Ból brzucha na diecie

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
asiar
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 394
Rejestracja: ndz 22 sty, 2006 11:08
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: asiar »

Gosiuuunia pisze:•skrobia pszenna bezglutenowa
Może jednak pszenica?
Gosiuuunia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 363
Rejestracja: pn 17 lip, 2006 00:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Gosiuuunia »

no ale skoro na opakowani pize bezglutenowe..>? Nie wiem... chyba zrezygnuje z tego... :(
Awatar użytkownika
asiar
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 394
Rejestracja: ndz 22 sty, 2006 11:08
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: asiar »

Ale celiakia/uczulenie na gluten to co innego niż uczulenie na pszenicę
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

a może błonnik - czasami tak się dzieje jeśli ktoś jest właśnie na diecie bezglutenowej bogatej w błonnik a jego organizm oprócz tego wymaga niskiej zawartości błonnika - moja mama jest na diecie niskobłonnikowej - dokładnie odwrotnie niż my a też ma problemy jelitowe i żołądkowe
"...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi - bo nie jesteś sam. Niech dobry Bóg zawsze cię za rękę trzyma..."
Awatar użytkownika
kfiatek
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 824
Rejestracja: czw 22 lip, 2004 11:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kfiatek »

Gosiuuunia pisze:no ale skoro na opakowani pize bezglutenowe..>? Nie wiem... chyba zrezygnuje z tego... :(
Dokładnie tak jak mówi asiar- celiakia i uczulenie na pszenicę to 2 różne sprawy. Bezglutenowe wypieki zawierające skrobię pszenną bezglutenową nie będą dobre dla kogoś kto ma uczulenie na pszenicę.
O ile pamiętam, któryś z producentów (Bezgluten?) ma w ofercie mąkę bez skrobii pszennej, oraz skrobię pszenną w osobnych opakowaniach. Pomysł mam taki: upiecz sobie coś z takiej mąki nie zawierającej nic pszennego i zobacz co będzie. Jak ci nie zaszkodzi, to upiecz takie samo, tylko domieszaj do mąki trochę skrobii pszennej. Jak ci zaszkodzi, to będziesz wiedziała, że to jednak pszenica. Jak ci nie zaszkodzi, to będziesz mogła myśleć nad tym, co to może być innego.
"Denerwować się - to karać własne ciało za głupotę innych"
Gosiuuunia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 363
Rejestracja: pn 17 lip, 2006 00:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Gosiuuunia »

Wielkie dzięki za pomoc :* Jesteście kochani <przytul>
Arapacho
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob 19 maja, 2007 14:37

Post autor: Arapacho »

ja mam bóle prawie każdej wiosny i jesieni. I lekarze twierdzą że jest to normalne w okresie przesilenia. Gorzej jak jest deszczowe lato to dopiero jest jazda. Odpoczynek przez góra 3 miesiące. A na djecie jestem 5 lat i po soich obserwacjach uważam że ból zostanie do końca mych dni. Raz jest lepiej raz gorzej. Dobrze jest mieć jakieś hobby, które pomaga zapomnieć. Gożej jak mieszka się w miejscu gdzie nie ma wogle co robić. Pozdrowienia z Islandii
Awatar użytkownika
Kasinka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 288
Rejestracja: wt 21 sie, 2007 22:36
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: Kasinka »

Ja też staram się trzymać diety... ale, najlepiej mój brzuch się czuł, jak byłam w szpitalu i miałam jedzenie w ilościach szpitalnych, na stoliku paczka wafli ryżowych i woda. Po czterech dniach brzuch prawie mnie nie bolał. Fakt, że prawie nic nie jadłam.
Ale zaczęłam jeść różne rzeczy (no i niestety kawka) i brzuch znowu zaczyna boleć :( a po pieczywie bezglutenowym mam zgagę. No i owoce chyba jednak też muszę out.
Brzuch mnie boli przy ucisku, niestety nadal żołądek i jelita (hm?) Badania z krwi na helicobacter ujemne, miałam gastroskopię przy pobieraniu wycinków i też ok, nie napisane że są wrzody. Też mam uczulenie na brodzie, niestety mi nie znika. Jak na razie testy robiłam tylko na wziewy, a pokarmowe dopiero w styczniu :( najwcześniej i zobaczymy. Pomidor daje krzyżową z jęczmieniem.... A mój młody z wziewów ma plusik przy jęczmieniu, buu :(( może powinnam tą moją dziwną celiakię wziąć z drugiej strony i zrobić testy w kierunku celiakii dzieciom?
Obrazek
Mona
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 75
Rejestracja: czw 11 mar, 2004 19:42

ból brzucha na diecie

Post autor: Mona »

