Celiakia/alergia na gluten/ nietolerancja glutenu

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ania_sb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pn 29 wrz, 2008 09:55
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: ania_sb »

syn ma172cm a przy tym niedoczynność tarczycy,ale do10lat był poniżej w tabeli,pozdrawiam
lawenda
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: śr 26 mar, 2008 16:54
Lokalizacja: warszawa

Post autor: lawenda »

No to mnie trochę pocieszyłyście.Mam nadzieje,że i ona urośnie na śliczną pane która ma 170cm wzrostu:)
Siostra mojego męża jest przeraźliwie chuda.Ma 170cm wzrostu i tylko 48kg wagi.Wszyscy jej zwracają uwage,że wygląda xle,ale ona nie może przytyć.I tak sie zastanawiam,ze ona nigdy nie była badana pod kontem nietoleracji pokarowej-może jej tez coś jest?
No i moja córka-drugi przypadek w rodzinie takiej przeraźliwej szczupłości:/
Awatar użytkownika
mama Krzysia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: pn 14 maja, 2007 16:32
Lokalizacja: Wschowa

Post autor: mama Krzysia »

Mam taki sam problem z synem 2 lata na diecie bg ,przez ten cały czas troszeczkę ale cały czas miara szła do góry teraz jednak stanął w miejscu.Ma 12 lat a wygląda na 8-mio latka wiek kostny poniżej normy mam w czwartek wizytę u gastrologa zobaczymy co powie ,bo ostatnio wspominała,że jak nie ruszy z miejsca to będę musiała udać sie do endokrynologa. pani doktor wyliczyła, że syn powinien urosnąć do 160 cm conajmniej a wyliczyła to z rozmiaru jego stopy [38 rozmiar buta] ;)
Ostatnio zmieniony wt 03 lut, 2009 12:29 przez mama Krzysia, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek;
Nadzieja jest nieodłącznym elementem życia
kinga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 490
Rejestracja: pn 14 mar, 2005 11:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kinga »

Lawenda moja córa też nie rosła i po tym między innymi rozpoznano celiakię.
Od przejscia na dietę cały czas rośnie,teraz ma 15 lat i 156cm,ale nóżkę małą-35, więc pewnie będzie jak mamusia 160-165cm.

Nie martw się stosuj dietę a córcia urośnie.
I pamiętaj- małe też jest piękne :)
lawenda
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: śr 26 mar, 2008 16:54
Lokalizacja: warszawa

Post autor: lawenda »

Kinga.
Dziekuje Ci za pocieszenie.
Moja córka jest teraz malutka i drobna.Teraz byłysy na kropówkach,bo miała rotawirusa i w szpitalu był chłopiec,który był o rok młoszy od mojej córki,a wazył o 4kg więcej i był od niej wyzszy z 3cm:(
Ona przy nim wyglądała na młodszą siostrę!A powinno byc odwortnie.

Dzieki za słowa wsparcia:)
Anna Karolina
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn 02 mar, 2009 21:43
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Anna Karolina »

lawenda pisze:Namida.
Ja mam do Ciebie pytanie...
Czy jesteś wysoka?
Pytam,ponieważ lekarze straszną mnie,że moje dziecko bedzie niskiego wzostu.Mam córkę,która ma 2,5roku,a wygląda jak 1,5roczne dziecko,albo i mniejsze.Wypadła nam z siatek centylowych juz dawno temu.Z wzrostowych równiez.Po przejściu na diete bezglutenową córka urosła i weszła nawet na 50centyl.Przybrała na wadze i jest na 3centylu.Jednak wszystko się zatrzymało i znowu nie rośnie,mimo restrykcjnej diety.
Napisałaś,że zawze byłaś na sporej niedowadze.
A jak jest z Twoim wzrostem?
Kurcze,martwię się właśnie wzrostem.

moj synek ma prawie 2 lata wazy 9,6 kg.... :| od 5 mcy jest na diecie bezglutenowej,bezsojowej i bezmlecznej. I przez ten czas przytyl prawie 1kg. Ale od 2 tygodni waga stanela i ani drgnie. Ja juz jestem siwa z tego wszystkiego...juju jest ABSOLUTNYM niejadkiem.....najchetniej walilabym glowa w sciane :zly: ;)
Awatar użytkownika
darciak90
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 809
Rejestracja: śr 12 gru, 2007 22:31
Lokalizacja: Warszawa/Częstochowa

Post autor: darciak90 »

Lawenda, ja po 2,5 latach stosowania ścisłej diety urosłam 20 cm i przytyłam 10 kg. :) Mając 14 lat (wtedy wykryto u mnie celiakie) ważyłam 35 kg i miałam 147cm wzrostu, zawsze odstawałam od rówieśników. Obecnie mam skończone 18 lat, mierze 171 cm i ważę 46 kg (a rok temu ważyłam 48 kg - schudłam, chyba stres maturalny się odezwał). Nadal wyglądam chudo... :/ ale już od reszty nie odstaje ze wzrostem.
Twoja córka jeszcze urośnie, daj jej czas i nie martw się na zapas! Serdecznie pozdrawiam :D
Ostatnio zmieniony wt 03 mar, 2009 21:26 przez darciak90, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Anna Karolina pisze: moj synek ma prawie 2 lata wazy 9,6 kg.... :| od 5 mcy jest na diecie bezglutenowej,bezsojowej i bezmlecznej. I przez ten czas przytyl prawie 1kg. Ale od 2 tygodni waga stanela i ani drgnie. Ja juz jestem siwa z tego wszystkiego...juju jest ABSOLUTNYM niejadkiem.....najchetniej walilabym glowa w sciane :zly: ;)
Tak sobie myślę, że może dobrze byłoby zapytać lekarza, czy Twój syn może być jeszcze dodatkowo na diecie bezmięsnej (napisałaś, że jesteście wege). Przy takich ograniczeniach żywieniowych u małego dziecka to moim zdaniem jest bardzo ryzykowne...Piszesz o niskim żelazie, braku apetytu itd...
Oczywiście nie jestem lekarzem i generalnie nie mam nic przeciw diecie wegetariańskiej, ale u dzieci na diecie bezglutenowej i jeszcze bez soi i wielu innych rzeczy głęboko bym się zastanowiła...
Obrazek
Anna Karolina
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn 02 mar, 2009 21:43
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Anna Karolina »

nie, Juju nie jest wege. Nie ma szans na taka diete-biorac pod uwage to czego jesc nie moze- eliminujac miesa i ryby zywilabym go chyba juz tylko powietrzem ;)
Awatar użytkownika
angela1990
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt 17 sie, 2010 20:17
Lokalizacja: wlkp

Post autor: angela1990 »

pomocy! dziś dowiedziałam się, że nie mam celiakii <hurra> ale lekarz twierdzi, że mam alergię na gluten, ponieważ odkąd jestem na diecie biegające objawy ustąpiły. tyle, że nie wie, czy są testy, które mogłyby potwierdzić naszą hipotezę.
Stąd moja prośba do Ciebie. Jeśli masz alergię, napisz mi w jaki sposób ją u Ciebie zdiagnozowano. W gastroskopii i wycinkach wszystko ok.
do wszystkiego doszedł mi helicobacter. ale to nie ma związku z glutenem.
proszę Cię bardzo o pomoc;) w PM
"Cały mój kraj potrzebuje psychologa..."
ODPOWIEDZ