lekarz i poradnia w Rzeszowie

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
anmarija
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn 09 lip, 2012 23:02
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

lekarz i poradnia w Rzeszowie

Post autor: anmarija »

Czy wiecie gdzie jest dobra diagnostyka w sprawie celiakii w Rzeszowie? Potrzebuję dla mamy-ma już zrobioną gastroskopię. Czy w jakiejś poradni z NFZ jest taka możliwość? Może potraficie polecić jakiegoś dobrego lekarza "lotnego" w sprawie celiakii. Mama ma stwierdzony I stopień Marsha, ale dolegliwości pewne ma, no i celiakię mam ja i mój syn. Ja mieszkam pod Warszawą i tu byłam diagnozowana więc nie jestem zorientowana.Dziękuję!
anmarija
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn 09 lip, 2012 23:02
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Post autor: anmarija »

Czy naprawdę nikt nie diagnozował się z dorosłych w Rzeszowie lub w okolicach? A może macie jakiegoś dobrego lekrza gastrologa dziecięcego-proszę o namiary i jakoś sama dalej poszukam. dzięki
doron125
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: sob 19 lut, 2011 16:24
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: doron125 »

ja z moim dzieckiem chodzę do przychodni na lwowskiej, szpital nr 2 do dr Jakubiec. Jeśli chodzi o dorosłych- mąż próbował "sie przebadac"(miał objawy bardzo zbliżone do syna) ale lekarz zaproponował mu spróbować diety bezglutenowej, skierował na kolonoskopię (szkoda że nie na gastroskopię), termin- niewiadomy, zaplaciliśmy żeby nie czekac, kolonoskopia nic złego nie wykazała. Termin następnej wizyty to był ok rok później. Z tego wszystkiego mąż miał tak dosyć problemów jelitowych, ze zrezygnował z pieczywa, je głównie wafle ryżowe i co prawda nie unika całkowicie glutenu, ale czuje sie o wiele lepiej, a zjedzenie np. pizzy czy zwykłej bułki odczuwa bardzo "konkretnie".
anmarija
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn 09 lip, 2012 23:02
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Post autor: anmarija »

Czyli jest jak wszędzie. Dzieci jako tako, ale dorośli tragedia. W moim przypadku pierwszy histopatolog w ogóle celiakii nie zobaczył a właściwie nie zobaczył, że nie mam kosmków jelitowych. Ta sama próbka biopsji zbadana gdzie indziej wykazała III stopień Marsha. D;atego szukam kogoś sprawdzonego. dziękuję!
ODPOWIEDZ