Pomocy

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Kubauba91
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw 26 lis, 2015 21:18

Pomocy

Post autor: Kubauba91 »

Mam nastepujace pytanie do wszystkich uzytkownikow. Jestem tu nowy i mam problem od roku z ktorym nie umiem sobie poradzic a mianowicie niestrawnosc, bezsennosc i wielomocz. Mam wrazenie ze zoladek nie trawi, czasami moge nie spac przez 3 noce i sikac co 15 minut. Z wynikow krwi mialem robione juz chyba wszystko mozliwe. W normie mam zelazo i czerwone krwinki, natomiast caly czas mam wapn calkowity za wysoki, za maly poziom witaminy d i wysoki poziom albumin. Widze ze jest jakies polaczenie z jedzeniem natomiast nie wiem czy to uczulenie na gluten. Mam wrazenie jakby mi cos czesto zalegalo w zoladku, czesto sie wyprozniam po 3 razy dziennie. Pogarsza sie po rzeczach takich jak np mieso mielone czy tez ciastka.Mialem przeciwciala i sa w normie. Czy ktos z was mial podobnie? Czy to moze byc celiakia? Czy mozna miec celiakie bez wynikow z krwi na to wskazujacych? Dziekuje wszystkim za odpowiedz.
Awatar użytkownika
Anja
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 287
Rejestracja: czw 17 kwie, 2014 12:45
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pomocy

Post autor: Anja »

Istnieje szereg nietolerancji pokarmowych. Polecam dobrego alergologa. Alergia chyba jest bardziej prawdopobobna.
Awatar użytkownika
salsamichal
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 352
Rejestracja: śr 04 cze, 2014 17:17
Lokalizacja: Kraków

Re: Pomocy

Post autor: salsamichal »

Ja miałem pronlem od 2007 diagnoza że mam celiakie postawiona w 2014 :-( 7 lat udreki setek zjedzonych stoperanow tabletek na zjd itp krew zawsze wychodziła ok kolonoskopia ok dopiero gastrokopia potwierdziła celiakie totalny szok 26 lat i nietolerancja glutenu bylo ciężko zmienić nawyki żywieniowe ale zacząłem restrykcyjna diete i jest poprawa poszukaj dobrego gastrologa zrob badania bardziej inwazyjne i moze ktos wpadnie jaki jest problem z Twoim zdrowiem powodzenia
vita mancipio nulli datur, omnibus usu
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8161
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Pomocy

Post autor: Leeloo »

Masz jakieś choroby w rodzinie?

Jak z poziomem cukru?? Badanie moczu, kału?

Przeciwciała mogą być ujemne, a człowiek może mieć celiakię. Zapraszam na stronę celiakia.pl, tam masz wszystko o diagnostyce tej choroby.

Skoro odczuwasz dodatkowo takie sensacje na żołądku, bylabym skłonna poddać się gastroskopii, oczywiście przy okazji z biopsją dwunastnicy w kierunku celiakii bądź innych schorzeń.

Suplementujesz wit D i wapń? Jak fosfor i białko całkowite we krwi?
Podaj wyniki tego wapnia z normami.
Densytometrii pewnie nie miales.

Jak wygląda Twoja dieta? Ile i co pijesz?

Alergie i nietolerancje pokarmowe to rzecz zawsze warta do zbadania, zawsze.
ODPOWIEDZ