ŻELAZO - preparaty

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
KLAW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pn 18 lut, 2013 07:53
Lokalizacja: Gdańsk

ŻELAZO - preparaty

Post autor: KLAW »

Witam,
Lekarz przepisał mojemu synowi Ferrum Lek. Przeczytałam skład tego syropu i nie jestem pewna czy mogę mu go podać. Napisałam też firmy Sandoz producenta, pytała o substancje, które wzgudzały moją wątpliwość i otrzymałam następującą odpowiedź (wg mnie w ogóle nie odpowiedzieli na moje pytanie):
W odpowiedzi na Pani pytanie uprzejmie informuję, że:
1. Sorbitol pełni rolę substancji słodzącej
2. Parahydroksybenzoesan propylu pełni rolę substancji konserwującej
3. Etanol pełni rolę rozpuszczalnika. Na chwilę obecną, bez konsultacji z centralą firmy, nie mogę odpowiedzieć z jakiej rośliny otrzymywany jest alkohol.
4. Esencja śmietankowa otrzymywana jest w sposób syntetyczny, nie zawiera żadnego składnika pochodzącego z mleka.


Czy ktoś może brał ten lek w syropie i może powiedzieć czy wywoływał jakieś skutki związane z celiakią?
Justyna1982
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 520
Rejestracja: śr 20 paź, 2010 16:47
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: ŻELAZO - preparaty

Post autor: Justyna1982 »

Syn bardzo dawno temu brał ferrum. Dostał go jako noworodek. Nic się nie działo. Brał go krótko bo szybko nam żelazo wróciło do normy. Ferrum z tego co mi pediatra mówiła jest bezpieczne też dla ząbków bo ich nie psuje.
Dwa bezglutki - mama i syn :) Kocham Cię Tymeczku. Dziękuję za każdy dzień bycia razem.
Anqula
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 75
Rejestracja: pt 07 lis, 2008 10:55
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Warszawa

Re: ŻELAZO - preparaty

Post autor: Anqula »

Może się komuś przyda, zamieszczam więc odpowiedź na mojego mejla w sprawie leku Ferrum.

Szanowna Pani
Uprzejmie informuję, że w lekach FERRUM LEK, 100 mg, tabletki do rozgryzania i żucia i FERRUM LEK, 50 mg/5 ml, syrop - nie ma glutenu.
Z poważaniem
Magdalena Solarska, PhD
Lek S.A. spółka grupy Sandoz
GX, MEDICAL AFFAIRS
Drug Safety Manager
dieta od 14 października 2008r.
ODPOWIEDZ