Tomografia jamy brzusznej

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Post autor: alva_alva »

Zobaczysz Masko co ci powychodzi w kolejnych badaniach i czy zdaniem lekarzy da się tam dotrzeć endoskopem. Potem na pewno lekarz ci coś zaproponuje co dalej z tym zrobić.Nie martw się na zapas.
maska
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 81
Rejestracja: śr 04 kwie, 2012 18:09
Lokalizacja: centrum

Post autor: maska »

Mam część badań. Kolonoskopia i gastrosokpia wyszły dobrze, bez zmian. Krwi w kale też nie ma. To dobre informacje. Zostały jeszcze badania krwi.
Endoskop dotarł tylko do dwunastnicy. Jelito cienkie jest długie, jeżeli ta zmiana jest, to znajduje się gdzieś dalej, poza dwunastnicą.
Tomografia jest jednak dokładnym badaniem i skoro coś wychwyciła, to trzeba jakoś dotrzeć do tego podejrzanego odcinka jelita. Swoją drogą, ciekawe, jak często zdarzają się jakieś "przekłamania" w badaniach przy użyciu TK? Wiem, próbuję się pocieszać, że tam nic nie ma. A ból jak był tak jest. Więc działam dalej. :/
Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Post autor: alva_alva »

Działaj. Czyli jest tak jak myślałam, że jednak nie da się tam fizycznie dotrzeć. To jest raczej za duża miana na pomyłkę.Nie odpuszczaj. Niech coś z tym zrobią.
Nalewka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 351
Rejestracja: sob 23 kwie, 2011 09:27
Lokalizacja: W-wa Ursynów

Post autor: Nalewka »

Może biopsja? Laparoskopia? Nie wiem, nie znam się, tylko tak mi się nasunęło...

Trzymaj się!!!
Nietolerancja? Jasne, nazywa się Hashimoto...
maska
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 81
Rejestracja: śr 04 kwie, 2012 18:09
Lokalizacja: centrum

Post autor: maska »

Dam znać, gdy będę coś więcej wiedziała. Pozdrawiam!
maska
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 81
Rejestracja: śr 04 kwie, 2012 18:09
Lokalizacja: centrum

Post autor: maska »

Wreszcie zakończyłam diagnostykę. Szpitale, badania, wizyty, tomografia, rezonans - dużo tego było i długo trwało. Najważniejsze, że onkolog wykluczył niebezpieczne zmiany. Opis pierwszej TK okazał się niezbyt fortunny, na moje szczęście.
anikam
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 255
Rejestracja: pn 14 maja, 2012 11:35
Lokalizacja: Polska

Post autor: anikam »

gratuluje :))))))))))))))))))))))
ciesze się bardzo :)
Obrazek
ODPOWIEDZ