Apel do rodziców dzieci z celiakią w Dniu Dziecka 2024

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8161
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Apel do rodziców dzieci z celiakią w Dniu Dziecka 2024

Post autor: Leeloo »

Dzieci z celiakią są dla nas szczególnie ważne. To dzięki nim powstało Stowarzyszenie. Dlatego od początku jednym z priorytetów Stowarzyszenia jest zapewnienie im jak najlepszego bezglutenowego życia, znoszenie barier i nierówności, jakich doświadczają w związku z dietą. Podejmujemy się tego na wielu polach, o czym można przeczytać nie tylko na kartach naszych drukowanych materiałów, ale także na stronie internetowej. A teraz zwracamy się z ważnym apelem do wszystkich rodziców.

Aby móc jeszcze skuteczniej działać i wprowadzać zmiany systemowe, potrzebujemy Drodzy Rodzice zebrać od Was jak najwięcej informacji związanych z funkcjonowaniem Waszych dzieci na diecie w żłobkach, przedszkolach i szkołach. W tym celu przygotowałyśmy dla Was ankietę dotyczącą zapewnienia diety bezglutenowej w placówkach, do których uczęszczają Wasze dzieci. Chcemy dokładnie zbadać problem braku posiłków bezglutenowych, aby móc go przedstawić w Sejmie RP, w Ministerstwie Zdrowia, Ministerstwie Edukacji i w innych ważnych instytucjach oraz w mediach.

Nasze badanie ankietowe miało swój debiut podczas konferencji z okazji 19. Międzynarodowego Dnia Celiakii w Warszawie. Wszystkim z Was, którzy ją już wypełnili, serdecznie dziękujemy!

Teraz prosimy o to wszystkich pozostałych rodziców. Ankieta jest anonimowa, a jej wypełnienie nie zajmie Wam wiele czasu. Zresztą – który rodzic nie poświęci chwili, by w perspektywie realnie pomóc swojemu dziecku…

Zgromadzone dane podsumujemy w raporcie, który Wam przedstawimy. A przede wszystkim zaprezentujemy go decydentom wraz z propozycjami zmian, które są niezbędne, by naszym dzieciom żyło się lepiej.

Tu znajduje się link do ankiety: https://celiakia.pl/apel-do-rodzico-dzi ... ecka-2024/

W tym wyjątkowym momencie, jakim jest Dzień Dziecka, prosimy Was, Drodzy Rodzice, o wniesienie własnego wkładu w zmiany na lepsze. Prosimy, wypełnijcie naszą ankietę. Potrzebujemy Waszego głosu!
ODPOWIEDZ