BADANIA PRODUKTÓW - akcja konsumencka Stowarzyszenia

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kasinka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 288
Rejestracja: wt 21 sie, 2007 22:36
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: Kasinka »

Ha, dobre pytanie...
Aczkolwiek z treści oświadczenia jak dla mnie nie wynika żeby mieli się zbytnio przejąć, a szkoda..
Mam nadzieję że w tej sprawie dzieje się dużo w dobrym kierunku - bądź co bądź jako zjadacze chleba bg nie mamy zbyt dużego wyboru produktów na rynku... :(
Obrazek
Awatar użytkownika
mamadwójki
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 356
Rejestracja: śr 14 cze, 2006 15:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mamadwójki »

:) zgadzam się z Tobą.... ale Magdalena wyraźnie napisała że zostało to zgłoszone do odpowiednich instytucji, dlatego się doptytuję.... a co do podejścia Glutenexu to już kiedyś je określiłam jako conajmniej niefrasobliwe....
Asia
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Wracamy do tematu Glutenexu i wyników badań maki kukurydzianej.

W przyszłym tygodniu już będziemy wiedzieć więcej, mamy informację o tym, że pismo od inspekcji jest w drodze. W firmie zostały przeprowadzone kontrole i pobrano próbki produktów do badań. Glutenex przysłał nam też kilkanaście swoich badań różnych innych produktów, które są ok.

O wszystkim napiszemy, w szczególności o tym czy mąka i produkty z niej wytworzone zostały całkowicie wycofane z rynku i jakie kroki zaradcze zostały podjęte, aby takie sytuacje się nie zdarzały.
Obrazek
Awatar użytkownika
mamadwójki
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 356
Rejestracja: śr 14 cze, 2006 15:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mamadwójki »

czekam z niecierpliwością na te informacje!
Asia
Awatar użytkownika
GUTEK
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 276
Rejestracja: ndz 24 wrz, 2006 17:12
Lokalizacja: SIERADZ

Post autor: GUTEK »

Jestem ciekawa czy w tych próbkach o których pisze Małgorzata są też chrupki kukurydziane, czekoladowe. Może dobrze by było zarówno dla konsumentów jak i dla firmy Glutenex aby ujawnić wyniki badań tych produktów.
Na diecie od 15.03.2011
sia
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 59
Rejestracja: śr 08 lut, 2012 11:00
Lokalizacja: Wawa

Post autor: sia »

Po wybuchu "afery" telefonicznie prosiłam glutenex o wyniki badań kilku produktów - podałam numery partii produkcyjnych i miałam otrzymać dokumenty. W odpowiedzi otrzymałam jednak mailem jedynie informację, że interesujące mnie wyroby "są bezglutenowe". Gdyby nie było to tragiczne - nie oznaczało tego, co dało się z tej informacji wywnioskować, czyli nie mamy pojęcia, nikt tego nie bada i opisuje jako Bezglutenowe wszystko jak leci, lub wiemy, ale i tak robimy swoje, być może odpowiedź technologa wywołałaby u mnie śmiech...
Mi w tej chwili jest obojętne, co oni napiszą i opublikują. Objawy u mojego dziecka były ewidentne. Nie zaryzykuję. Obejdę się bez szampana ;)
pozdrawiam, Magda
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

sia pisze:Gdyby nie było to tragiczne
No właśnie. Ja odnoszę wrażenie, że Glutenex uważa, że jego klienci są tak głupi, jak on jest mądry.
Jak przeczytałam w ich wyjaśnieniu, że piach (oby nie szkło!), który miałam w ich mące gryczanej, to "zbyt grubo zmielona kasza", to nie wiedziałam, czy mam się śmiać, czy płakać... Nie wiem, jakim trzeba być idiotą, żeby nie odróżnić ziemi od kawałków kaszy, i jak trzeba być bezczelnym, żeby coś takiego sugerować.
Jakby nawet się poprawili, przedstawili wszystkie badania i certyfikaty - to ja i tak nie zamierzam wspierać firmy, która traktuje swoich klientów jak debili. U mnie są skreśleni.
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
Awatar użytkownika
mamadwójki
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 356
Rejestracja: śr 14 cze, 2006 15:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mamadwójki »

Małgorzata pisze:Wracamy do tematu Glutenexu i wyników badań maki kukurydzianej.

W przyszłym tygodniu już będziemy wiedzieć więcej, mamy informację o tym, że pismo od inspekcji jest w drodze. W firmie zostały przeprowadzone kontrole i pobrano próbki produktów do badań. Glutenex przysłał nam też kilkanaście swoich badań różnych innych produktów, które są ok.

