Gluten a hemoroidy

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kobielski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: czw 20 sty, 2011 09:25
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Kobielski »

Dzień dobry!
Interesuje mnie powiązanie nietolerancji glutenu z hemoroidami. Nigdzie tego nie ma. Dlaczego się tym powiązaniem zainteresowałem? Całe życie miałem z tym problem, bardzo się męczyłem, a po odstawieniu glutenu - po pewnym czasie problem ten przestał istnieć. Kompletnie. Chciałem więc zapytać forumowiczów: - czy spotykają się również z taką stowarzyszoną dolegliwością? Może u mnie przyczyna była inna?
Jeli
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 312
Rejestracja: śr 10 mar, 2010 13:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jeli »

Kobielski

potwierdzam nie tylko u Ciebie problem ustał , anglojęzyczne serwisy piszą o problemach gluten + naczynia krwionośne .
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

hmmm.... więc może siniaki też mają z tym związek?
do tej pory spotkałam się z teorią, że to ze słabej śledziony, co zresztą też się nie wyklucza ze słabymi naczyniami krwionośnymi, w sumie.

ale na razie wciąż się robią od byle czego, mimo że glutenu już dość długo nie jem (choć dopiero od niedawna restrykcyjnie).
Awatar użytkownika
Kobielski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: czw 20 sty, 2011 09:25
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Kobielski »

Z tymi hemoroidami to jest taka teoria (właśnie chcę ją zweryfikować), że gluten powoduje zmiany w strukturze wątroby i pogarsza się przepływ przez nią krwi. W żyle wrotnej, która pompuje krew z krezki do wątroby (niesie ona krew m.in. od kosmków jelitowych) wzrasta ciśnienie, co również wywołuje wzrost ciśnienia w żyłach wokół odbytu i powstają żylaki w tych miejscach.
Gdyby się okazało, że na tym forum hemoroidy to znana dolegliwość, to bylibyśmy "w domu".
Jeli
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 312
Rejestracja: śr 10 mar, 2010 13:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jeli »

Kobielski, weryfikuj ;) ja czytałam ze to ma związek również z naczyniami krwionośnymi nerek
Awatar użytkownika
Zawtra
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pn 16 mar, 2009 18:59
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Zawtra »

Dziwne, u mnie było odwrotnie. Po odstawieniu glutenu problem się pojawił... Ostatnio (jakiś rok) jest spokój, ale najgorzej było właśnie na początku diety
Ostatnio zmieniony pn 24 sty, 2011 14:50 przez Zawtra, łącznie zmieniany 1 raz.
Choroba Duhringa - diagnoza 05.04.2008
Awatar użytkownika
Glut
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 55
Rejestracja: pt 14 sty, 2011 11:46
Lokalizacja: Piła

Post autor: Glut »

Ja mam drobny żylak w odbycie, po odstawieniu glutenu w ogóle go nie czuje. Wiąże to z poprawą trawienia. Mi się wydaje, że biegunki podrażniają odbyt.
PUMA
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 247
Rejestracja: pt 12 lis, 2010 10:33
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: PUMA »

Jak już się żylak pojawił to sam nie zniknie, najwyżej chowa się w odobycie... Ale tam jest... Jest bardzo metoda usuwania ich, bezoperacyjna. Metoda polega na nałożeniu gumowej opaski... Przez kilka dni bierze się dośc silny środek przeciwbólowy. Zwykle juz po kilku dniach odpada...
Ja usuwałam w Centrum Flebologii w Warszawie. Polecam Kudelskiego dr. nm proktologii
http://blog-alergia.bloog.pl
KUKURYDZA
NERKOWCE
Awatar użytkownika
Zawtra
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pn 16 mar, 2009 18:59
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Zawtra »

Jest jeszcze Hemoron - całkowicie bezbolesne, ale kosztowne.
http://www.hemoron.net/hemoron.htm
Choroba Duhringa - diagnoza 05.04.2008
ODPOWIEDZ