Wypadanie włosów

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
ania
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 147
Rejestracja: czw 13 paź, 2005 14:02
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ania »

Smerfetko, mnie też bardzo wypadały włosy. Mnie akurat pomogła taka kuracja: przed myciem włosów wcieram w skórę głowy i włosy mieszankę olejku migdałowego i rozmarynowego(rozmarynowy przeciwdziała wypadaniu włosów) na zmianę z olejem kokosowym(ma konsystencję smalcu) i naftą kosmetyczną. Jeśli włosy bardzo Ci wypadają i przyczyny mogą być inne to odwiedź lekarza, tylko dobrego.
Awatar użytkownika
Monika23
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 119
Rejestracja: sob 26 mar, 2005 12:00
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Monika23 »

Mi też wypadają, mimo, że w ciąży nie byłam, ani nie jestem, nie jestem matką karmiącą ani nic z tych rzeczy. Używam różnych odżywek i nic nie pomaga. Nie wspomne już o pierwszych siwych włosach :wink:
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

Ja na wypadanie włosów używam szamponu Dermena szampon zapobiegający wypadaniu włosów (stymuluje odrost włosów), kupowany w aptece. Mi pomaga, niestety jak większość takich rzeczy nie jest tani.
Obrazek
mama Gabi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn 02 lip, 2007 21:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: mama Gabi »

Witam wszystkich serdecznie! :)
Jestem mamą 3-letniej Gabrysi, zdiagnozowanej 7 miesięcy temu, mojej córce strasznie wychodzą włosy, ma cieniutkie i raczej marne :(, czy jakaś mama lub tato zmagali sie z takim prpblemem?
dominikaksorowska
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw 02 paź, 2008 09:46
Lokalizacja: Google

Post autor: dominikaksorowska »

Hej

U mnie wypadanie włosów po ciąży pojawiło się jakieś 3 tygodnie po urodzeniu mojego maleństwa. Nie mniej jednak wypadanie włosów ustało po okołu 6 miesiącach. Mój lekarz tłumaczył mi to zmniejszonym poziomem estrogenu po ciąży. Natomiast w ciąży miałam baaaardzo dużo włosów. Mam na dzieję że to Ci pomoże. A jak nie to napisz to chętnie ci pomogę.

Btw. Polecam Ci duże porcje skrzypu i rzepy.

Tu masz też trochę informacji na temat wypadania włosów po ciąży

Wypadanie włosów po ciąży


Z tego co pamiętam są tam też gdzieś informacje o wypadaniu włosów w ciąży, ale to sobie musisz poszukać. Mam też trochę przepisów na naturalne kosmetyki jak by ktoś chciał to podeślę pdfa.

Pozdrawiam
Magda25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr 16 lip, 2008 15:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magda25 »

to ja poproszę o tego pdfa :)
nissa22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw 16 paź, 2008 17:13
Lokalizacja: żory

Post autor: nissa22 »

Witam

A mi po ciązy włosy nie wypadały gdyż jadłam dużo warzyw i owoców. Nasza dieta ma bardzo duzy wpływ na włosy jak i cere.
Przeczytajcie artykuł jak żywność wpływa na nasze włosy
http://www.handsomemen.pl/wlosy,pielegn ... osow_.html
estelle00
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 50
Rejestracja: ndz 29 cze, 2008 13:21
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: estelle00 »

Czy H-Pantoten jest dla nas na pewno dozwolony?
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

estelle00 pisze:Czy H-Pantoten jest dla nas na pewno dozwolony?
Polecam używanie gugli.

H-Pantoten skład:
kład 1 drażetki: 12 witamin: Witamina A (retynol) 3333 j.m. (1mg), Witamina B1 (tiamina) 20 mg, Witamina B2 (ryboflawina) 5 mg, Witamina B6 (pirydoksyna) 10 mg, Witamina B12 (cyjanokobalamina) 5 µg, Witamina C (kwas askorbowy) 150 mg, Witamina D2 (ergokalcyferol) 500 j.m. (12.5 µg), Witamina E (dl-α-tokoferol) 10 mg, Witamina H (biotyna) 0.25 mg, Pantotenian wapnia 11.6 mg, Witamina PP (amid kwasu nikotynowego) 50 mg, Kwas foliowy 1 mg.
8 pierwiastków: Wapń (fosforan wapnia) 51.3 mg, Magnez (tlenek magnezu) 21.3 mg, Żelazo (siarczan żelaza II) 10 mg, Mangan (siarczan manganu II) 0.5 mg, Fosfor (fosforan wapnia) 23.8 mg, Miedź (siarczan miedzi) 1 mg, Cynk (siarczan cynku) 0.5 mg, Molibden (molibdenian sodu) 0.1 mg.
Substancje pomocnicze: Povidon, laktoza, celuloza mikrokrystaliczna, Crospovidon, sacharoza, mannitol, stearynian magnezu, (skład powłoki: sacharoza, skrobia ryżowa, talk, dwutlenek tytanu E171, guma arabska, kantaksantyna E161g, parafina stała, parafina ciekła).
Na moje oko wygląda ok.
Obrazek
ODPOWIEDZ