Lekarze polecani

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Monika23
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 119
Rejestracja: sob 26 mar, 2005 12:00
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Monika23 »

Czy ktoś z Was miał styczność z lekarzem z Warszawy z Wojskowego Instytutu Medycznego z Bogusławem Zyśko? On z Kliniki ma najbliższy termin - koniec kwietnia i zastanawiam się czy iść do niego czy czekać do lipca na wizytę u profesor Rydzewskiej na Wołoskiej
Awatar użytkownika
mamakubusia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 215
Rejestracja: wt 07 cze, 2011 22:00
Lokalizacja: Lublin

Post autor: mamakubusia »

Szukam dobrego gastrologa z Lublina dla dziecka - 2latka. Będę wdzieczna za namiary. Ewentualnie okoliczne miasta tylko zeby byl naprawde dobry w diagnozie....
Moje Małe Niebo:-)
Awatar użytkownika
madzialena
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 261
Rejestracja: pt 01 lip, 2011 14:05
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: madzialena »

W Lublinie własnie powstał nasz Punkt Konsultacyjny
http://celiakia.pl/index.php?option=com ... arzyszenie
na pewno warto tam się wybrać g:)
gluten, mój wróg g:hmm
Obrazek

Należę do Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej
Przekazuję 1% podatku na rzecz naszego Stowarzyszenia
Awatar użytkownika
mamakubusia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 215
Rejestracja: wt 07 cze, 2011 22:00
Lokalizacja: Lublin

Post autor: mamakubusia »

madzialena,
Wiem wiem właśnie tez juz myślałam żeby sie wybrac. W Sanitas umówiłam małego na wizyte u gastrolog wiec odrazu podpytam o ten punkt:-)))i pewnie umowie sie na spotkanie.
dziękuje:-)
Moje Małe Niebo:-)
amnesia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: śr 29 lut, 2012 13:27
Lokalizacja: Sochaczew

Post autor: amnesia »

Witajcie
Czy możecie polecić dobrego gastroenterologa w warszawie dla osoby dorosłej?
Celiakię wykryto u mnie jak miałam 2 latka potem do 18 roku życia byłam pod opieką CZD ale od 6 lat nie byłam u żadnego lekarza poza dzisiejszą wizytą w przychodni wojskowej "Cepelek" w Warszawie u doktora Bielewicza który nawet mi nie dał dojść do głosu stwierdził że muszę sobie z tym żyć i ze mogę sobie zacząć wprowadzać gluten!!!!!! Powiedział że dwa tygodnie na diecie bg a tydzień na normalnej :/ po czym stwierdził że da mi takie zwykłe badanie krwi bo pewnie dawno się nie badałam. Nie byłam w stanie powiedzieć że kiedy nie przestrzegam diety to jest tragedia i nawet nie zdążyłam zadać nurtujących mnie od wielu lat pytań bo... skończył wizytę (Za to nie zapomniał wypytywać mnie o głupoty takie jak czym się zajmuję i co robię w życiu) :/ naprawdę nie polecam strata czasu i zdrowia bo tylko się dodatkowo zdenerwowałam... Także gdybyście mieli godnego zaufania gastroenterologa w Warszawie to bardzo proszę podajcie jakieś namiary :) Z góry dziękuję za pomoc ;) Pozdrawiam :)
Celiakia zdiagnozowana w 1990 roku.
Awatar użytkownika
Monika23
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 119
Rejestracja: sob 26 mar, 2005 12:00
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Monika23 »

amnesia pisze:Witajcie
Czy możecie polecić dobrego gastroenterologa w warszawie dla osoby dorosłej?
Celiakię wykryto u mnie jak miałam 2 latka potem do 18 roku życia byłam pod opieką CZD ale od 6 lat nie byłam u żadnego lekarza poza dzisiejszą wizytą w przychodni wojskowej "Cepelek" w Warszawie u doktora Bielewicza który nawet mi nie dał dojść do głosu stwierdził że muszę sobie z tym żyć i ze mogę sobie zacząć wprowadzać gluten!!!!!! Powiedział że dwa tygodnie na diecie bg a tydzień na normalnej :/ po czym stwierdził że da mi takie zwykłe badanie krwi bo pewnie dawno się nie badałam. Nie byłam w stanie powiedzieć że kiedy nie przestrzegam diety to jest tragedia i nawet nie zdążyłam zadać nurtujących mnie od wielu lat pytań bo... skończył wizytę (Za to nie zapomniał wypytywać mnie o głupoty takie jak czym się zajmuję i co robię w życiu) :/ naprawdę nie polecam strata czasu i zdrowia bo tylko się dodatkowo zdenerwowałam... Także gdybyście mieli godnego zaufania gastroenterologa w Warszawie to bardzo proszę podajcie jakieś namiary :) Z góry dziękuję za pomoc ;) Pozdrawiam :)
Proponuję Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej Curie w Warszawie. Ostatnio byłam u doktora Zycha. Najważniejsze że ma pojęcie o chorobie, bada, tłumaczy, ogląda badania, zadaje pytania itp. Faktem jest, że trzeba nauczyć się z tym żyć i nikt nam nie pomoże (nie ma leku) więc tak naprawdę receptą jest dieta.
Obrazek
gosia.p
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: wt 28 wrz, 2010 22:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: gosia.p »