Nasz syn jest od 2003 r. na diecie (w tej chwili ma 15 lat) i u niego też występują
przypadkowe bóle brzucha. "Najśmieszniejsze" jest to, że trudno mi ustalić przyczynę nagłego bólu, ponieważ raz może daną rzecz zjeść i jest ok. A nastepnego dnia zje to samo i potrafi dostać nagłego bólu z odruchem wymiotnym. ( BĄDŹ TU CZŁOWIEKU MĄDRY I PISZ WIERSZE :D ).
Jeszcze się spytam o te "pryszcze". U mnie od jakiś 3 mc. nagminnie występują pryszcze na brodzie, które zostawiają już ślady.Na czole też mi wyskakują. Juz nawet do męża się śmiałam,że mam 36 lat, a kwitnę jak piętnastka. Chociaż przypadłość kobieca nie ma nic do tego, bo jedne giną to wyskakuja następne. Teraz po przeczytaniu waszych postów to juz zgłupiałam - nie wiem co mam robić, bo żadne maści na te "pryszcze" nie działają, a jest to trochę stresujące. :okulary:
Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Nastka »

Mona pisze:"Najśmieszniejsze" jest to, że trudno mi ustalić przyczynę nagłego bólu, ponieważ raz może daną rzecz zjeść i jest ok. A nastepnego dnia zje to samo i potrafi dostać nagłego bólu z odruchem wymiotnym.
Reakcja może następować po kilku dniach, dlatego tak trudno jest zweryfikować co mogło nam zaszkodzić. U mnie na przykład pierwszego dnia po zjedzeniu jest zgaga, drugi, trzeci dzień rozregulowanie jelit, a później na 3-5 dzień silne bóle brzucha.
Mona pisze:Jeszcze się spytam o te "pryszcze". U mnie od jakiś 3 mc. nagminnie występują pryszcze na brodzie, które zostawiają już ślady.Na czole też mi wyskakują. Juz nawet do męża się śmiałam,że mam 36 lat, a kwitnę jak piętnastka. Chociaż przypadłość kobieca nie ma nic do tego, bo jedne giną to wyskakuja następne.
Gdy przeszłam na dietę zaczęłam powracać do zdrowia, ale będąc już 3 lata na diecie pryszcze nadal nie znikały- jedne znikną, wychodzą drugie. Szukających przyczyny dalszych objawów przeszłam na dietę bezmleczną (za poradą lekarza), okazało się że właśnie mleko było przyczyną wyprysków (i bólów brzucha pojawiających się od czasu do czasu oraz częstej ospałości).
Obrazek
Mona
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 75
Rejestracja: czw 11 mar, 2004 19:42

bóle brzucha na diecie

Post autor: Mona »

Zbyt dużo mleka i produktów mlecznych nie spożywam i raczej nie zaobserwowałam bólów brzucha. Chociaż miewam napadowo - skurczowe bóle. Lekarz pierwszego kontaktu stwierdziła, że mam zespól wrażliwego czy nadwrażliwego jelita. To jej wystarczyło,żeby nic więcej nie robić, przepisała prochy i powiedziała, że to przejdzie. Ciężko o coś ją poprosić, bo ona zawsze twierdzi, że z czasem przejdzie. Dzieci są dla mnie najważniejsze więc poboli i "cześć". :okulary:
BuenaDzidzia
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 86
Rejestracja: czw 12 lip, 2007 22:49
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BuenaDzidzia »

