Czy to celiakia?

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Szmajchel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn 14 cze, 2010 21:42
Lokalizacja: Elbląg

Czy to celiakia?

Post autor: Szmajchel »

Elo! Nie wiem czy mam celiakię ale od paziernika u.r mam mdlosci i ostatnio odkrylem ze dzieje sie tylko kiedy jem produkty zawierajace make pszenna. Czasem dostaje wysypki na klatce piersiowej i z poczatku strasznie swedzi a na drugi dzien znikaja :| jakby ktos wiedzial o co kaman to prosze o odzew :D a jesli nie pisze tu gdzie nie trzeba to prosze o wybaczenie ;) jak widac dzis dolaczylem dopiero :)
martini
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 738
Rejestracja: czw 10 wrz, 2009 14:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: martini »

A czytałeś o objawach celiakii...?
Ja bym Ci proponowała na własną rękę zjeść jakiś produkt z jednego gatunku zoża i poczekać na reakcję, potem z innego - bo jeśli masz te objawy tylko po mące pszennej, to może masz po prostu alergię na pszenicę, a nie celiakię.
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

martini pisze:Ja bym Ci proponowała na własną rękę zjeść jakiś produkt z jednego gatunku zboża i poczekać na reakcję, potem z innego - bo jeśli masz te objawy tylko po mące pszennej, to może masz po prostu alergię na pszenicę, a nie celiakię.
Może tak być, ale z drugiej strony najbardziej toksycznym dla celiaka białkiem jest gluten, stąd być może spektakularna reakcja. Jakby np. jeść samo żyto czy jęczmień, to reakcja mogłaby być znacznie opóźniona.
Ale generalnie polecałabym Szmajchelowi lekturę: http://www.celiakia.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=20&Itemid=37
Ostatnio zmieniony wt 15 cze, 2010 11:20 przez Sheep, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Szmajchel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn 14 cze, 2010 21:42
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: Szmajchel »

Dzieki za odp:) wybieram sie do lekarza pierw rodzinnego ale jest na urlopie :P a tylko jej ufam i musze poczekac az wroci z urlopu :) pozdrawiam
edyta060878
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: pt 09 paź, 2009 11:32
Lokalizacja: Kuj -Pom

Post autor: edyta060878 »

Życzę powodzenia.
Szmajchel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn 14 cze, 2010 21:42
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: Szmajchel »

Zrobilem wyniki na przeciw IgA i IgG i mam wyniki Ujemne. Znaczy ze nie mam tej Celiaklii?? :D
martini
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 738
Rejestracja: czw 10 wrz, 2009 14:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: martini »

Znaczy się że nie masz jakiejś tam alergii i nietolerancji IgA i IgG zależnej. Tyle można wywnioskować z badań laboratoryjnych. Celiakia ma przeciwciała swoiste.
ODPOWIEDZ