Produkty do przebadania - propozycje

Moderator: Moderatorzy

Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Adrian »

uniaczek pisze:Serdeczne podziękowania, wielki ukłon.... No i ta guma orbit. Orbit Spearmint to wszystkie gumy orbit czy tylko miętowa? czekam na odpowiedź Mądrzejszych
Dobra wiadomość, dołączam się do twojego pytania czy to się tyczy tylko tej zielonej gumy czy wszystkich :?:
Ostatnio zmieniony czw 05 gru, 2013 17:00 przez Adrian, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Zawsze badamy tylko jedną próbkę z jednej partii. Badana była zielona guma Orbit. Czy to znaczy, że np. różowa jest ok? Jeśli producent jest poważną firmą, która prawidłowo oznacza produkty, a po badaniu na taką właśnie wygląda Wrigley, to myślę, że tak. Pamiętajmy - zawsze czytamy etykietę i jeśli mamy do czynienia z dużą poważną firmą, a na etykiecie nie ma nic niepokojącego, to taki produkt powinien być ok.

Tym razem jesteśmy zaskoczeni wynikami, oczywiście pozytywnie! :)
Oby tak dalej.

Następna tura na wiosnę, możecie cały czas proponować co znów zbadać.
Obrazek
mamamajki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw 02 cze, 2011 10:31
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post autor: mamamajki »

bosssko :D po prostu, gumy i sosy, dziękuję :)
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Adrian »

Małgorzata pisze:Zawsze badamy tylko jedną próbkę z jednej partii. Badana była zielona guma Orbit. Czy to znaczy, że np. różowa jest ok? Jeśli producent jest poważną firmą, która prawidłowo oznacza produkty, a po badaniu na taką właśnie wygląda Wrigley, to myślę, że tak. Pamiętajmy - zawsze czytamy etykietę i jeśli mamy do czynienia z dużą poważną firmą, a na etykiecie nie ma nic niepokojącego, to taki produkt powinien być ok.

Tym razem jesteśmy zaskoczeni wynikami, oczywiście pozytywnie! :)
Oby tak dalej.

Następna tura na wiosnę, możecie cały czas proponować co znów zbadać.
Czyli mam rozumieć, że gumę firmy Orbit można żuć bezpiecznie :?:
Ostatnio zmieniony pt 06 gru, 2013 16:23 przez Adrian, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
uniaczek
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 507
Rejestracja: sob 19 sty, 2013 17:25
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: uniaczek »

Tak należy rozumieć. Sama nie mogę uwierzyć w taki wynik, chociaż sama zgłaszałam ją do przebadania ( pod wpływem syna, któremu ogromnie zależało).
Na stronach angielskojęzycznych Wirgley informuje wręcz,że ich wyrób jest wolny od glutenu. Natomiast gdy dzwoniłam do producenta Wirgley w Polsce, powiedzieli,że nie korzystają ze składników od tych samych dostawców co w Stanach Zjednoczonych i dlatego nie mogą ocenić składu jako bezglutenowy, tym bardziej, że na rynku polskim nie badali swoich produktów.
Tym samym jestem pewna,że to poważny i odpowiedzialny producent - o czym zapewnia nas Małgorzata powyżej
P.S. Wreszcie dzieciaki będą mogły kupować gumę w pierwszym lepszym sklepie za rogiem !!!!
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Adrian »

uniaczek pisze:Tak należy rozumieć. Sama nie mogę uwierzyć w taki wynik, chociaż sama zgłaszałam ją do przebadania ( pod wpływem syna, któremu ogromnie zależało).
Na stronach angielskojęzycznych Wirgley informuje wręcz,że ich wyrób jest wolny od glutenu. Natomiast gdy dzwoniłam do producenta Wirgley w Polsce, powiedzieli,że nie korzystają ze składników od tych samych dostawców co w Stanach Zjednoczonych i dlatego nie mogą ocenić składu jako bezglutenowy, tym bardziej, że na rynku polskim nie badali swoich produktów.
Tym samym jestem pewna,że to poważny i odpowiedzialny producent - o czym zapewnia nas Małgorzata powyżej
P.S. Wreszcie dzieciaki będą mogły kupować gumę w pierwszym lepszym sklepie za rogiem !!!!
Ja też nieraz o to prosiłem, ale wreszcie się doczekaliśmy i możemy żuć gumy Orbit, w porównaniu do gum Xylitol firmy Miradent wychodzi dużo taniej. :)
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Post autor: Leeloo »

strasznie się cieszę z różowego Orbita :D
basik_11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt 13 lis, 2012 12:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Produkty do przebadania - propozycje

Post autor: basik_11 »

Mam prośbę, aby w kolejnej turze badań zbadac pieczywo chrupkie kukurydziane tej firmy: http://www.tovago.pl/pl/jytyjt
pieczywo jest dostepne m.in. w sieci sklepów polo-market (ja tam kupiłam), jest smaczne (nie jest to twarda deska) i w przystepnej cenie, ale w zakładzie powstają inne glutenowe pieczywa i oni sami na opakowaniu umieszczaja informację ze moze zawierac gluten.
Pozdrawiam
Amazonka9
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw 17 sty, 2013 23:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Produkty do przebadania - propozycje

