Witaminy, zioła (cera, włosy oraz ładniejszy wygląd)

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Dagmara85
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: śr 16 wrz, 2009 17:04

Witaminy, zioła (cera, włosy oraz ładniejszy wygląd)

Post autor: Dagmara85 »

Mam pewien problem, ponieważ moje włosy w ogóle nie chcą rosnąć (na długość mam do ramion). Nawet jak je podetnę 3 cm, to szybko rosną, ale tylko do tej długosci, jaką mam teraz, a dalej nie chcą rosnąć :( Pamiętam, że jako mało dziewczynka włosy miałam do pasa, a teraz ledwo co mam za ramiona. Najgorsze jest to, że zauwazyłam, że moich włosów jest mniej i miejscami jakbym wyłysiała. Przed zdiagnozowaniem celiakii mój organizm był bardzo wyczerpany, widać było, że jestem chora, ale teraz jak się sobie przyjrzałam to zauwazyłam, że nadal mam sińce pod oczami, moja cera jest szara, włosy jak wspomniałam. Lekarz nie przepisał żadnych witamin i może w tym rzecz, że powinnam je uzupełnić, ale nawet nie wiem jakie są bezglutenowe witaminy, które pomogą zlikwidować sińce pod oczami, nadadzą skórze blasku, wzmocnią włosy oraz dadzą taki pozytywny "zastrzyk" całemu organizmowi, żebym te witaminki uzupełniła. Od razu pewnie zrobię się pełna blasku, żywsza oraz nabiorę ciałka. Dodam, że codziennie spożywam warzywa i owoce, ale jak widać to jest mało.
Macie jakieś sprawdzone witaminy, albo zioła? Na pewno każdy z was, albo więszość musiała uzupełnić witaminy, a mnie lekarz nic nie przepisał, tym bardziej, że widać było, że ich potrzebuję.

P.S. Przepraszam, ale chyba nie w tym dziale zamieściłam temat...
Ostatnio zmieniony śr 16 cze, 2010 17:27 przez Dagmara85, łącznie zmieniany 1 raz.
martini
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 738
Rejestracja: czw 10 wrz, 2009 14:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: martini »

A tarczycę masz zbadaną?

Tak z doskoku to na włosy i skórę możesz skrzyp (jest kilkunastu producentów pewnie, najlepiej napisać i zapytać, czy tabletki mają gluten). Albo po prostu kupić to w formie ziół do picia, wtedy będzie na 100% bezglutenowy.
Jeśli podejrzewasz, że nie wchłaniają Ci się witaminy, to może coś z wątrobą przy okazji, może dorzuć sobie do tego skrzypu dziurawiec? To jest fajna wzmacniająca mikstura, skrzyp + dziurawiec. Drożdże mi jeszcze przychodzą do głowy, jeśli możesz.
Zrób rachunek sumienia w związku z kosmetykami, których używasz. Nie przedobrzyłaś ostatnio? Żadnych cudownych wzmacniaczy? Zawsze wtedy masz coś za coś - może i jakoś wzmacniają, ale jest w nich masa chemii, spieniaczy, konserwantów. Warto spróbować z naturalnymi markami, jest ich coraz więcej.
Ale przyczyny poszukaj koniecznie.
Dagmara85
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: śr 16 wrz, 2009 17:04

Post autor: Dagmara85 »

martini pisze:A tarczycę masz zbadaną?