Mi dr Zych zdiagnozował celiakie właśnie tam w szpitalu.
Teraz chciałabym się do niego wybrać z powodu złych wyników badań i zastanawiam się jak się tam zapisać ? Ja po prostu trafiłam na oddział a czy przyjmuje w jakiejś przychodni przyszpitanej ktoś wie ?
Awatar użytkownika
Monika23
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 119
Rejestracja: sob 26 mar, 2005 12:00
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Monika23 »

gosia.p pisze:Mi dr Zych zdiagnozował celiakie właśnie tam w szpitalu.
Teraz chciałabym się do niego wybrać z powodu złych wyników badań i zastanawiam się jak się tam zapisać ? Ja po prostu trafiłam na oddział a czy przyjmuje w jakiejś przychodni przyszpitanej ktoś wie ?
Musisz zadzwonić do Centrum Onkologii - Instytut, Warszawa, Roentgena 5, tel. 22 546-20-00 lub 22 546-22-22 i zapisać się do doktora na wizytę. Z tego co pamiętam, czas oczekiwania nie jest jakoś drastycznie długo, coś około miesiąca
Obrazek
amnesia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: śr 29 lut, 2012 13:27
Lokalizacja: Sochaczew

Post autor: amnesia »

Monika23 Dzięki wielkie za odpowiedź :) a dr Zych przyjmuje prywatnie czy na nfz? Bo niestety moje skierowanie straciłam na tego konowała i raczej lekarz rodzinny nie wyda mi drugiego :( więc poszłabym tym razem prywatnie.
Celiakia zdiagnozowana w 1990 roku.
Awatar użytkownika
Monika23
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 119
Rejestracja: sob 26 mar, 2005 12:00
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Monika23 »

amnesia pisze:Monika23 Dzięki wielkie za odpowiedź :) a dr Zych przyjmuje prywatnie czy na nfz? Bo niestety moje skierowanie straciłam na tego konowała i raczej lekarz rodzinny nie wyda mi drugiego :( więc poszłabym tym razem prywatnie.
Ja byłam tam na NFZ.
Prywatnie przyjmuje w Polskiej Fundacji Gastroenterologii w Warszawie, Waryńskiego 10A tel. 22 825-62-99, wizyta kosztuje 150 zł.
Proponuje Ci poprosić lekarza pierwszego kontaktu o drugie skierowanie. Ja dostałam jedno do endokrynologa, gdzie trafiłam na beznadziejną Panią, która najpierw doszła do wniosku, że wyniki badań (wcześniej zrobiłam prywatnie) są tak złe, że aż niemożliwe, ale na wszelki wypadek dała mi leki (no bo po co dać skierowanie na badania??). Poszłam więc do swojego lekarza pierwszego kontaktu i powiedziałam, że nie jestem zadowolona z porady jakiej mi udzielono i nie mam zamiaru eksperymentować na sobie. Wszystko w tonie bardzo grzecznym. No i poprosiłam o drugie skierowanie. Pani doktor dała mi bez problemu.
Może więc też spróbuj tak zrobić, zawsze to kasa w kieszeni i w razie badań to możesz zrobić na NFZ.
Obrazek
amnesia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: śr 29 lut, 2012 13:27
Lokalizacja: Sochaczew

Post autor: amnesia »

Zrobię tak jak radzisz :) może uda się zdobyć drugie skierowanie ;) Dziękuję bardzo za pomoc ;)
Celiakia zdiagnozowana w 1990 roku.
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Monika23 pisze:Prywatnie przyjmuje w Polskiej Fundacji Gastroenterologii w Warszawie, Waryńskiego 10A tel. 22 825-62-99, wizyta kosztuje 150 zł.
Popieram -to dobra przychodnia i przyjmują tam nieźli lekarze. Zresztą część chyba jest z CO.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
ania222
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn 26 mar, 2012 14:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ania222 »

Witam!

Osobiście polecam Panią doktor Bernadetę Fryśną. Jest gastrologiem i pracuje w Szpitalu Wojskowym we Wrocławiu. Zleciła mi komplet bardzo czułych badań, które pomogły wyeliminować celiakię.
aina72
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: czw 17 mar, 2011 01:08
Lokalizacja: uk

Post autor: aina72 »

aniu222 zakładam, że skoro wykluczałaś celiakię to miałaś podobne dolegliwości jak pozostali forumowicze. Mnie ciekawi czy Pani doktor ma jakiś pomysł, zasugerowała inne badania lub może nakreśliła co stanowi problem Twojego samopoczucia? czy wyeliminowała celiakię i na tym koniec?
eli192
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt 27 mar, 2012 14:38
Lokalizacja: Radom

Post autor: eli192 »

Witam,

co powiecie o dr B.Oralewskiej z CZD, mam u niej prywatną wizytę w przyszłym tygodniu z moim niespełna 2-letnim synkiem.
ODPOWIEDZ