Post autor: Amazonka9 »

Ja jem pieczywo chrupkie kukurydziano-ryżowe Chaber. To pieczywo ma znak bezglutenowy - trochę dziwny, bo wygląda dokładnie jak znak zakazu zatrzymywania się. Czerwona obręcz przekreślona 100% znak zakazu. Kiedyś oni przekraczali normę i znaku nie było. Wygląda na to, że uczciwa firma.
Ja to jem 2 lata i czuję się super. Jem to bo pieczywa Balviten nie trawię smakowo.
To pieczywo jest w2 opcjach:
100gr z dodatkiem cukru.
200gr bez dodatku cukru
Tego cukru jest niewiele, nawet mnie lepiej odpowiada to z cukem. Cena dobra, w Auchan to 1,91/op/, real 3,12/op, Marcpol 3,6 /op. Niemieckie to 9,8 zl/op. I jakościowo 3 klasy gorsze,bez porównania. Niemcy produkują to tez z dodatkiem pomidorów. To można kupić w Polsce, w Warszawie w hurtowni przy Wolskiej.
Co jeszcze jem ciekawego ?
To takie chrupki kukurydziane BORAMEX. Kręcone spiralki. Znaku bezglutenowego to niema. Rozmawiałem z producentem, powiedział uczciwie, że nie ma gwarancji na ziarno.
Bo w kukurydzy trafiają się ziarna innych zbóż. Zauważcie, że 20 ziaren glutenowych na MILION ziaren kukurydzy to brak znaku. Ale praktyka pokazuje, że te chrupki mi nie szkodzą. Cena paczki to 1,40 zl w Realu. 1 paczka to 270kal, dobra dawka energii. Są doskonałe do jedzenia z herbatą. Taka paczka to zakończenie każdego posiłku.
Nie wiem jak ale sie przestawiłem. Bezglutenowcem jestem dopiero 24 miesiące pomimo 63 lat życia.
Bylem w ciężkim stanie, bo choroba doprowadziła do tego,że nawet nie mogłem samodzielne wyjść z wanny - brak mięśni, utrata wagi.
Obecnie robię 8 pięter co dwa stopnie bez kłopotu. Dwa lata nie bylem i u lekarza, absolutnie na nic nie choruję, zero,zero przeziębień. Zero dolegliwości jelitowych. Co jem ? Żyje tylko serem żółtym GOŁDA z "mlekowity" + 200gr wędliny tygodniowo. ser paczkowany. Prawie bez jarzyn i owoców. Dlaczego tak - bez przymusu, bo nic innego mnie nie "kręci". Mogę, ale nie mam ochoty.
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Produkty do przebadania - propozycje

Post autor: Adrian »

Czy ktoś próbował inne smaki gum Orbit :?: Ja na razie trzymam się tylko tej zielonej :)
basiag
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 379
Rejestracja: śr 22 sty, 2014 18:59
Lokalizacja: Polkowice

Re: Produkty do przebadania - propozycje

Post autor: basiag »

Adrian pisze:Czy ktoś próbował inne smaki gum Orbit :?: Ja na razie trzymam się tylko tej zielonej :)
Podobno jeszcze można orbit for kids to te różowe ;)
.... żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi bo nie jesteś sam... Jak na deszczu łza cały ten świat nie znaczy nic a nic... Chwila, która trwa może być najlepszą z Twoich chwil...
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Produkty do przebadania - propozycje

Post autor: Adrian »

A te niebieskie Orbit lub white :?:
agatek1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn 05 sty, 2015 21:37

Re: Produkty do przebadania - propozycje

Post autor: agatek1 »

Fajnie by było, gdyby frytki z Mcdonalds były przebadane :)
Awatar użytkownika
xymi
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 263
Rejestracja: ndz 11 sty, 2015 22:35
Lokalizacja: Cieszyn/Katowice

Re: Produkty do przebadania - propozycje

Post autor: xymi »

Moje propozycje:

MMS, merci,

koncentrat pomidorowy pudliszki,

herbata czarna LIPTON w saszetkach

mrożonki warzywne LIDL lub BIEDRONKA

przyprawy firmy SANVEE
Awatar użytkownika
kasiqqq
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 102
Rejestracja: czw 06 wrz, 2012 16:07
Lokalizacja: Rabka

Re: Produkty do przebadania - propozycje

Post autor: kasiqqq »

Proponuje przebadać:
- majonez kielecki,
- wędliny i kiełbaski Henryk Kania dostępne w biedronce (w składzie większości nie ma glutenu),
- pieczywo chrupkie kukurydziano – ryżowe Chaber,
- kupiec kasza jaglana,
- kupiec kasza gryczana,
Obrazek
ODPOWIEDZ