Petycja do ściągnięcia

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Petycja do ściągnięcia

Post autor: Agniesia »

W jednym załączniku znajdziecie petycję, w drugim tabelkę.
Pamiętajcie, żeby każda strona tej tabelki zawierała nagłówek - żeby było wiadomo co to za petycja. Nagłówek jest widoczny na podglądzie :D
To ważne, bo potem mogą podpisy bez nagłówka odrzucić.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony śr 24 sty, 2007 09:33 przez Agniesia, łącznie zmieniany 3 razy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Nastka »

Dzięki :)
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Wydaje mi się, że tabelka powinna być dołączona do petycji (jako osobny dokument) do ściągnięcia. Potem każdy może ją sobie powielać, chodzi o to, żeby wszyscy mieli takie same! Wtedy będzie to wyglądać profesjonalnie i poważnie... I ważne, żeby nikt nie zapomniał: oprócz imienia i nazwiska musi być adres, nr dowodu lub pesel...
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

Proszę na razie wstrzymajcie się z robieniem list.
W pełni się zgadzam z kabran, że wszystkie listy powinny wyglądać jednakowo. Najlepiej tak, jak ta na "Międzynarodowych dniach..."
Ostatnio zmieniony sob 17 cze, 2006 14:09 przez Agniesia, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

a czy jest jakiś termin w którym trzea sie zmieścić - a może jest jakaś wymagana liczba podpisów? Czekam na ostateczną wersję petycji i listy i do dzieła.

[ Dodano: Nie 18 Cze, 2006 10:34 ]
dodam że już podpisałam się na liście na dniach celiakii jako 3-cia hehe ale chcę by wszyscy moi znajomi sie podpisali :)
Awatar użytkownika
Ana
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 176
Rejestracja: czw 18 maja, 2006 14:25
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Post autor: Ana »

W takim razie ja też czekam na ostateczną wersję petycji - podziałam wśród znajomych i rodziny i na pewno się wpiszą
Jest miłość wariatka egoistka gapa
Awatar użytkownika
tyqua
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 13:24
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: tyqua »

Pozwoliłam sobie zrobić tabelkę na 45 podpisów (i przy okazji jeszcze drobna korekta tekstu - zboczenie zawodowe :D). Nie za bardzo tylko wiem, co ma być w nagłówku do tabelki :?: I czy tak owa tabelka ma wyglądać?
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Tyqua, świetnie! :D
No a ja bym napisała tak:
"Petycja do Ministra Zdrowia w sprawie wpisania celiakii na listę chorób przewlekłych,
wprowadzenia refundacji żywności bezglutenowej zgodnie z normami Unii Europejskiej,
uregulowania i ujednolicenia sytuacji prawnej osób chorych na celiakię i pozostających na diecie bezglutenowej, oraz stworzenia programu edukacyjnego dla środowiska medycznego i całego społeczeństwa."
Ale nie wiem, czy tabelki nie warto zrobić wpoprzek strony (odwrócić o 90 stopni), wtedy byłoby więcej miejsca na wpisywanie dłuższych danych. To takie luźne propozycje... :D
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ana
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 176
Rejestracja: czw 18 maja, 2006 14:25
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Post autor: Ana »

Nieśmiało wtrącam swoje 3 grosze i proponuję wersję petycji "upiększoną" :D
Moze się spodoba - sprawdzcie sami

[ Dodano: Wto 20 Cze, 2006 08:30 ]
I wersja tabelki
Jest miłość wariatka egoistka gapa
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Ładnie, ładnie... Widzę, że nie tylko ja lubię zabawy formatowaniem :D
Mnie się podoba pomysł z użyciem logo, tylko pytanie czy występujemy wszyscy jako www.celiakia.pl czy jako Fundacja, czy jeszcze inaczej, jako pospolite ruszenie (i wtedy wszystkie chwyty dozwolone :wink: ). Kwestia jest do przemyślenia i przedyskutowania. Ale baaardzo ładnie :D
vixi pisze:a czy jest jakiś termin w którym trzea sie zmieścić - a może jest jakaś wymagana liczba podpisów?
No tak... Terminu żadnego jeszcze chyba nie ma, myślę że mamy sporo czasu. A co do wymaganej ilości podpisów - im więcej tym lepiej. Wydaje mi się, że niezbędne minimum (ogółem licząc) to kilkanaście tysięcy. Przeliczając na jednego aktywnego Forumowicza, wychodzi całkiem sporo. Nie wystarczy zrobić rundki po znajomych, trzeba angażować i wciągać do akcji kogo się da. Są szkoły, uczelnie, zakłady pracy.... Inwencja i to wszystko.
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

a ile podpisów już mamy? Ze swojej strony mogę powiedzieć że postaram się zebrać jak najwięcej jak tylko podacie która wersja jest ostateczna - mam duże możliwości i wielu znajomych którzy też mogą dla mnie zbierać podpisy. Proponuję wszystkim by zaangażowali np. rodzinę która pozbiera podpisy nawet w zakładach pracy w których użędują. wśród znajomych. Dzieci celiaczkowe mogą zbierać podpisy w szkole od nauczycieli i dzieci (bo dzieci chyba też mogą prawda?). I tym sposobem uda nam się na pewno.
Awatar użytkownika
asiar
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 394
Rejestracja: ndz 22 sty, 2006 11:08
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: asiar »

Dzieci na pewno nie mogą podpisywać, ale zbierać....
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Dzieci podpisywać nie mogą, bo potrzebny jest numer dowodu albo pesel, czyli trzeba być pełnoletnim. Ale zbierać podpisy to chyba jak najbardziej.
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

tyle że na dniach celiakii widziałam jak kilka nastolatek się podpisywało - więc wnioskowałam z tego że mogą - przecież w końcu też są chore. No ale może rzeczywiście nie mogą proszę o potwierdzenie przez kogoś tej wiadomości i jeśli nie mogą to zwróćcie uwagę na podpisy z dnia celiakii.
Awatar użytkownika
asiar
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 394
Rejestracja: ndz 22 sty, 2006 11:08
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: asiar »

No więc jeszcze raz piszę - dzieci podpisywać nie mogą i z tym zbieraniem w szkole też może być różnie
ODPOWIEDZ