Proszę o porade i pomoc ...

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Wydaje mi się, że ten gastrolog jest jednak potrzebny :)
DanyD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pt 25 cze, 2010 09:32
Lokalizacja: PL

Post autor: DanyD »

Witam ponownie; jestem po kilku badania i kolejnych obserwacjach własnego JA :P

Zrobiłem trzy razy posiew kału na jaja i pasożyty - CZYSTO
Wymaz z gardła pod kątem bakterii i min. Candidy - CZYTSO
Testy alelgorogiczne; panel wyziewny i pokarmowy - Uczulenie na orzechy o natężeniu 2/4 i na roztocza kurzu o natężeniu 2/4

Orzechów nie jadam; a kurz pojawia się wszędzie także nie sposób jest go wyeliminować. Reasumując nadal nic nie wiem...

Zaobserwowałem u siebie taki fakt, że po zjedzeniu czegoś słodkiego (grześ tofii; miód; ciastko kremiste) lub wypiciu zimnego napoju, piwa pojawia mi się przezroczysta, gęsta wydzielina, ( o której wspominałem) w gardle; dosłownie po minucie. Splunięcie tym czymś jest musowe, ponieważ mam trudności z oddychaniem i rozmową. Dziennie spluwam tym czymś 3-4 razy... Pojawia sie pytanie; zawalone zatoki? Byłem na prześwietleniu i u Laryngologa - CZYSTO

Zacząłem ponownie chodzić na siłownie i zauważyłem, że czuje się duuuużo lepiej. Bóle głowy i senność po posiłkach ustąpiły o dobre 40% Zaczęło mi sie bekać ( zoriętowałem sie że dawno tego nie robiłem; chwila namysłu i rzeczywiście; przez ostatnie pół roku nie bekam po posiłkach ? ) - Może poprawiłem krążenie w ten sposób i dokrwiłem żołądek bądź mózg ? Nie wiem... gdybam.

Tak jak była mowa; zawitałem do lekarza; wyjaśniłem mu to i owo.... Uparty dał mi skierowanie do Neurologa. Stwierdził że nie pokroją go codzienne bóle głowy po posiłkach ... Nawet pod namową nie chciał mi dać skierowania do Gastrologa .... Spróbuje jeszcze do innego doktorka; jak się nie uda wybiorę sie prywatnie.

Pozdrawiam i czekam na jakieś wasze spostrzeżenia...
DanyD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pt 25 cze, 2010 09:32
Lokalizacja: PL

Post autor: DanyD »

Witam

Jestem po kolejnych badaniach, które oczywiście robie na własną prywatną rękę, bo oczywiście polscy lekarze olewają moje objawy. A więc

Witamina B12 - 421,1 (Norma od 141 - 489)
Żelazo - 65,5 (Norma od 59 - 158)

Witamina B12 okazała się w dużej; dobrej normie aczkolwiek poziom żelaza mnie zaniepokoił. Kupiłem żelazo w tabletkach. Zauważyłem poprawę mojego stanu dosyć szybko; 2-3 dni stosowania aczkolwiek dosyć szybko moj dobry stan minął; wszystko wróciło do normy. Kolejne badania, jakie zrobiłem to helicobacter pylori:

Helicobacter Pylori - 60 (Norma do 20)

Zagłębiłem sie w temat owej bakterii i prawie wszystko pokrywa się z moimi skutkami. Od lekarza 1-szego kontaktu otrzymałem zestaw antybiotyków na 7dniową kuracje:

1. CONTROLOC 40mg - 2x1 (2 miesiące)
2. DUOMAX - 2x1 (7 dni)
3. METRONIDAZOL - 3x2 (7 dni)

4. Probiotyk Activia - 1x1 (7 dni)
5. Doustne zioła uspakajające na noc - 1x1 (7 dni)

Miejmy nadzieje, że moj męczy koszmar się skończy i helicobacter pylori stanie się przyczyną moich męczący 10cio miesięcznych objawów...

