Czy ktoś miał podobne objawy?

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Niebiański
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt 26 maja, 2023 12:41

Czy ktoś miał podobne objawy?

Post autor: Niebiański »

Witam,
mój chłopak choruje na celiakie. Od momentu kiedy się spotykamy nie miał z tym problemu tak samo ja (staram się mu pomóc i wspierać emocjonalnie). Chodził do lekarza, diagnozował się, wykazywał chęci do tego aby pomóż sobie. Lekarz podjął decyzję o antybiotykoterapii oraz dodatkowych badaniach. Było wszystko dobrze, czuł się wyśmienicie. Był pełen życia, radości, czuł chęci do życia. Aż do momentu naszego wyjazdu. Wybraliśmy się do restauracji, wiedząc że może wystąpić ryzyko śladowej ilości glutenu w posiłku. Po tym incydencie mija już kilka dobrych tygodni. Zmienił się diametralnie. Jest strasznie zamyślony, rozkojarzony. Nie wykazuje chęci do jakiegokolwiek działania i pomocy samemu sobie. Dawniej był otwarty na rozmowy ze swoimi bliskimi ale od kilku tygodni również oni skarżą się na to że unika z nimi kontaktu. Podczas rozmowy z nim, powiedział że nie ma już ochoty chodzić po lekarzach, nic mu nie pomogą, że musi sam sobie pomóc. Nie chce słyszeć o ziołach, ani innych suplementach. Odstawił chleb własnoręcznie pieczony, zawierał o drożdże i dostawał strasznego refluksów żołądka po zjedzeniu.

Czy miał ktoś podobne objawy zatruciem glutenem? Czy są to stany depresyjne, a może mgła mózgowa? Opowiadał że podobnie czul się w trakcie kiedy diagnozował się na celiakię.
Myślałam nad jakimś psychoterapeutą, może on by pomógł mu. Chciałabym mu pomóc ale nie wiem jak.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8102
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Czy ktoś miał podobne objawy?

Post autor: Leeloo »

Ciężko tu coś doradzić oprócz faktycznie konsultacji z psychologiem/psychiatrą.
Skutki zatrucia glutenem po takim czasie powinny już dawno ustąpić.
ODPOWIEDZ