swędząca skóra dłoni

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
juhatangi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt 27 lip, 2010 11:45
Lokalizacja: norymberga

Post autor: juhatangi »

przepraszam wsyzstkich, ze byc moze pisze nie na temat, ale obsluga forum to ciemna magia. nie chce by zle mnie zrozumiano, strona jest swietna :) chcialam was zapytac czy mieliscie aby przy diecie wysypke, czy swedziala was np. skóra na ręce? i czy pojawialo sie u was cos na miare guzów na glowie? jeszcze raz przepraszam ze nie na temat!!! serdecznie wszystkich sciskam!!
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Istotnie nie w temacie, ale owszem - miałem popękaną, suchą skórę grzbietów rąk, barwy od czerwonej do brunatnej, czasem brązowej. Swędzącą tak, że nie mogłem niczego dotykać. Lekarze zwracali mi uwagę na kolor skóry, ale jakoś nie zdobyli się na zaproponowania czegokolwiek. Teraz kolor jest lekko ciemniejszy (uzależnione od czynników zewnętrznych - ciemnieje jeszcze bardziej po pewnych pokarmach i alergenach wziewnych), a faktura itp. jak u starca. U mnie to może być objaw alergii, już niezwiązany z glutenem.
Ostatnio zmieniony pn 18 paź, 2010 22:46 przez titrant, łącznie zmieniany 1 raz.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
Awatar użytkownika
Katarzyna35
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 297
Rejestracja: ndz 10 maja, 2009 18:06
Lokalizacja: Łomianki k.Warszawy

Post autor: Katarzyna35 »

juhatangi pisze: i czy pojawialo sie u was cos na miare guzów na glowie?
miałam coś takiego, takie bolesne krosty, na czole przy styku z włosami i na głowie również, ale to zanim zdiagnozowano celiakię, po zastosowaniu diety bezglutenowej minęło. A swędzącą wysypkę na ciele po balsamie do ciała z owsem . juhatangi, Może zwróć uwagę na jakiś kosmetyk.
Obrazek
mJULKA
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: pn 27 wrz, 2010 12:30
Lokalizacja: podlaskie

Post autor: mJULKA »

Moja Julka jest na diecie od 2tygodni i ciągle się drapie.Ma taką kaszkę w różnych miejscach na rękach też a ostatnio pojawiły się pojedyńcze duże krosty też swędzące.Nie wiem co robić może ktoś ma jakiś pomysł by ulżyć memu dziecku?
ODPOWIEDZ