Zdaje wam sprawozdanie, bo chcę pomóc innym ludzią, którzy mają podobny problem i nie wiedzą jak go ugrysc a wcale nie musi to być Celiakia czy Candida... Niebawem sie okaże.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony ndz 02 sty, 2011 21:11 przez DanyD, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Jedno nie wyklucza drugiego, a nawet drugiemu ułatwia.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
DanyD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pt 25 cze, 2010 09:32
Lokalizacja: PL

Post autor: DanyD »

Tzn ? Co masz dokładnie na myśli ? Swoją drogą przecież musze wytępić Helicobacter Pylori, które w finale prowadzić do raka żołądka. Przez taki zestaw antybiotyków moj organizm dostanie ostro po dupie; no, ale innej opcji nie ma... Ewentualnie Candida się rozrośnie :P heheh
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Candida czy celiakia mogą występować wraz z Helicobacter pylori. a każda z tych chorób osłabia organizm, ułatwiając wdanie się pozostałym. Oczywiście, bakterie należy wytępić.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
Awatar użytkownika
Katarzyna35
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 297
Rejestracja: ndz 10 maja, 2009 18:06
Lokalizacja: Łomianki k.Warszawy

Post autor: Katarzyna35 »

DanyD, przy antybiotykoterapii , wskazane jest też zastosowanie jakiegoś probiotyku, dla nas bezglutenowców bezpieczny i dobry jest DICOFLOR , co prawda trochę kosztuje, ale w ulotce ma napisane że jest bezlaktozowy i bezglutenowy, więc można brać spokojnie.
Obrazek
DanyD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pt 25 cze, 2010 09:32
Lokalizacja: PL

Post autor: DanyD »

Lekarz 1-szego kontaku pomyślał o tym:
4. Probiotyk Activia - 1x1 (7 dni)
Ale zakupiłem Lacidofil. Raczej nie mam Celiakii; nie chce jej sobie wkręcać; bynajmniej nie robiłem jeszcze badań pod tym kątem...
DanyD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pt 25 cze, 2010 09:32
Lokalizacja: PL

Post autor: DanyD »

Dzisiaj skończyłem kuracje antybiotykową na helicobacter pylori i powiem wam, że jest jeszcze gorzej... Podczas samej kuracji mało jadłem, bo nie chciałem męczyć żołądka, więc czułem się dobrze. Dziś zjadłem trochę konkretniej i znowu to samo:

Senność
Zmęczenie
Brak koncentracji
Mgiełka umysłowa
Odrętwienie rąk
Ciężki oddech
Troszkę się spociłem

Po około 2-3 godzin przeszło mi zmęczenie i stopniowo poczułem się lepiej. Od razu po pracy poszedłem spać i spałem pół dnia mało tego ledwo wstałem; spał bym i spał i spał. Teraz nie mam siły i ENERGII żeby wyjść z domu nie mam siły......

Najlepiej czuje się, kiedy np. od 2 dni nic nie jadłem bądź jadłem bardzo cienko. Wtedy mam ochotę na wszystko; czuje sie jak młody bóg...

Te objawy mogą wyglądać na Hipoglikemie (inaczej niedocukrzenie). Ale mam możlowść zbadania sobie poziomu cukru gleukometrem praktycznie w każdej chwili i zawsze wychodzi mi naprawdę świetny cukier. Przed posiłkiem, bezpośrednio po, 2 godziny po... może są jakieś inne choroby trzustkowe?

Mam zamiar zrobić sobie jeszcze USG jamy brzusznej i przeciwciała na Celiakie może to da mi jakieś podstawowy do dalszego działania, bo w tym momencie jestem w czarnej dupie...

Pozdrawiam
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

candida? objawy, dodatkowo nasilone po "kuracji" antybiotykowej - bardzo prawdopodobne.
a co jadłeś?

tu:
http://www.vegamedica.pl/teksty/objawy- ... rganizmie/
można poczytać o przeroście candidy. w zasadzie może powodować... wszystko, i w zasadzie dokucza ogromnej większości populacji - tak czy siak warto się temu przyjrzeć. a dieta przeciwgrzybicza całkiem nam akurat pasuje, z małymi tylko modyfikacjami.
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Pytanie co jadłeś jest istotne, bo może to było coś, na co jesteś uczulony. Poza tym wszystikie te objawy mam i ja. Niestety nie udało mi się ich pozbyć całkowicie, ale właśnie niewielkie posiłki, unikanie cukru itp. nieco sprawę poprawiły.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
DanyD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pt 25 cze, 2010 09:32
Lokalizacja: PL

Post autor: DanyD »

