Interpretacja wyników gastro

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Polusia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt 07 cze, 2024 17:36

Interpretacja wyników gastro

Post autor: Polusia »

Hej
W moich wynikach brak oznakowania skali marsha czy pomoże ktoś w interpretacji?

Fragmenty błony śluzowej dwunastnicy ze średnio obfitym naciekiem zapalnym z komórek limfoidalnych w podścielisku.
Cech skrócenia kosmków jelitowych oraz zwiększenia liczby limfocytów sródnablonk powyżej 30/100 enterocytów nie stwierdza się.
Dzięki🫠 lekarz dopiero za 2 mce
Kudlaty95
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: pn 24 sie, 2020 21:23

Re: Interpretacja wyników gastro

Post autor: Kudlaty95 »

Z interpretacja wyników najlepiej iść do gastro , forum to tylko forum i ktoś nieopatrznie może wprowadzić się w błąd . Dziwne że nie ma oznakowania skali marsha ja zawsze mam po zrobionej gastroskopi .
Polusia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt 07 cze, 2024 17:36

Re: Interpretacja wyników gastro

Post autor: Polusia »

Też wydawało mi się to dziwne no cóż poczekam 💁‍♀️
Skierowanie na gastro dostałam po bólach brzucha i przyniosłam wypis z okresu niemowlęcego z podejrzeniem choroby trzewnej. Krew będę robić bliżej terminu wizyty gdyż czasem unikałam glutenu by lepiej się poczuć. Generalnie całe życie boli mnie głowa i jestem zmęczona brak mocy .
Przed gastro 8 tyg na glutenie do tej pory.
Dzięki za odp. Dużo zdrowia 😊
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8179
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Interpretacja wyników gastro

Post autor: Leeloo »

Bez skali Marsha nie ma jednoznacznego odniesienia do celiakii. Brak skrócenia kosmków i liczba limfocytów poniżej 30/100 może być interpretowana jako brak celiakii. Niestety ciężko powiedzieć, dlatego nie wolno przechodzić na dietę bezglutenową przed diagnostyką.
Polusia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt 07 cze, 2024 17:36

Re: Interpretacja wyników gastro

Post autor: Polusia »

Dziękuję za odp.
Mój gastro wiedział że są dni gdzie wogóle nie jem glutenu lub go ograniczam że wzgl ma bóle brzucha.
Do tej pory mniej więcej nie trafiłam na żadnego lekarza który chciałby uwierzyć że mam celiakie pomimo że pokazywałam wypis że szpitala że stwierdzeniem choroby.
Aktualnie boli mnie brzuch i masa włosów mi juz wyleciała.
W sobotę zrobię jeszcze wyniki z krwi które zlecił gastro .
Pozdrawiam 😊
ODPOWIEDZ