Tak z doskoku to na włosy i skórę możesz skrzyp (jest kilkunastu producentów pewnie, najlepiej napisać i zapytać, czy tabletki mają gluten). Albo po prostu kupić to w formie ziół do picia, wtedy będzie na 100% bezglutenowy.
Jeśli podejrzewasz, że nie wchłaniają Ci się witaminy, to może coś z wątrobą przy okazji, może dorzuć sobie do tego skrzypu dziurawiec? To jest fajna wzmacniająca mikstura, skrzyp + dziurawiec. Drożdże mi jeszcze przychodzą do głowy, jeśli możesz.
Zrób rachunek sumienia w związku z kosmetykami, których używasz. Nie przedobrzyłaś ostatnio? Żadnych cudownych wzmacniaczy? Zawsze wtedy masz coś za coś - może i jakoś wzmacniają, ale jest w nich masa chemii, spieniaczy, konserwantów. Warto spróbować z naturalnymi markami, jest ich coraz więcej.
Ale przyczyny poszukaj koniecznie.
Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Dużo dało mi to do myślenia. Ze dwa lata temu robiłam badania na tarczyce i TSH wyszło podwyższone, więc zrobiłam T3 i T4 - wyniki negatywne. Musiałam zrobić te badania, ponieważ moja siostra i mama mają tarczycę.
Miałam napisać o skrzypie polnym (w saszetkach do picia) i drożdzach, że czytałam o nich, ale z tym pierwszym trzeba uważać, bo wypłukują witaminę B1, a drożdze mogą być niebezpieczne w niektórych przypadkach, bynajmniej trzeba uważać.
Lepiej zrobię jak powtórzę badania na tarczycę, cukier też zbadam, mocz i żelazo, może coś się zmieniło u mnie...
Dzięki jeszcze raz i pozdrawiam!
martini
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 738
Rejestracja: czw 10 wrz, 2009 14:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: martini »

b12, jeśli już:)
Ale to przy długotrwałym stosowaniu i zawsze można ją suplementować, myślę, że zioła nie zaszkodzą Ci w niczym bardziej niż herbata:)
A tarczycę faktycznie powtórz, sporo ma do gadania w sprawach skóry i urody ogólnie.
Sińce pod oczyma to jeszcze może być brak żelaza, na forum była dyskusja o tym chyba, nierzadki problem u celiaków
klunia2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: wt 23 sty, 2007 13:00
Lokalizacja: Opole

Post autor: klunia2 »

Dagmara85, miałam podobny problem co Ty. I już spieszę na ratunek. Jak napisała martini, skrzyp jak najbardziej pomoże. Ma dużo krzemionki, bardzo dobrze przyswajalnej, niezbędnej do budowy włosa, skóry i paznokci. A ze swojej strony polecam jeszcze kąpiele w skrzypie, które poprawią krążenie w nerkach, co zaowocuje lepsza kondycją włosów. Może brzmi dziwnie, ale to prawda :)
Przepis:
150 gram skrzypu gotujesz w garnku przez 20 min na małym ogniu. Wlewasz to do wody, wskakujesz do wanny i relaksujesz się przez 20 min :) Tylko musisz pamiętać, żeby nereczki mieć pod wodą a serduszko nad :)
A ja stosuję (wraz z mężem :)) mistrz mieszankę ziołową. Oto przepis:
kłącze perzu 50 gram
korzeń mniszka 50 gram
kwiat nagietka 50 gram
korzeń łopianu 50 gram
ziele nawłoci 50 gram
Zioła wymieszaj, łyżkę ziół zalej szklanką wody, zagotuj i nasączaj 15 min. Możesz pić 3 szklaneczki dziennie. Jeśli będą dla Ciebie zbyt gorzkie, posłódź miodkiem. Ja tak robię. Powodzenia.
PS. Ziółka pomogą, ale przede wszystkim trzeba zadbać o naprawdę zdrową dietę.
Monisiaczka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 135
Rejestracja: ndz 19 wrz, 2010 09:26
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Monisiaczka »

Rety ja też nie wiem gdzie to napisać i czy dział odpowiedni.Od pewnego czasu bardzo łamią mi się paznokcie jakie witaminy sobie kupić żeby poprawić ich wygląd.
Awatar użytkownika
Katarzyna35
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 297
Rejestracja: ndz 10 maja, 2009 18:06
Lokalizacja: Łomianki k.Warszawy

Post autor: Katarzyna35 »

Może skrzyp polny z witaminami np. Skrzypovita , zauważyłam też u siebie że jak łykałam cynk, miałam wyjątkowo twarde paznokcie , wcale się nie łamały.
Obrazek
Monisiaczka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 135
Rejestracja: ndz 19 wrz, 2010 09:26
Lokalizacja: Nowy Sącz

Katarzyna35

Post autor: Monisiaczka »

Dzięki za radę chyba sobie kupię ten skrzyp
ODPOWIEDZ