Ola_la pisze:candida? objawy, dodatkowo nasilone po "kuracji" antybiotykowej - bardzo prawdopodobne.
a co jadłeś?
Candida jest już na liście moich podejrzanych. Od około 3 miechów temu wprowadziłem pewne zmiany do mojej diety ponadto przyjmuje taki specyfik jak " CANDIDA CLEAR " http://www.herbamed.pl/p282,candida-cle ... sulek.html .
Przyjmuje teraz 3cią puszkę. Szału nie widzę; bynajmniej narazie, aczkolwiek owy suplement diety nie poraża zawartością ;-)
titrant pisze:Pytanie co jadłeś jest istotne, bo może to było coś, na co jesteś uczulony.
Nie ważne, co; wygląda na to ze jestem uczulony na wszystko? Np. po samym wingornie miałem te objawy .... mam je po mięsie; chlebie; słodkim. Nie ważne, co zjem.... tak przynajmniej wynika z moich obserwacji.


Dziś byłem na badaniach i zrobiłem przeciwciała przeciw transglutaminazie tkankowej w klasach IgA i IgG. Zapłaciłem za nie 250 zł .... Na endomysium i gliadynie po 95 zł .... Na chwile obecna odpuściłem sobie; ceny mnie zabiły. Za miesiąc pomyśle nad reszta przeciwciał. Wynik będę miał dopiero za 2-3 tygodnie, ponieważ zbierają wyniki z całego regionu. Dodatkowo zrobiłem sobie ponownie żelazo:

Żelazo - 57,7 (Norma od 59 - 158)

Wynik jest jeszcze gorszy niż był wcześniej ale wysnułem nową teorie dotyczącą moich objawów a mianowicie: Niedokrwistość, potocznie nazywana anemią (łac. anaemia). Dlaczego ?

- spadek żelaza w organizmie ( 80% niedokrwistości jest spowodowana tym faktem)
- osłabienie organizmu
- zmęczenie
- bladość skóry
- bóle głowy
- depresja
- zawroty głowy
- nadwrażliwość na zimno
- problemy z koncentracją
- senność
- zmęczenie
- szum w uszach
- płytki oddech
- drętwienie kończyn

Te objawy pasują do mnie jak ulał. Przynajmniej 2-3x w tygodniu budze sie w nocy ponieważ odretwiały mi dłonie i nie były przyciśnięte.Ponadto; ogromna senność i zmęczenie, które towarzyszy mi po dużych posiłkach wydawałaby sie na miejscu. Krew, która krąży po moim organizmie płynie do żołądka na pomoc przy trawieniu a że krążenie mam do Dupy to moj organizm nie ogarnia tego wszystkiego na raz, dlatego jestem senny zmęczony i posiłkach. Kolejna kwestia a czemu jest gorzej po antybiotykach? CONTROLOC i METRONIDAZOL który przyjmowałem pogarszają krążenie w tym czerwone krwinki. Ta informacja jest umieszczona w ulotce w dziale skutki ubocze, więc jeżeli moja teoria niedokrwistości sie sprawdzi to wszystko będzie zgodne z prawda....

W środe wybieram sie do lekarza 1-szego kontaku; zaproponuje mu teorie niedokrwistośći, niech skieruje mnie na kolejne badnia.

Ale sobie dziennik odstawiłem w tym temacie. Sory że was obarczam tym problemem ale dobrze jest to tak wszytsko rozpisac.

Pozdrawiam
martini
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 738
Rejestracja: czw 10 wrz, 2009 14:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: martini »

DanyD pisze:
Ola_la pisze:Np. po samym wingornie miałem te objawy
Proszę kolegi, najcudowniejsze preparaty nic nie dadzą, jak będziesz się winogronami opychał! Grzyby kochają winogrona! Grzyby w ogóle wszystko kochają poza kamieniami chyba, ale kamieni nie da się jeść. Leć na forum candidowe na Gazecie, poczytaj tutaj i zaciskaj zęby - nie wolno :diabelek: . Można jeść różne środki wspomagające, ale na pewno nie zapychając je winogronami, niestety.
Tutaj jest rozmowa z bardzo sensowną panią, biologiem, która się zajmuje grzybami i w ogóle dietami.
http://www.polskieradio.pl/9/304/Artyku ... wykonczyly , ja tego nie mogę coś odsłuchać i mam nadzieję, że to wina mojego oprogramowania, a nie tego, że tej rozmowy tam nie ma.
Była jeszcze jedna rozmowa, właśnie "zagłodzić grzyba", we wrześniu, może gdzieś krąży po sieci, ja jej słuchałam na żywo. Bardzo inspirująca, miał być podcast z niej.
Jak by nie było, trzymam kciuki.

