raczej jej brak.
dmag
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr 08 lut, 2012 22:05
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: dmag »

zastanawiam się czy nie moglibyśmy jako stowarzyszenie wytoczyć takiej firmie procesu cywilnego o narażenie na straty zdrowotne jak i finansowe wielu z nas?
Awatar użytkownika
mamakubusia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 215
Rejestracja: wt 07 cze, 2011 22:00
Lokalizacja: Lublin

Post autor: mamakubusia »

Ja Juz wszystko wywaliłam z szafki synka!Pieczywo, makarony, maka, bułka tarta...i ne mam zamiaru więcej kupowac produktów tej firmy!!!!Skoro oni sa tacy nie uczciwi bedą niestety tracic klientów!
Moje Małe Niebo:-)
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

W takim momencie bardzo się cieszę, że nie używam bezglutenowych imitacji glutenowego jedzenia :).
Ostatnio zmieniony sob 10 mar, 2012 20:48 przez titrant, łącznie zmieniany 1 raz.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
Awatar użytkownika
mamadwójki
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 356
Rejestracja: śr 14 cze, 2006 15:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mamadwójki »

a mnie dziwi, że to wyjaśnienie Glutenex wysłał tylko do nas a nie umieścił go na swojej stronie internetowej, osoby, które niewchodzą na nasze forum to niestety są nadal nieświadome zagrożenia oraz wpadek firmy..... czy możnaby nagłośnić ten problem albo wymóc na Glutenexie aby stosowne informacje zamieścił na swojej stronie?
Asia
sia
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 59
Rejestracja: śr 08 lut, 2012 11:00
Lokalizacja: Wawa

Post autor: sia »

Dlaczego Cię to dziwi?
Wiedzieli o wpadce z chlebem - coś podesłali jako tłumaczenie i handlowali dalej.
Zmienili dostawcę (przed poprzednimi badaniami), bo nie przekazywał analiz do dostaw, ale mieli od tego dostawcy towar i go dystrybuowali. Wniosek jest taki - albo wiedzieli, że coś jest nie tak, ale szkoda im było wywalić mąkę, albo nie interesuje ich to, nic nie badają i niezgodnie z prawem zamieszczają na opakowaniach informację o bezglutenowości niesprawdzonego produktu.
Decyzja o wycofaniu jakichś produktów z obrotu teoretycznie powinna uchronić część konsumentów, wizerunek firmy nie ucierpi i utrata klientów nie będzie nadmiernie dotkliwa. Ci, którzy mają trefny Glutenex w domu, nie liczą się. Pozostaje pytanie, co się stanie z wycofaną np. mąką.
Światem rządzą pieniądze i dopóki nie będzie w Polsce dotkliwych kar, upubliczniane wyniki badań będą zawierały takie dane, jak w przypadku obecnie przerabianej soli, to "wpadki" mniej czy bardzie kontrolowane będzie zaliczać jeszcze wielu przedsiębiorców.

Ciekawostką natomiast jest to, że inna organizacja bezglutenowa (celiakia.eu) wiedząc o problemie również nie zamieściła informacji.

Mój wniosek z tego jest taki: trzymać się z daleka od wszelkich produktów, które mogą być zanieczyszczone, a ich producenci nie deklarują jawnie bezglutenowości (o tych, które mają informację, że mogą zawierać alergen nawet nie wspomnę, a badanie ich uważam za niewłaściwy kierunek), a bezlitośnie badać wszystkich, którzy bezglutenowość deklarują, nawet z naciskiem na tych, którzy nie poddali się normom Stowarzyszenia, bo jak widać, tam mogą dziać się cuda.
pozdrawiam, Magda
Awatar użytkownika
GUTEK
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 276
Rejestracja: ndz 24 wrz, 2006 17:12
Lokalizacja: SIERADZ

Post autor: GUTEK »

A ja zastanawiam się jeszcze , które firmy oprócz Glutenexu kupowały mąkę kukurydzianą z tego samego źródła. Bo teraz patrząc na skład jakiegoś produktu, w którym będzie mąka kukurydziana, będę się zastanawiać nad jej pochodzeniem.
Ciekawa też jestem czy inne firmy tj Bezgluten, Balviten czy Smak Życia nie zaopatrują się tam gdzie Glutenex.
Na diecie od 15.03.2011
ODPOWIEDZ