Okropne bóle brzuszka 4latka! 21 dnia na diecie. Pomocy!

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

barbieri
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 215
Rejestracja: wt 22 lis, 2011 22:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: barbieri »

to oczywiste, że jak w domu spożywa się gluten to powinno się bezwzględnie unikać przeniesienia go na produkty bezglutenowe. obsesja oczywiście nie jest wskazana, ale zdrowe podejście, tak by na przykład rozdzielne szykowanie posiłków bg i z glutenem stało się nawykiem.
trzeba uważać gdy gotuje się jednocześnie dwa rodzaje pokarmów, by nie zamieszać dwóch garnków tą samą łyżką. sprzęty mające bezpośredni kontakt z glutenem, które są trudne do wyczyszczenia jak chociażby toster, opiekacz, stolnica, powinny być osobne dla celiaka.
http://akstheauthor.blogspot.com/ Nowy post o miejscach w autobusie, czyli co komu się należy. Zapraszam do dyskusji.
mJULKA
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: pn 27 wrz, 2010 12:30
Lokalizacja: podlaskie

Post autor: mJULKA »

Z czasem się przyzwyczaisz .Grunt to nie popadać w paranoję.Ja robiąc kanapki doszłam do takiego nawyku że glutenowe zawsze robię na jednej szafce a bezglutenowe obok na drugiej,oczywiście używam drugiego noża lub myję ten upaćkany.
Najlepiej jest najpierw robić bezglutenowe a potem glutenowe,niestety nie zawsze tak się da.
Osobna półka w lodówce,szafka na mąki i pieczywo.
Mimo że już prawie 3lata mam bezglutka w domu a oprócz tego najmłodszą córę bezmleczną i najstarszą zdrową to zawsze sprawdzam czy dobre kanapki włożyłam do odpowiednich pojemników na drugie śniadanie do szkoły.Najgorszy młyn jest rano jak wszystkim trzem trzeba dać śniadanie(a każda je inne) no i te kanapki.

Co do probiotyków to ja najczęściej podaję enterol(sprawdza się idealnie przy wirusówkach jelitowych) i lacidar.

Nie wiem od czego to zależy ale moja celiaczka też miewa bóle brzucha mimo przestrzeganej diety,wyniki kontrolne to potwierdzają.Czasem mam wrażenie to na tle nerwowym?
Towarzyszy jej jeszcze refluks więc czasem może to jest przyczyną?
Miała w kiedyś pasożyty,obecnie nic nie wychodzi z badań.
kinia+
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob 09 mar, 2013 14:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kinia+ »

Właśnie ten brzuszek jest znów bolący. To okropne, bo zanim poszedł na dietę nic takiego nie miało miejsca.
Może emocje z powodu diety, ale nie umiem tego ustalić. Nie mam pojęcia jak to ustalić.
Miał USG wyszło ok. Martwię się bo synek jest tym umęczony, ból go dręczy i odbiera chęci do czegokolwiek... wcale się nie dziwię :(
Na bóle dajesz paracetamol ibufen??
Ostatnio zmieniony pn 15 kwie, 2013 21:07 przez kinia+, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