Kasinka pisze:( może powinnam tą moją dziwną celiakię wziąć z drugiej strony i zrobić testy w kierunku celiakii dzieciom?
Kasinka-proponuję ci zrobić dziecku(czy dzieciom)badania w kierunku diagnostyki celiakii. Jako matka chorująca na celiakię "załatwisz" to sobie błyskawicznie-jeśli jesteś z Warszawy. Wiem co mowię, bo u mnie wszystko rozegrało się w ciągu tygodnia. Zadzwoniłam do lekarki na Działdowska, powiedziałam,że choruję na celiakię i chciałabym w tym kierunku zrobić dzieciom badania i prosze-czekamy na wyniki. Oczywiście można zrobić te badania prywatnie, ale to koszt 300zł na dziecko. A tu w szpitalu-na ubezpieczenie :) Jeśli ktoś będzie zainteresowany dajcie znac to popiszę szerzej w tym temacie i pokieruję Was zainteresowanych jak tylko będę miała wiecej czasu. Pozdrawiam i nie dawajcie się. :)

[ Dodano: Sro 21 Lis, 2007 17:39 ]
Mona pisze:Lekarz pierwszego kontaktu stwierdziła, że mam zespól wrażliwego czy nadwrażliwego jelita. To jej wystarczyło,żeby nic więcej nie robić, przepisała prochy i powiedziała, że to przejdzie
Kochani-jak czytam o jelitach nadwrażliwych to mnie skręca-wyobraźcie sobie,że 3 lata mnie na to leczono!zamiast zrobić badania w kierunku celiaki lub chociaż te podstawowe rozszerzyć. Więc Mona jeśli jeszcze ni masz zdiagnozowanej celiaki to prosze cie popros o gastroskopię i kolonoskopię i bedziesz miała sprawę jasną. Ja się strasznie męczyłam a wystarczyło zrobić te badania. Lekarze zaś zanim to zrobili to tylko zmieniali mi leki, i dziwili się jak co 2-3 miesiące mówiłam,że nie skutkują. Po prostu załamka. Od stycznia jestem zdiagnozowana i jest super-przytyłam 8 kg...hihi...ale co tam, przynajmniej mam siłe i chęci do życia.
Pozdrawiam i koniecznie zrób badania ,żadaj tego wręcz.
Aha-jeśli jesteś z Warszawy-Broń Boże nie rób w Bielańskim. Tam "wspaniały"-i tu ironizuję,żeby było jasne-ordynator Szwed kazał mi iść na zwolnienie i poleżeć z nogami w górze -to były jego Dosłowne słowa!o zgrozo-wstrętny rzeźnik nie lekarz.
Miłośnicy kuchni i przyrody łączcie się
Awatar użytkownika
Kasinka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 288
Rejestracja: wt 21 sie, 2007 22:36
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: Kasinka »

: ) z nogami w górze, to chyba na inną "niedyspozycję" :D Buena Dzidzia....
Tylko u mnie jest problem bo ja mam objawy a wyniki w porządku, nie wiem czy musiałaś jakieś swoje wyniki przedstawić?
Obrazek
Awatar użytkownika
asiar
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 394
Rejestracja: ndz 22 sty, 2006 11:08
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: asiar »

Pamiętasz, Kasinko, że w początkowej fazie dieta powinna być nie tylko bezglutenowa, ale najlepiej również niskotłuszczowa, często bezmleczna, bardzo lekka, delikatna i "mdła"? No i pewnie to nie akurat dla Ciebie rada, ale np. moją córkę po roku trzymania ścisłej diety bardzo bolał brzuch - jak się okazało - lamblioza.
Awatar użytkownika
Kasinka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 288
Rejestracja: wt 21 sie, 2007 22:36
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: Kasinka »

Nie no pewnie, rada jak najbardziej dla mnie, ale w zw z tym że nie miałam nigdy sensacji po mleku nikt mi nie mówił, żebym odstawiła... Swoją drogą zrobię sobie testy pokarmowe, bo np jak jem wafle ryż jest ok.. a jak zaczynam chlebki bg, to mam wrażenie że mi po nich nie najlepiej, może to pszenica? Trochę trudno mi stosować się do ścisłej diety, bo lekką zawsze prowadziłam, nawet jak nie miałam problemów. Ale wiesz jak to jest przy dzieciach, czasem jak dopada głód, to złapię co pod ręką, no i oczywiście w biegu przy zmywaniu talerzy np. ;) dopcham dwa ptasie mleczka i działam następne dwie godziny :( chyba muszę wprowadzić dziennik. A lamblie nie wychodzą w rozmazie na pasożyty? Dodatkowe badanie trzeba?
Obrazek
ODPOWIEDZ