Dieta a wysypka

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
dzuzka86
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 95
Rejestracja: czw 12 lip, 2012 16:02
Lokalizacja: MAŁOPOLSKA

Dieta a wysypka

Post autor: dzuzka86 »

Witam wszystkich!!
(Z góry przepraszam jeśli takowy temat już był, puki co nie doszukałam się w zasobach forum. Ale jeśli był to poproszę o skierowanie mnie do niego - będę wdzięczna).

Jestem tu nowa mam 26 lat od 15 czerwca stosuję bezwzględną dietę bezglutenową niskobiałkową z racji rozpoznania u mnie celiakii. Na początku diety było ok, ale teraz od kilku dni zauważyłam pojawiające się na moim ciele liczne krostki (wysypka) czerwone, swędzące. Na początku były na ramionach, a teraz mam je na udach, brzuchu, plecach, dekolcie. Przed dietą nigdy nie miałam czegoś takiego. A teraz wydaje mi się, że jeśli stosuję dietę tym bardziej takiej reakcji nie powinno być. Proszę podpowiedzcie jaka może być tego przyczyna?? Czy to może efekt w rodzaju reakcji na "odtruwanie" organizmu z glutenu?? Czy reakcja na jakieś konkretne pokarmy?? Pomóżcie wizytę u swojego lekarza specjalisty mam dopiero 2 sierpnia, a u mnie ci "Doktorowie Dolittle" stoją pod murem - to cytat jednego z nich - i nie wiedzą co z czym się je. Czy w takim wypadku radzicie abym wcześniej spróbowała się dostać do swojego specjalisty (150 km od miejsca zamieszkania)??
Dzięki z góry za odpowiedź.
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

dzuzka86 pisze:bezwzględną dietę bezglutenową niskobiałkową z racji rozpoznania u mnie celiakii.
coś tu nie tak.
dieta niskobiałkowa nie ma nic (albo niewiele) wspólnego z celiakią. przy celiakii stosuje się dietę bezglutenową. nawet nie niskoglutenową, tylko BEZ.
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
dzuzka86
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 95
Rejestracja: czw 12 lip, 2012 16:02
Lokalizacja: MAŁOPOLSKA

Post autor: dzuzka86 »

Ale jedno nie wyklucza drugiego. Mam dietę BEZglutenową niskobiałkową tzw. dwa w jednym (nie wydaje mi się żeby lekarz specjalista nie wiedział co mówi). A mam rozpoznaną celiakię. Ja tu nic dziwnego nie widzę i dzięki za podpowiedz co z tą wysypką.
Pozdrawiam
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

dzuzka86 pisze:Ale jedno nie wyklucza drugiego. Mam dietę BEZglutenową niskobiałkową tzw. dwa w jednym
ups - umknęła mi w Twoim poście "bezglutenowa", rzuciła się w oczy tylko "niskobiałkowa".
pardon :)
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
dzuzka86
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 95
Rejestracja: czw 12 lip, 2012 16:02
Lokalizacja: MAŁOPOLSKA

Post autor: dzuzka86 »

Nie gniewam się :D
A podpowiesz coś na temat tej wysypki?? Już nie wiem co mam robić...
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

:)

niestety (choć raczej - na szczęście) u mnie gluten nie objawia się na skórze. "z innej beczki" wiem, że jak najbardziej może występować coś takiego, jak "kryzys ozdrowieńczy" - ale czy w przypadku odstawienia glutenu także? nie jestem pewna.
chociaż wydaje mi się, że czytałam na tym forum posty, gdzie podobne objawy w podobnej sytuacji były opisane.
ale ponieważ nie jest to coś, co mnie bezpośrednio dotyczy, nie zapadły mi na tyle w pamięć, żebym teraz mogła Cię do nich pokierować.
może jeszcze raz trzeba wspomóc się wyszukiwarką i hasłami "wysypka" i może "Duhring"?

teraz forum jest trochę na wakacjach, mniej się tu dzieje, ale może niedługo odezwie się ktoś ze "skórnych".
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
Awatar użytkownika
nula
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 164
Rejestracja: pn 23 paź, 2006 21:00
Lokalizacja: Jazgarzewszczyzna

Post autor: nula »

dzuzka 86 jak będziesz u lekarza dopytaj dlaczego masz mieć jeszcze dietę niskobiałkową. Ona naprawdę nie jest potrzebna przy celiakii a jest sporym ograniczeniem. Poza tym czasami i specjaliści mówią bzdury. A lekarz zazwyczaj nie jest dietetykiem.

Może masz zanik kosmków rzędu III b lub c w skali Marsha i lekarzowi chodziło o dietę bezmleczną, bo wtedy produkty z laktozą są gorzej przyswajalne?
Obrazek
dzuzka86
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 95
Rejestracja: czw 12 lip, 2012 16:02
Lokalizacja: MAŁOPOLSKA

Post autor: dzuzka86 »

Dziękuję za cenne podpowiedzi dopytam lekarza na pewno.
Pozdrawiam serdecznie
ODPOWIEDZ