Produkty do przebadania - propozycje

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
anetabb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: wt 15 lis, 2011 20:52
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: anetabb »

a ja proponuje wody smakowe-dzieciaki je uwielbiaja zwłaszcza jabłkowa z lidl saguaro.cytrynowa mozna zrobic samemu ale jabłkowa to juz problem-chyba,że ktoś zna przepis...
Kamika
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob 18 wrz, 2010 10:47
Lokalizacja: Kłodawa

Lody bakaliowe Grycan

Post autor: Kamika »

Restrykcyjnie przestrzegam diety bezglutenowej, ale zauważyłam, że po niektórych lodach z firmy Grycan (m.in. bakaliowe) doskwierają mi dolegliwości, charakterystyczne dla celiakii po spożyciu glutenu. Chciałabym zaproponować przetestowanie lodów Grycan.
amnesia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: śr 29 lut, 2012 13:27
Lokalizacja: Sochaczew

Post autor: amnesia »

Osobiście jestem za jogurtami :) i może parówki ? Te powszechnie dostępne bo nie znalazłam bezglutenowych u siebie w sklepach :( a brakuje mi ich trochę :)
Celiakia zdiagnozowana w 1990 roku.
Jajciarz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: śr 08 cze, 2011 17:47
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Jajciarz »

w Realach są parówki Konspolu bezglutenowe :) codziennie je zajadam hehe
Awatar użytkownika
Kasinka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 288
Rejestracja: wt 21 sie, 2007 22:36
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: Kasinka »

Właśnie, dobry pomysł z tym Grycanem, idzie wiosna lato... Grycanowie są na topie ;) nie chcą naszej licencji mimo że na wszystkich lodach mają napis bezglutenowe.... no i ta kutia nieszczęsna pakowana w te same kubki, miejmy nadzieję że nie na tej samej maszynie. Jestem za, bo lody uwielbiam.
Obrazek
antigluten
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: ndz 23 maja, 2010 00:28
Lokalizacja: Rybnik / Warszawa

Post autor: antigluten »

anetabb pisze:a ja proponuje wody smakowe-dzieciaki je uwielbiaja zwłaszcza jabłkowa z lidl saguaro.cytrynowa mozna zrobic samemu ale jabłkowa to juz problem-chyba,że ktoś zna przepis...
Badać wody smakowe? Bez przesady...

Jestem za przebadaniem jogurtów różnych producentów, gdyż to chyba jeden z najczęściej spożywanych produktów. Jak dotąd przebadane zostały tylko jogurty Jogobella i Bakoma. Może Danone i Mlekovita? No i może Nutella :)
JoannaFG
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn 18 paź, 2010 14:20
Lokalizacja: Łowicz

Post autor: JoannaFG »

Mrożone owoce lub warzywa firmy np. Bonduelle
Rodzynki lub inne suszone owoce
Jajciarz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: śr 08 cze, 2011 17:47
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Jajciarz »

rodzynki ?? no nie przesadzajmy ;/ przecież to suszony winogron więc do czego by tam mieli dawać gluten ??
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

Jajciarz pisze:rodzynki ?? no nie przesadzajmy ;/ przecież to suszony winogron więc do czego by tam mieli dawać gluten ??
Do tego, do czego dodają do wszystkich (niemal) suszonych owoców - przesypują je mąką, żeby się nie sklejały.
Owoce suszone wszystkie są z założenia podejrzane. Chyba, że się wysuszy samemu.
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
antigluten
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: ndz 23 maja, 2010 00:28
Lokalizacja: Rybnik / Warszawa

Post autor: antigluten »

Jajciarz pisze:rodzynki ?? no nie przesadzajmy ;/ przecież to suszony winogron więc do czego by tam mieli dawać gluten ??
Popieram. Jest 1000 innych częściej spożywanych produktów, w których prawdopodobieństwo przekroczenia dopuszczalnej zawartości glutenu jest dużo większe.

Może lepszym rozwiązaniem byłoby stworzenie ankiety z propozycjami produktów do przebadania?
Ostatnio zmieniony pt 09 mar, 2012 19:40 przez antigluten, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeli
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 312
Rejestracja: śr 10 mar, 2010 13:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jeli »

jestem za sprawdzeniem bakalii: figi, rodzynki ,daktyle, suszone morele i kilku innych jak np biała morwa wybór firmy która dociera do wielu miast
Jajciarz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: śr 08 cze, 2011 17:47
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Jajciarz »

Do tego, do czego dodają do wszystkich (niemal) suszonych owoców - przesypują je mąką, żeby się nie sklejały.
Owoce suszone wszystkie są z założenia podejrzane. Chyba, że się wysuszy samemu.
ee ja kupuje rodzynki z Bakallandu i zawsze są posklejane , mówię tylko o rodzynkach innych suszonych owoców nie jem
Ostatnio zmieniony sob 10 mar, 2012 10:23 przez Jajciarz, łącznie zmieniany 1 raz.
anetabb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: wt 15 lis, 2011 20:52
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: anetabb »

Jajciarz, a wody smakowe pijesz?
Jajciarz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: śr 08 cze, 2011 17:47
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Jajciarz »

nie bo to jest sama chemia , piję tylko wodę niegazowaną i 100% soki
anetabb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: wt 15 lis, 2011 20:52
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: anetabb »

Jajciarz, no wlasnie niby kazdy to wie a moje dzieciaki uwielbiaja wodę jabłkowa i mam problem... :(
ODPOWIEDZ