Zapalenie stawów- pomocy w doborze leku.

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Anja
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 287
Rejestracja: czw 17 kwie, 2014 12:45
Lokalizacja: Szczecin

Zapalenie stawów- pomocy w doborze leku.

Post autor: Anja »

Witam, mam stwierdzone zapalenie stawu. Lekarz rodzinny celiakii wie niewiele. Już drugi antybiotyk odstawiłam w trakcie, bo skutki uboczne powalały ( dosłownie z nóg). Puki brałam, było oki, ale teraz ból powraca. Jak mam 3 raz iść i znowu przechodzić katusze. Może ktoś z Was brał jakiś skuteczny środek na stan zapalny stawów?
wieczorynka.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: śr 07 paź, 2015 13:30

Re: Zapalenie stawów- pomocy w doborze leku.

Post autor: wieczorynka. »

Musisz iść do reumatologa nie ogólnego . Byly jakieś badania dokladniejsze z czego to wynika.
Awatar użytkownika
Anja
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 287
Rejestracja: czw 17 kwie, 2014 12:45
Lokalizacja: Szczecin

Re: Zapalenie stawów- pomocy w doborze leku.

Post autor: Anja »

Mam wizytę w piątek. Ale chodziło mi o pomoc doraźną. Udało się nam z lekarzem dobrać lek nimesil. Tymczasowo zmniejsza ból i skutków ubocznych nie widać. Zobaczymy na jakiego lekarza trafię :(
wieczorynka.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: śr 07 paź, 2015 13:30

Re: Zapalenie stawów- pomocy w doborze leku.

Post autor: wieczorynka. »

mimesil to taki lek nie na dłużej. A zapalenie stawów masz spotwierdzone badaniami?
wieczorynka.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: śr 07 paź, 2015 13:30

Re: Zapalenie stawów- pomocy w doborze leku.

Post autor: wieczorynka. »

Napisz jutro po wizycie. Pisałam już z tobą w jakimś wątku chyba :) mnie przez dwa lata bolały stawy i kości po przejściu na dietę bg. Miałam niedobór witaminy D3 ale na jakiś tam pierwiastek. Badanie ogólne na D3 wyszło dobre . Potem uzupełniałam, brałam vigantoletten i inne leki przeciwbólowe. Coś było nie tak bo wypłukiwało mi dużo wapnia w dobowej zbiórce moczu. Nie było konkretnej przyczyny. Przeszło. Ale zawsze zimą biorę vitrum osteo.
Awatar użytkownika
Anja
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 287
Rejestracja: czw 17 kwie, 2014 12:45
Lokalizacja: Szczecin

Re: Zapalenie stawów- pomocy w doborze leku.

Post autor: Anja »

Byłam na wizycie i niestety nadal żaden z dotychczas leczących mnie lekarzy, nie wzbudził mojego zaufania. Na wejściu doktor zaczął się usilnie dopytywać kto i w jaki sposób zdiagnozował celiakię! Następnie zostałam zapewniona, że wszystkie leki są bezglutenowe, a ja na 100 % się mylę.
Zbadał mi obolały łokieć i ramię, a potem pozostałe stawy. Diagnoza łokieć tenisisty, a pozostałe stawy bolą, bo pewnie jestem osteopatą? Chyba dobrze pamiętam. Na koniec dostałam zabiegi laserowe 20 sztuk. Dopytywałam się , czy może to być niedobór jakiś witamin itp. Na to usłyszałam, że jak zaczęłam się leczyć, to wszystkie objawy ustępują. Lekarzem nie jestem, ale ... Witaminy już zakupiłam.
ODPOWIEDZ