Komunia bezglutenowa - jest opłatek!!!!!!!!

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Fredzia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pn 04 maja, 2009 13:23
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Fredzia »

Komunię niskoglutenową można przyjąć również w Bełchatowie, parafia pw. Najświętszej Marii Panny Matki Kościoła i św. Bearbary, na os. Dolnośląskim. Jeśli ktoś tam trafi, proszę się jednak uzbroić w cierpliwość, iść przed mszą, wszystko spokojnie wytłumaczyć, bo mam wrażenie, że księża jeszcze mało znają temat. Najwięcej w temacie orientuje się kościelny :) Ja już kilka razy przyjmowałam, w końcu to moja rodzinna parafia i od święta mogą mieć trochę zamieszania ze specyficzną parafianką ;)
krystna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 448
Rejestracja: sob 09 kwie, 2005 14:45
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: krystna »

Komunię nisko glutenową można przyjąć w Nakle nad Notecią w parafii p.w. św. Wawrzyńca.
Przed mszą należy powiadomić księdza.
Obrazek

Gazeta Internetowa "Małpia Gazeta" - Serwujemy bardzo dobre wiadomości!
Danuta Wojciechowska
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: śr 14 paź, 2009 21:55
Lokalizacja: Dęblin

Komunia bezglutenowa

Post autor: Danuta Wojciechowska »

Komunię niskoglutenową można od dziś przyjąć w Parafii Wojskowej Matki Bozej Loretańskiej w Dęblinie.Przed mszą należy zgłosić kapłanowi.
Anqula
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 75
Rejestracja: pt 07 lis, 2008 10:55
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Warszawa

Post autor: Anqula »

A ja mam takie pytanie, czy tylko w Opocznie wypiekane są niskoglutenowe komunikanty? Bo dzisiaj kolejny raz byłam u mojego ks. Proboszcza i oznajmił mi, że zakupił (nareszcie!!) takie opłatki w Kozach (jestem z Bielska-Białej).
Pytam się bo słabo wierze mojemu księdzu, walcze z nim o te komunikanty od momentu wprowadzenia ich na rynek i nie wiem czy powiedział mi tak na odczepne, czy rzeczywiście gdzieś jeszcze są takie opłatki wypiekane. Z góry dziękuje za odpowiedź:)
dieta od 14 października 2008r.
Accipiter
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: wt 15 mar, 2005 15:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Accipiter »

Komunikanty z certyfikatami kościelnymi i lekarskimi są w Polsce wypiekane na razie tylko w Opocznie. Jeśli Twój proboszcz kupił te z Opoczna, to będą w opakowaniu ze znakami firmowymi opoczyńskiej piekarni, zawsze możesz poprosić żeby Ci pokazał pudełeczko, pod jakimkolwiek pretekstem, nie musisz mu mówić, że mu nie dowierzasz ;)

Kupić je w innym miejscu niż Opoczno mógł, ponieważ są one dystrybuowane przez sklepy z dewocjonaliami w całej Polsce, nie trzeba ich zamawiać bezpośrednio w piekarni. Więc teoretycznie może być tak, że sklep w Kozach zakupił komunikanty od piekarni, a Twój proboszcz - w sklepie. Możesz też zadzwonić do sklepu z dewocjonaliami w Kozach i zapytać, czu mają w sprzedaży komunikanty niskoglutenowe z opoczyńskiej piekarni. Możesz też zadzwonić do piekarni i zapytać, czy mieli zamówienie ze sklepu w Kozach...

Ale najpewniejsze wydaje mi się obejrzenie pudełka. Może pod pretekstem, że chcesz sprawdzić czy jest na nim adres producenta, bo chcesz do nich napisać podziękowanie, albo coś?
Awatar użytkownika
Karolcia6
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 304
Rejestracja: pt 16 maja, 2008 08:38
Lokalizacja: Skórcz

Post autor: Karolcia6 »

Mój Ksiądz Proboszcz za pierwszym razem zamawiał komunikanty prosto od producenta, jak był na kolędzie mówił, że są one już w sklepiku przy katedrze w Pelplinie (ja mieszkam w Skórczu). Tak jak pisze Accipiter są one rozprowadzane w takich sklepikach i księża nie muszą już ich specjalnie zamawiać, podobno wychodzi taniej jak się kupi ze sklepu. ;)
Obrazek
Anqula
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 75
Rejestracja: pt 07 lis, 2008 10:55
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Warszawa

Post autor: Anqula »

Wybiorę się na plebanie w takim razie żeby to dokładnie sprawdzić . Dziękuje za informacje:)
dieta od 14 października 2008r.
hyska27
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 14:57
Lokalizacja: bydgoszcz

Post autor: hyska27 »

