reakcja obronna na makaron?

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Cuzco
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz 29 mar, 2009 21:59
Lokalizacja: Kraków

reakcja obronna na makaron?

Post autor: Cuzco »

jestem bardzo ciekaw, czy u kogoś z forumowiczów zdarzyła sie podobna sytuacja jak u mnie, czy jest to może moja wyjątkowa reakcja na makaron bezglutenowy.
Otóż w kwietniu roku 2008 zjadłem makaron w zupce, po czym po około 4 godzinach zacząłem się czuć fatalnie, rozbolał mnie brzuch. Póżniej zaczęły się nawracające silne wymioty. W końcu przeleżałem 10 dni w szpitalu, ponieważ choruję na chorobę Leśniowskiego-Crohna i lekarze myśleli że to nawrót choroby. Miałem wówczas gorączkę conajmniej 39st C i silne zaburzenia jonów w organiżmie. Nieświadomy że winowajcą był makaron, w listopadzie 2008 zacząłem jeść potrawę w postaci makaronu i sera i warzyw, i szybko uświadomiłem sobie że zaczyna mnie szybko dopadać silny ból głowy i znów czułem się okropnie i wymiotowałem wiele razy.
Jakieś wytłumaczenie? ktoś miał podobnie?
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Hmmm... Tajemnicza sprawa....
Czy oprócz bezglutenowego makaronu jadasz jakieś bezglutenowe pieczywo?
Czy makaron był polskiej produkcji? Nie musisz podawać firmy, chodzi o to, że polskie produkty bg zawierają często bezglutenową skrobię pszenną. Może to reakcja na tę skrobię. Ale musisz prześledzić, jak to się ma w odniesieniu do innych bg produktów, które zjadasz. Skrobia pszenna bezglutenowa teoretycznie jest ok., no bo jest bezglutenowa. Ale wiele osób (na Forum jest sporo takich opinii) stwierdza, że mimo to im szkodzi. Może o to chodzi...?
I witam kolejnego posiadacza Crohna. :)
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
ODPOWIEDZ