A te objawy, które wypisałeś, faktastycznie pasują też do grzyba. Pasuje tym bardziej, że jesteś po kuracji antybiotykowej, było coś porządnie osłonowo?
Krew, która krąży po moim organizmie płynie do żołądka na pomoc przy trawieniu a że krążenie mam do Dupy to moj organizm nie ogarnia tego wszystkiego na raz, dlatego jestem senny zmęczony i posiłkach.
Niby tak, ale nie zapominaj, że trawienie to jeszcze dwunastnica, wątroba i kilka metrów jelit:) Póki co dosypuj sobie więcej przypraw w czasie gotowania (nie po), to Ci się będzie lepiej trawić - najprościej zacząć od tych, które lubisz. Powodzenia;)
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

DanyD pisze:
titrant pisze:Pytanie co jadłeś jest istotne, bo może to było coś, na co jesteś uczulony.
Nie ważne, co; wygląda na to ze jestem uczulony na wszystko? Np. po samym wingornie miałem te objawy .... mam je po mięsie; chlebie; słodkim. Nie ważne, co zjem.... tak przynajmniej wynika z moich obserwacji.
oj, ważne. też mi się tak wydawało w którymś momencie - że nieważne co zjem, po wszystkim czuję się źle.

i zrobiłam w końcu badanie (nieortodoksyjne - biorezonansem).
okazało się, że mogę jeść:

drób, wołowinę, cielęcinę
ryż, ziemniaki, grykę, proso, kukurydzę
wyłącznie GOTOWANE owoce i warzywa (w surowych uczulały mnie salicylany) - ale już marchewki ani cytryny nie mogłam w żadnej postaci

i TO WSZYSTKO.
jak widać - niewiele.
ale kiedy po badaniu wróciłam do domu i ugotowałam zupę z tego, co mi było wolno - po raz pierwszy od ponad dwóch lat poczułam się NORMALNIE - czyli dobrze (!!!).

tak więc nie ma niczego (nawet winogrona, a te akurat są dość ryzykowne - mnie np. od jakiegoś czasu od razu boli po nich brzuch), co jest na pewno bezpieczne dla każdego. nawet najzdrowsze pożywienie komuś może nie służyć.
DanyD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pt 25 cze, 2010 09:32
Lokalizacja: PL

Post autor: DanyD »

Mam kolejne wyniki badan:

Przeciwciała przeciwko transglutaminiazie tkankowej igA; igB - Wyniki ujemny czyli można sądzić, że Celiakii nie mam...

Testy alergologiczne:

Wełna owcza - Słabo
Sierść psa - Słabo
Aspergillus fumigatus (grzyb) - Średnio
Candida Albicans - Średnio
Roztocze kurzu domowego - Średnio

Żelazo - 76 (norma od 65 - 175)


Nie wiem jak mam zinterpretować alergie na Canndide ? Czy to może być oznaka przerostu tego grzyba w organizmie ? Ciężko jest zrobić, jako takie badania na Candidę; z tego, co wiem to w Warszawie jest kilka opcji na badania pod katem Candidy. Ostatnio zacząłem sie zastanawiać czy to nie są czasami jakieś objawy nerwicy.....

Z ciekawostek; byłem u gastrologa; przedstawiłem mu, co i jak; rzuciłem badania na stół min. Przeciwciała przeciwko transglutaminiazie tkankowej a lekarz do mnie skąd Pan to wziął i po co to panu; więc powiedziałem, że są to badania pod kątem celiaki; zaśmiał się sie i olał sprawe. Chyba nie był zbytnio poinformowany. Co mnie jeszcze zdziwiło; kiedy powiedział, że boli mnie głowa w okolicach oczu po posiłku to powiedział, że nie ma żadnego połączenia między żołądkiem a głową?..... No, ale tak na odwal sie zaproponował mi gastroskopie; bez chwili namysłu skorzystałem :P Za kilka tygodni będę miał badanie; może wtedy coś sie wyjaśni....
Ostatnio zmieniony sob 12 lut, 2011 15:21 przez DanyD, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