W ostatnią niedzielę dostałam w prezencie od Księdza opakowanie hostii(50)sztuk,które kupił w sklepiku Caritasu-to info dla wszystkich z Bydgoszczy.Stwierdził,że najwygodniej bedzie jak to opakowanie będę miała ja bo w kazdej chwili mogę skorzystać z Komunii w jakim chcę Kosciele.Spróbuję.Na razie czułam sie jak przy pierwszej Komunii(bo to pierwsza "bezpieczna"od 11 lat).Pozdrawiam :)
ola_wet
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 70
Rejestracja: wt 15 sty, 2008 19:13
Lokalizacja: Zabrze/Wrocław

Post autor: ola_wet »

Nie wiem w którym miejscu to napisać, ale może tu będzie dobrze:)
Jeśli ktoś jest z Zabrza i okolic i chciałby przyjąc komunię bezglutenową to może przyjśc do Kościoła Niepokalanego Serca NMP (ul.Franciszkańska) w zabrzu i po mszy przyjąć komunię w zakrystii.
Radosnych i Rodzinnych Świąt Wielkanocnych!!
ROZPAW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt 04 maja, 2010 23:58
Lokalizacja: WIELUŃ

Post autor: ROZPAW »

Mieszkam w małej miejscowości w Wieluniu. Nie mogę przjmować Komuni,jest problem z zamowieniem ich. Księża odmawiają z powodu niemozliwości wykorzystania takiej jlości (100)ważność1 miesiąc.




PAWEŁ
Madzia295
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 73
Rejestracja: ndz 10 sty, 2010 12:55
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: Madzia295 »

Hostie niskoglutenowe mają rok ważności. Przynajmniej te, które mam. I są też pakowane w opakowaniu 30 szt. Są to hostie z piekarni z Kóz k/Bielska-Białej. Mają też pozwolenie podobnie jak te z Opoczna. Pytałam i jest pozwolenie na nie Bp-a Rakoczego Ordynariusza diecezji Bielsko-Żywieckiej oraz są badane na poziom glutenu. Poniżej wklejam odpowiedź na maila, który pisał do nich mój mąż:

"Dzień Dobry, :> :>
Dziękujemy za zainteresowanie i przesłane zapytanie.
Reprezentuję Firmę z ponad czterdziestoletnią tradycją w wypieku Pieczywa Liturgicznego.
Oczywiście, nasza Firma posiada stosowne zezwolenie na wypiek Komunikantów i Hostii niskoglutenowych, wydane przez Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Tadeusza Rakoczego, Ordynariusza Diecezji Bielsko-Żywieckiej.
Dysponujemy również ekspertyzą specjalistycznego Laboratorium o zgodności naszych produktów z zaleceniami medycznymi diety bezglutenowej.
Co więcej, spełniamy rygorystyczne wymagania europejskiego systemu HACCP (bezpieczeństwa żywności)
Odpowiednie dokumenty są w każdej chwili do wglądu dla uprawnionych Instytucji.

Tak więc informacje o wyłączności na produkcję Hostii niskoglutenowych "tylko jednej piekarni w Polsce" są co najmniej nieaktualne.

Z pozdrowieniami
Szczęść Boże !

Mateusz Cieślik
OPLATKI.PL"

Także myślę że dobrze by było zasugerować hurtowni, w której się ksiądz zaopatruje aby je sprowadzili stamtąd, bądź spróbuj sam napisać do piekarni z Kóz i zapytać jak ksiądz z Twojej parafii mógłby je zdobyć w Twojej okolicy.
Poniżej link do strony piekarni i ich adres mailowy:
www.oplatki.pl
sklep@oplatki.pl
Fakt, że czekaliśmy na nie miesiąc, ale jak napisali każda partia jest badana w Warszawie i trwa to 30 dni, więc jak nie mają na magazynie to trzeba czekać, ale warto.
Pozdrawiam :>
Anna Mama Szymona
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 187
Rejestracja: pt 13 lis, 2009 12:19
Lokalizacja: łódź

Post autor: Anna Mama Szymona »

22-05-2011roku moje dziecko idzie do komunii w Łodzi martwię się ponieważ oprócz diety bezglutenowej nie może skrobi pszennej a z takiej są chyba wypiekane komunikanty.To jeszcze prawie rok a ten problem już mi spędza sen z powiek.
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

A wino nie wchodzi w grę?...
Anna Mama Szymona
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 187
Rejestracja: pt 13 lis, 2009 12:19
Lokalizacja: łódź

Post autor: Anna Mama Szymona »

Zapytam we wrześniu Panią od religii :)
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Wino ma takie samo znaczenie jak hostia - komunię św. przyjmuje się pod postacią hostii LUB pod postacią wina.
ODPOWIEDZ