O wszystkim napiszemy, w szczególności o tym czy mąka i produkty z niej wytworzone zostały całkowicie wycofane z rynku i jakie kroki zaradcze zostały podjęte, aby takie sytuacje się nie zdarzały.
codziennie zaglądam z niecierpliwością, bo generalnie Glutenex też u mnie skreslony za swoje podejście do klientów ale jestem BARDZO ciekawa co wykazały badania Inspekcji
Asia
Awatar użytkownika
dorciap1975
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 164
Rejestracja: sob 20 mar, 2010 14:52
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: dorciap1975 »

cieszę się że robione są badania bo to daje nam wiarę że te produkty moga byc dla nas ok,mimo zapewnien na opakowaniach,choc to różnie z tym bywa.
chciałam zapytać o jedną sprawę,pisze się przepisy ,a czemu nie umieszcz się producenta np,śmietana 24% krasnytsaw,np,galaretka....czekolada Goplana,żelatyna....czy nie łatwiej byłoby wykonać przepis i łatwiej kupić,jak ktoś pisze to i wykonuje i kupuje produkty to czy mozn zamieszczać nazwę?pytam,bo mam problem,nie mogę znaleść produktu i nie robię potrawy a syn smuci się a chciałam dobrze.Więc prosiłabym o to bardzo.
Syn Mateusz na diecie od lutego 2010
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Obrazek
Awatar użytkownika
nula
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 164
Rejestracja: pn 23 paź, 2006 21:00
Lokalizacja: Jazgarzewszczyzna

Post autor: nula »

dorciap1975 Trudno się czyta takie jedno długie zdanie. Mam nadzieję, że zrozumiałam o co ci chodzi :)
Nie da sie w przepisach umieszczać nazw firm typu śmietana Piątnica bo firmy ciągle zmieniają składy i można się naciąć. Trzeba niestety czytać etykiety. Również fakt, że coś w naszych badaniach wyszło OK nie daje niestety gwarancji, że ciągle będzie OK.
Obrazek
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

To był temat zupełnie off topic, proszę kontynuować nie tutaj.

Przypominam wszystkim zainteresowanym, że na stronie głównej zamieściliśmy oświadczenie firmy Glutenex odnośnie badań i zawartości glutenu w mące kukurydzianej.
Obrazek
Awatar użytkownika
nula
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 164
Rejestracja: pn 23 paź, 2006 21:00
Lokalizacja: Jazgarzewszczyzna

Post autor: nula »

O przepraszam, w ostatnim zdaniu było na temat badań :)
Obrazek
Awatar użytkownika
mamadwójki
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 356
Rejestracja: śr 14 cze, 2006 15:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mamadwójki »

z uwagą to oświadczenie przeczytałam i dodane załaczniki, zastanawiam się czy to dlatego w zeszłym tygodniu w megasamie na moim osiedlu znikneły chlebki z Glutenexu i pojawiły się innej firmy? Czy oni z tej mąki robili jakieś produkty? Czy tylko sprzedawali ją jako mąkę kukurydzianą?

Chcę wierzyć, że oczy im się pootwierały i dlatego pokupowali te sprzęty i sami będą badać, sprawdzać czystość swoich produktów.... mąż wczoraj przejeżdżał obok Glutenexu ale nie odważył się nic tam kupić.

A jakie są Wasze zdania na temat zaistniałego stanu rzeczy?
Asia
sia
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 59
Rejestracja: śr 08 lut, 2012 11:00
Lokalizacja: Wawa

Post autor: sia »

Ja jestem załamana postępowaniem inspekcji. Pobrali próbki z bieżącej partii mąki... Nic nie jest napisane o próbkach innych wyrobów, szczególnie zawierających trefną mąkę, a sam producent wspominał, że dostawcę zmienili już w ubiegłym roku, że wycofują wyroby zawierające mąkę.
Zostajemy ze Stowarzyszeniem jako jedyną policją, mnóstwem dziwnych znaczków kłosa z jakichś dziwnych względów funkcjonujących na rynku mimo stowarzyszeniowego patentu i kupą ludzi i instytucji cierpiących na jakąś niedomogę - intelektualną albo finansową. Pozostaje mi wierzyć, że moja córcia w miarę szybko wyleczy się z glutenowej alergii. Celiakom współczuję, bo lepiej, jak widać, z pewnością nie będzie.
pozdrawiam, Magda
ODPOWIEDZ