Nietolerancja fruktozy/uczulenie na salicylany

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
kfiatek
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 824
Rejestracja: czw 22 lip, 2004 11:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kfiatek »

Salicylic Acid = kwas salicylowy, Benzyl Salicylate = salicylan benzylu, to trzecie to też jakiś salicylan jak na moje niewprawne chemicznie oko. Salicylic = salicylowy, salicylate = salicylan.
Zadaje to pytanie Wam, bo wydaje mi się, że jesteście ekspertami od uczuleń na salicylany
Ale to jest forum o celiakii, a nie o salicylanach... Jedno z drugim nie ma nic wspólnego.
"Denerwować się - to karać własne ciało za głupotę innych"
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

soncia pisze:Hej:) Mam pytanie.. Nie wiem, czy to odpowiednie forum, ale mam nadzieje, ze tak:P
Niestety nie. Celiakia nie ma nic wspólnego z salicylanami
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Moje drogie forumowiczki. Pytanie jest zadane we właściwym miejscu, przynajmniej jeśli chodzi o temat. Czy gdyby dotyczyło nietolerancji np. laktozy, też napisałybyście, że to Forum dla celiaków? ;) W takim razie poczułam się nieswojo... :oops:
Pozdrawiam - moderator

Ad rem
Skoro podejrzewasz u siebie alergię na salicylany, to unikaj ich we wszystkich postaciach. Będą dla Ciebie szkodliwe niezależnie od "drogi podania". Przeczytaj wcześniejsze posty - są tam wymienione m.in. produkty spożywcze, zawierające salicylany. Tak na marginesie- to jedno z najpopularniejszych uczuleń na leki.
Ostatnio zmieniony śr 05 gru, 2007 07:58 przez kabran, łącznie zmieniany 1 raz.
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

kabran pisze:Moje drogie forumowiczki. Pytanie jest zadane we właściwym miejscu, przynajmniej jeśli chodzi o temat. Czy gdyby dotyczyło nietolerancji np. laktozy, też napisałybyście, że to Forum dla celiaków? ;) W takim razie poczułam się nieswojo... :oops:
Pozdrawiam - moderator
Ale problem polega przede wszystkim na tym, że my (tj. Ja) nic nie wiemy o uczuleniu na salicylany. W sprawach celiakii możemy coś poradzić, bo znamy sprawę z praktyki.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Cóż, ja stosuję zasadę "jak się nie znam, to się nie odzywam". Poza tym temat alergii (różnych) bez przerwy się na Forum przewija, w tej czy innej formie. Pozwólmy może ludziom pytać, zawsze jest nadzieja, że odezwie się ktoś kto coś wie. I stosujmy jednocześnie zasadę "ograniczonego zaufania" - tzn. odpowiedź z internetu nie jest tożsama z odpowiedzą wykwalifikowanego lekarza-specjalisty. Ale czasem może pomóc. I zakończmy już ten OT.
Pozdrawiam - moderator.
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
ODPOWIEDZ